Salt la continut

Fotografie

Ce ne enerveaza

• Please log in to reply
40 raspuns(uri) in acest subiect

#1 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 05 August 2006 - 02:46 PM

Mi se-ntampla des sa imi pun fata de morocanos. Stau acum si ma gandesc: oare m-am transformat eu intr-o persoana afurisita, un om caruia cu greu ii faci pe plac, un mofturos? Sau chiar am motive? Daca simti, la fel ca mine, ca zilnic ai 2-3 motive de nervi, e cazul sa le "exorcizezi" aici. Incep eu.

1. Ma enerveaza barmanii care stau prin spatele tejghelei timp de 15 minute pana se hotarasc sa vina sa-ti dea si tie ceva sa-ti potolesti setea. Si din pacate unul din-astia(sunt doi de fapt, la acelasi local) si-a stabilit "taraba" la unul din localurile mele preferate, cel mai apropiat de mine - ca doar de-aia e preferat :). De fiecare data cand ma duc sa iau ceva, el mananca un sandwich. Sau se uite la tv la nu stiu ce masa. Sau vrajeste cu vreo gagica. Acum, e treaba lui, are si el viata. Dar cand ma duc la tejghea, chiar daca nu e acolo, macar sa se sinchiseasca sa imi dea si mie ceva de baut. De-aia m-am dus acolo. Sau beau ceva, nu sa ma uit la el cum isi pierde timpul. De-aia e platit. Sa serveasca lumea. Bineinteles, apare imediat motivul: la banii cu care e platit... pai daca nu-i convine, sa-si caute alt job, unde se pricepe sa-si faca meseria. Desi asta cu barmanul mi se pare destul de usor. E chiar simplu: iei un desfacator de sticle, il asezi langa dop si tragi. Iei banul, ii dai bautura si gata. Daca te-ai miscat repede, primesti si un bacsis.

2. Ma enerveaza aurolacii stabiliti in Grozavesti, langa panourile alea publicitare. Nu-mi spuneti ca politia nu stie de ei. Ca fac ditamai circul in fiecare zi pe acolo. Atunci, daca "oficialii" stiu de ei, de ce mai sunt oamenii astia acolo?

3. Ma enerveaza barbatii care lovesc femeile. Asta n-am inteles-o niciodata. Si aici sunt multe categorii: tatal isi bate fetita, fratele isi bate sora, fiul isi bata mama/bunica, sotul isi bate sotia, prietenul isi bate prietena. O sa ma iau doar de cazul cel mai frecvent: prietenul isi bate prietena. Eu cred ca in momentul in care ai dat in ea, e imperios necesar sa-ti faci bagajele si s-o stergi. Nu glumesc. Sterge-o! Game over. Daca n-o faci acum, o s-o faci mai tarziu si o sa fie mult mai dureros. Motivul care te-a facut sa dai in ea sigur se va repeta, iar tu vei da din nou in ea, la fel de sigur. A fost sfatul pe care i l-am dat si lui frate-meu. Si n-a vrut sa-l asculte, s-au impacat. Bineinteles, ca certuri au venit din nou, batai au urmat si intr-un final s-au despartit. Dureros rau de tot. El n-a mai fost om timp de o luna si jumatate, ea... nu stiu, ca nu am pastrat legatura, dar banuiesc ca la fel. Asa ca daca simti impulsul sa dai intr-o femeie, ia-ti ceva timp liber: o luna sau cat e nevoie si gandeste-te la asta. Daca dupa aceasta perioada inca mai poti face asta, iti recomand burlacia ca stil de viata. Nu meriti o femeie.

Pe voi ce va enerveaza?

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 05 August 2006 - 02:58 PM

Apropos de barmani si servire, pe mine ma enerveaza cand cer ceva ce e in meniu si nu au! Mai incerc inca o data, nici pe aia nu o au! :doh:
"dar ce aveti?"
"numai d'aia!"
:angry: Atunci la ce imi mai aduc meniul?

#3 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:
  • Din:The Land of Laughs
  • Dispozitie:Never Felt Better !

