Salt la continut

Fotografie

Dieta Scarsdale

• Please log in to reply
12 raspuns(uri) in acest subiect

#1 raluca

raluca

Amiba

• Membri
  • 19 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 14 January 2009 - 08:38 PM

iubitul meu a slabit 20 kg cu dieta scarsdale

Aici aveti dieta : http://diete.oneden....ieta-scarsdale/

#2 ANNE

ANNE

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 61 Mesaje:

Postat 14 January 2009 - 08:57 PM

iubitul meu a slabit 20 kg cu dieta scarsdale.

Cu ce este dieta Scarsdale? In cit timp a slabit? A facut si sport? La ce greutate a ajuns? S-a mentinut cit de cit?

#3 aly

aly

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2274 Mesaje:
  • Din:Bucuresti

Postat 14 January 2009 - 10:54 PM

bravo lui.
de ce nu o tii si tu? mi se pare mai usoara decat cea daneza.

#4 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7951 Mesaje:
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 15 January 2009 - 12:24 PM

Pentru dieta Scarsdale cititi aici: Dieta Scarsdale.

Dieta Scarsdale se tine doua saptamani, a doua saptamana avand acelasi meniu ca prima. Autorul dietei, Herman Tarnower, spune ca in aceste saptamani se poate slabi pana la 9 kilograme. Daca doriti sa slabiti mai mult, veti face o pauza de doua saptamani, dupa care veti relua dieta.

Micul dejun va fi acelasi in fiecare zi: cafea sau ceai fara zahar si o jumatate de grepfrut.
Indicatii:

* nu inlocuiti alimentele din meniu
* nu este obligatoriu sa mancati toate alimentele din meniu
* nu aveti voie sa consumati sucuri sau bautui alcoolice
* zaharul trebuie eliminat, dar se poate folosi zaharina
* mancati pana la saturatie, dar nu mai mult
* folositi cat mai multe condimete si ierburi aromate

Luni

Pranzul:
- carne de vita, pui sau peste in orice cantitate
- salata de rosii
- cafea, ceai sau apa

Cina:
- peste la gratar sau fiert
- salata verde
- grapefruit;

....

Dieta o gasiti aici Dieta Scarsdale dar e recomandat sa cititi cartea: Regimul medical Scarsdale. Cum sa slabiti 9 kilograme in 14 zile sau Regimul medical Scarsdale. Aceeasi dieta, doi autori.

#5 raluca

raluca

Amiba

• Membri
  • 19 Mesaje:

Postat 15 January 2009 - 07:47 PM

nu stiu exact cu ce anume e dieta scarsdale dar stiu ca e muuult mai usor de tinut ca aia daneza....mananci destul..ai alimente cu "cat incape", ai voie uneori prajitura si ai voie suc de oridecare numai fara zahar sa fie.. se tine pe durata mai inelungata...6 sapt parca...dar e mai usoara...

#6 catz

catz

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 08 February 2009 - 11:09 AM

Eu am tinut Scarsdale asta-vara si in 3 zile am slabit 3,5 Kg... N'am dus'o pana la capat pt k am plekt la mare, dar este foarte ok dieta, nu mi s'a parut deloc restrictiva

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 08 February 2009 - 08:11 PM

Eu am tinut Scarsdale asta-vara si in 3 zile am slabit 3,5 Kg... N'am dus'o pana la capat pt k am plekt la mare, dar este foarte ok dieta, nu mi s'a parut deloc restrictiva

Poate nu ai retinut tu bine... Mi se pare ireal. Nu cred ca slabesti un kilogram si ceva pe zi nici macar daca nu mananci nimic. :huh:

#8 catz

catz

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 09 February 2009 - 03:42 PM

Poate nu ai retinut tu bine... Mi se pare ireal. Nu cred ca slabesti un kilogram si ceva pe zi nici macar daca nu mananci nimic. :huh:

ba da, chiar asa a fost, m'am mirat si eu pt k stiam k slabesti cam 500g pe zi, dar in a treia zi deja aveam cu 3,5 kg mai putin. si nu m'am simtit slabita sau ceva, a fost f ok. fara sport, doar cu ceai verde mult

si totusi, vin si intreb: dieta+vitamine=naspa? nu e combinatie buna?

#9 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 09 February 2009 - 03:56 PM

Orice bulina, fie ea si vitamina, luata dupa ureche, nu e buna. In cazul de fata iti poate creste foarte mult pofta de mancare si te face sa mananci non-stop.

Apropo de slabitul tau, eu cred ca a fost ceva special.. adica retinea apa organismul tau inainte de cura, sau erai la menstruatie, sau nu te-ai cantarit fix in aceleasi conditii inainte si dupa dieta. :unsure:

#10 catz

catz

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 10 February 2009 - 03:32 PM

Orice bulina, fie ea si vitamina, luata dupa ureche, nu e buna. In cazul de fata iti poate creste foarte mult pofta de mancare si te face sa mananci non-stop.

Apropo de slabitul tau, eu cred ca a fost ceva special.. adica retinea apa organismul tau inainte de cura, sau erai la menstruatie, sau nu te-ai cantarit fix in aceleasi conditii inainte si dupa dieta. :unsure:

nope.fix aceleasi conditii. in fiecare dimineata m'am cantarit... cat despre rententia de apa, e probabil pt k mananc f sarat...

#11 Nifirdea

Nifirdea

Amiba

• Membri
  • 7 Mesaje:

Postat 12 February 2009 - 12:55 AM

:cheer: Se pot posta mai multe informati despre dieta Scarsdale? :cheer: Si comparativ intre dieta Daneza si cea Scarsdale care este mai buna si mai eficenta? :cheer:

#12 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 12 February 2009 - 08:03 AM

:cheer: Se pot posta mai multe informati despre dieta Scarsdale? :cheer: Si comparativ intre dieta Daneza si cea Scarsdale care este mai buna si mai eficenta? :cheer:

Detalii Dieta Scarsdale

#13 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 Mesaje:

Postat 11 June 2012 - 08:25 AM

Aici gasesti ceva comentarii despre dieta..

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi