Salt la continut

Fotografie

Cafeneaua OneDen

• Please log in to reply
182 raspuns(uri) in acest subiect

#1 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 10 August 2006 - 06:03 PM

pentru ca nu exista un loc in care sa ne intilnim toti membrii, am deschis o cafenea. Sunteti invitati toti. conditia este sa incercam sa ne simtim bine, aici e doar buna dispozitie, avem atitea subiecte in care ne putem contrazice. imaginati-va ca ati iesit la o bere rece cu niste prieteni pe care vreti sa-i cunoasteti, sa-i ajutati cu un sfat, sa mai facem o gluma....berea si apa plata sunt la rece...aveti grija sa nu calcati pe coaja de banana de la intrare :lol:

#2 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 10 August 2006 - 06:09 PM

o sa incep eu, prin a ma prezenta. sunt iulia, am 25 de ani, casatorita, un copil. nivel de inteligenta mediu, momentan casnica, optimista si prietenoasa. as vrea sa stiu cite ceva despre fiecare dintre voi, ce pasiuni aveti, ce asteptari aveti de la viata...

daca nu e o idee buna chestia asta cu cafeneaua, sa-mi spuneti, sa nu mai imi bat tastele de pomana :p

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 10 August 2006 - 06:19 PM

Himere, dar tot forumul e ca o cafenea! :grin: daca discutam intr-un singur subiect mai multe teme o sa fie greu de urmarit si fara inteles pentru cei noi! Chiar la ww imi este foarte greu de urmarit, cand in principiu se discuta desptre dieta Weight Watchers, dar daca s-ar vorbi despre absolut orice? :oo: Mie mi se par forumurile structurate bine; cred ca daca ai vrea sa spui ceva si nu gasesti locsorul potrivit, faci o cerere la Cutia de propuneri si reclamatii si gata!
De exemplu mesajul tau anterior cred ca s-ar incadra foarte bine la Userii de prezinta. Parera mea! :D

#4 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 10 August 2006 - 06:33 PM

stiti ce nu prea imi place mie...se prezinta userii, se schimba 2-3 vorbe de curtoazie...si apoi subiectul ramine in plop. mi-as dori sa-i cunosc la fel de bine si pe ceilalti membri asa cum le cunosc pe fetele de la ww, intr-o alta ipostaza...mai relaxata.

oricum, il rog pe SEFUL cel mare sa-si spuna parerea.

#5 Pisik

Pisik

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4055 Mesaje:
  • Dispozitie:incerc sa ma simt bine cu mine

Postat 10 August 2006 - 08:49 PM

buna iubita, am venit si eu la tine la cafenea :give_rose:
pe mine ma stii: ioana, 26 de ani, viitoare miresica, f ambitioasa la inceput, acum mai putin...dar ma lupt....
pupicei si mai trec pe aici

#6 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 10 August 2006 - 09:07 PM

:) Mie mi se pare o idee buna cafeneaua asta, insa cu o singura conditie: sa nu ajunga un alt "WW". Adica e ok sa discutam despre ce s-a mai intamplat in viata noastra, cum am mai petrecut si asa mai departe dar sa nu uitam ca asta e forum, nu e canal IRC sau chat.

Asta inseamna asa:
acest forum este citit zilnic de multe ori de Google. Dupa un timp, Google va incepe sa trimita oameni pe acest site, oameni care cauta informatii, care incearca sa afle cum sa-si rezolve anumite probleme. Ei, ajungand pe un subiect de 200 de pagini, in care lumea nu discuta ceva anume, el n-o sa stea sa citeasca toate cele 200 de pagini, deci nu se va implica niciodata in discutie.

Din acest motiv e bine ca subiecte diferite sa fie discutate in topicuri diferite, organizate in forumuri -> astfel oricine ar citi pe aici, indiferent daca a intrat prima data sau pentru a 1000-a oara, sa poata sa urmareasca o discutie, fara a pierde cateva luni sa citeasca absolut tot ce s-a scris, cand el vrea doar sa afle ce tip de aer conditionat sa foloseasca de exemplu.

Ceea ce vreau sa spun, pana la urma: e ok sa discutam aici, la cafenea, sau la ww, lucruri neimportante ca "am fost la cumparaturi azi si mi-am luat pantofi", sau lucruri personale, in general, insa discutiile care ar putea ajuta pe altii(peste o saptamana, o luna, un an, doi ani, zece ani) trebuie sa stea in subiecte separate, altfel numim acest forum chat si ne mutam pe IRC.

Sper sa nu te superi pe mine pentru ce am zis, dar cand am citit "avem atitea subiecte in care ne putem contrazice" mi-am si imaginat ca iar o sa incercam sa condensam toate discutiile de pe acest forum in acest topic, cum se cam intampla la ww.

Pana una alta, salut deschidere cafenelei tale cu un buchet de :give_rose: si sper sa ne simtim bine aici. Sa tii frecventa deschisa pe radioul meu. :)

Alex, 25 de ani, necasatorit, lucrez in domeniul IT.