Postat 06 August 2006 - 02:43 AM

alex tata, nu doar barmanii freaca menta in timpu serviciului,din pacate in Ro chestia asta e general valabila

bravo !!!! pentru punctul 3)... !!!
sunt total in asentimentul tau !
si 10+ pt modul cum ai formulat ideile..

pe mine ma enerveaza muuuuuuuuuuuuuuulte lucruri si muuuuuuuuulte persoane

nu numai chelnerii care indeparteaza potentialii clienti prin indolenta lor sau politistii pe care ii doare in bulan (ca sa nu zic alt cuvant) de cersetori sau barbatii care bat femei (sau si mai rau,femei care se lasa batute de barbati,resemnate,privind asta ca pe o normalitate)

..ca sa generalizez...ma enerveaza mentalitatea asta inapoiata a romanilor, mocirla in care toti ne plangem ca suntem,dar prea putini fac ceva ca sa iasa din ea..

#4 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:

Postat 07 August 2006 - 05:32 PM

Ma enerveaza taximetristii care se cred mai destepti decat toti ceilalti! Dupa ce incerci 2-3 taxiuri pentru ca nu au chef sa te duca unde vrei tu (just because... nu ca ar exista un motiv bine intemeiat) te urci intr-unul, care te :ghilimele: binedispune cu manele. Bineinteles ca boxele care urla de se zguduie masina sunt chiar la urechea ta daca ai avut neinspiratia se te urci in spate. :angry: Daca mai are tupeul sa fumeze, te-ai aranjat, ce mai! :doh:

Eu am facut greseala sa-i atrag atentia asupra tigarii si asupra muzicii asa ca mi-a facut o plimbare cu ocol de toata frumusetea! Norocul lui ca nu avem de unde sa iau alt taxi si ma grabeam ca daca nu coboram imediat! :angry: Cand am ajuns finaly la destinatie i-am dat banii fix, inclusiv o moneda de 5.000 sa se invete minte!!
M-am simtit razbunata cand i-am vazut fata! :w00t:

#5 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:

Postat 07 August 2006 - 07:21 PM

moneda de 5.000? a fost un norocos taximetristu` ala

spre deosebire de altii :devil:

eu i-am platit unuia odata 25.000 in monede de 500 si 1000 lei (le aveam intr-o punguta,stransesem nush pentru ce la scoala )... si i-am mai cerut si bon d`ala,dup-aia... :devil:

#6 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 07 August 2006 - 07:46 PM

:lol: :lol: Parca imi pare rau de taximetristul ala! (not :devil: )

#7 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:

Postat 07 August 2006 - 07:58 PM

aa,uitai sa mentionez...am insistat sa numere moneda cu moneda,ca eu mi-s fata cinstita,sa nu Doamne fereste sa il insel cu 500lei in minus... :devil:

mie nu mi-a parut rau decat de numarul de pacate acumulate intr-un interval atat de scurt de timp (la cate zeci de injuraturi o fi zis la adresa mea...saracul Sf Petru,a avut multe de notat in condica aia cu pacate :lol: )

dar [*****] l-a pus sa asculte muzica populara si sa refuze sa schimbe postul sau sa inchida muzica,atunci cand l-am rugat? (de obicei ies din taxi imediat,dar daca tot aveam banetul ala la mine,am zis,what the hell.. sa ratez o ocazie de a-mi lua revansa si a-l enerva? :grin: )neveeer

#8 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 08 August 2006 - 07:09 AM

- si pe mine ma enerveaza mentalitatea apropiatilor, ca doar de ei dau in fiecare saptamina. sunt tot timpul nemultumiti, obositi, nu vor sa faca nimic altceva decit sa stea in casa si sa se odihneasca, la tv eventual
- faptul ca nu am suficienti bani sa pot pleca si eu macar un we la munte sau la mare, nu pot sa arat asa cum as vrea, sa fac ceea ce-mi place
- mi-e ciuda pe mine ca nu sunt suficient de puternica sa razbesc singura, sunt timida si nu am incredere in mine

altfel, eu sunt putin mai intelegatoare fata de restul, nu sunt de acord cu ceea ce se intimpla, dar nu ma afecteaza atit de mult

pupici

#9 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 08 August 2006 - 07:36 AM

Salut.Sunt zile cind ma inerveaza tot :doh: .Dar mai ales cind ma duc la magazin sa fac ceva cumparaturi.De exemplu cind vreau sa-mi iau ceva de imbracat.Mai caut si eu ceva poate mai eftin,adica acel lucru,dar in dieferite locuri preturi diferite.Mi-i ciuda ca nu sunt preturile pe marfa si la fiecare lucru care te intereseaza trebuie sa intrebi cit costa.Intrii intr-un magazin dar vinzatoarea se machiaza sau dracul stie ce mai face pe acolo.O intrebi ceva dar ea se uita asa la tine de-i vine sa te inghita ca de ce o deranjezi.In asa caz nici nu mai vreau sa mai stau in magazinul dat.Nici nu mai am chef sa cumpar ceva de acolo.Imi vine sa stau la usa si sa previn toti cumparatorii ce desrevire e in magazinul asta.
Sau alt caz te duci sa-ti iai ceva si nu-ti convine culoarea sau modelul.Pe manechin sade frumos dar cind te imbarci tu,parca" ai vazut lupul" :blushing: si ceri altceva,sau poate ea sa te sfatuiasca ce sa iai.Dar de unde sade ca impelitata si se uita la tine cu un aer"Te rog fa ce vrei numai nu ma deranja pe mine"
Oare trebuie deacum sa le dam si la astea bacsisi ca sa ne deserveasca normal :doh:

#10 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 08 August 2006 - 07:36 AM

moneda de 5.000? a fost un norocos taximetristu` ala

spre deosebire de altii :devil:

eu i-am platit unuia odata 25.000 in monede de 500 si 1000 lei (le aveam intr-o punguta,stransesem nush pentru ce la scoala )... si i-am mai cerut si bon d`ala,dup-aia... :devil:

:lol: :lol: :lol: cea mai tare faza !!!! am ras de ma doare stomacul :lol: :lol: :lol:

#11 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 08 August 2006 - 07:58 AM

da aki, parca ne-ar face o favoare :angry: cel mai recent exemplu a fost cind m-am dus sa-mi iau margele. la primul magazin nu m-a bagat deloc in seama, la al doilea m-am simtit ca o printesa

#12 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 08 August 2006 - 08:07 AM

Mai erau odata pe la magazine cartea pentru reclamatii .Ar fi bine sa ne mai lasam pe acolo cite un autograf.dar cind vinzatorul e chiar patronul magazinului ce ne facem? :doh:

#13 Gigelu

Gigelu

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 106 Mesaje:

Postat 08 August 2006 - 09:33 AM

-vanzatoarele/taximetristii si, in general, toti cei care-si permit sa ma tutuiasca fara a-mi cere acordul in prealabil; nu e vba ca tin la eticheta, insa eu una, nu-mi permit sa tutuiesc un necunoscut daca acesta nu mi-a cerut-o in mod expres
-mirosul de transpiratie oriunde, oricand :lesin:
-fumatul in spatii inchise, fara a tine cont de nefumatori :nono: (sunt fumatoare, dar nu-mi permit sa fac asa ceva. nici in casa mea nu fumez din respect fata de nefumatorul cu care imi impart viata)
-mitocania bucurestenilor :oops:
-caldura infioratoare din ultimele saptamani

#14 alandana

alandana

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1082 Mesaje:
  • Inaltime (cm):163
  • Greutate maxima:60
  • Greutate curenta:55
  • Greutate dorita:50

Postat 11 August 2006 - 06:31 PM

Azi am fost toata ziua nervoasa din diferite motive dar in drum spre casa - perioada in care de obicei ma relaxez ascultand radioul am reusit sa ma enervez mai tare. Este o emisiune pe Magc FM cu Dr Cristian nu stiu cum - psiholog - barbuta care apare si la televizor Andrei - mi-am amintit. Si o femeie draguta dupa voce il intreaba - cum sa scap de timiditate. ce-i raspunde psihologul:

Timiditatea ii sta bine unei femei pentru ca arata respectul pe care il are fata de barbatii din jur. O femeie care roseste si pleaca privirea este privita de barbati ca fiind mai atractiva. Ca si cum singurul scop al unei femei in viata este sa placa barbatilor. Geee... Si asta e psiholog. Exista oare psihologi pentru femei si psihologi pentru barbati? Deci daca un barbat ma respecta trebuie sa roseasca si sa plece privirea? Sau asta e valabil numai pentru femei?

#15 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4770 Mesaje:
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 11 August 2006 - 06:39 PM

:)), sa vad eu un barbat rosind cand se uita la tine... :lol:

4 useri citesc subiectul