#7 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...

Postat 10 August 2006 - 09:27 PM

hmmm
un frappe cu inghetata de vanilie va roogg :yahoo:

uite si eu p aici...

irina, 21 ani.... singura sau intr-o relatie- status necunoscut... operator customer service la o firma de telecomunicatii.. si studenta anul IV la ASE marekting- Politici de Marketin....iubesc lucrurile simple...

Acest mesaj a fost editat de uka: 10 August 2006 - 09:30 PM

#8 Lacry

Lacry

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1428 Mesaje:
  • Dispozitie:optimista

Postat 10 August 2006 - 09:47 PM

Lacri, 34 ani, casatorita ( de curand, caci tare-mi place sa fiu de capul meu :grin: ), mamica de 10 saptamani ( belea mare, caci am fost ca la inchisoare lunile astea :angry: ), ocupatia nu mai conteaza, numai cand ma gandesc ca sunt somata sa ma intorc cat mai repede la "scarbici" ma apuca o furie ingrozitoare :angry: :angry: :angry: , romantica incurabila. Sotul zice ca traiesc intr-o lume a mea, iluzorie :w00t: ... mai sa fie! Foarte sociabila... Partile rele nu vi le zic :nana:

Vreau si io la cafenea, macar sa adulmec mirosul de cafea :cafea:

#9 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • 4770 Mesaje:
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 10 August 2006 - 10:24 PM

Ina, 23 ani, ciocolata cu lapte, necasatorita :cheer: , studenta an V Poli

#10 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 10 August 2006 - 10:54 PM

Cristina ( Anda e numele de scena, dar m-am atasat prea mult de voi asa ca adevarul iese la iveala :D ), 20 de ani ( maine :yahoo: ), creatza cu creierul cretz :lol: , pesimista pana la Dumnezeu si inapoi, Fanul numarul 1 Burger King ( se poate vedea si la ticker :doh: ), tzinta tuturor prostiilor ( marturie stau toate lucrurile care numai mie mi se puteau intampla), putin nimfomana :blushing: , cu capul langa umeri, imi urasc socrul si in fiecare zi imi vine in minte o noua metoda de a-l omori in chinuri :devil: , proaspat bucatareasa... restul il stiti si voi :D

#11 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.

Postat 10 August 2006 - 11:01 PM

Ionut, 26 de ani, sunt la cumparaturi, imi caut pantofi. Ma am bine cu sefu'. Ba nu. Sefu' se are bine cu mine.
:salut:

#12 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 10 August 2006 - 11:02 PM

Cristina ( Anda e numele de scena, dar m-am atasat prea mult de voi asa ca adevarul iese la iveala :D ), 20 de ani ( maine :yahoo: ), creatza cu creierul cretz :lol: , pesimista pana la Dumnezeu si inapoi, Fanul numarul 1 Burger King ( se poate vedea si la ticker :doh: ), tzinta tuturor prostiilor ( marturie stau toate lucrurile care numai mie mi se puteau intampla), putin nimfomana :blushing: , cu capul langa umeri, imi urasc socrul si in fiecare zi imi vine in minte o noua metoda de a-l omori in chinuri :devil: , proaspat bucatareasa... restul il stiti si voi :D

Ai un subiect nou:
La multi ani, Maybeline!

#13 honey79

honey79

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 Mesaje:
  • Din:Texas, SUA

Postat 11 August 2006 - 02:29 AM

Bine v-am gasit...
Cand e vorba de o cafeluta... hop si eu.
27 de ani, casatorita... inca in Germania :(..sper insa ca nu pentru mult timp.... pizza maker.. deocamdata.
Imi plac copiii, oamenii care zambesc.... imi place sa-i vad pe cei din jurul meu fericiti si incerc sa ajut cat de mult pot pentru a face acest lucru posibil.
Sunt o romantica incurabila, traiesc intr-o lume a mea unde bunatatea , seninatatea si sinceritatea sunt prezente.
Am incredere in Dumnezeu si cred cu tarie ca fiecare lucru se intampla cu un anumit motiv.

Va salut pe toti si .... sper sa ne cunoastem mai bine pe parcurs.

#14 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 11 August 2006 - 07:16 AM

vai...ce ma bucur ca ati trecut pe la mine :hug: ...ma gindeam ca dau faliment din prima zi :lol2: eu am unele idei in ce priveste imbunatatirea imaginii cafenelei, dar nu stiu daca se pot face fara prea mult efort...ma gindeam sa introduc o imagine sugestiva ca o banda la intrarea in cafenea. (cam cum are michelle la semnatura).
super alex...avem si muzica
o sa aduc si ingrasacioase pe aici, de exemplu pe tmanbone il punem la ingrasat :lol:
2peu, vroiam sa te intreb ce sex ai, nu m-am lamurit, apari ca fiind masculin, dar in mesaje vorbesti despre tine la feminin :wacko:
aki, tu poti veni si cu sergiu, daca nu face vreo scena :p sau de fapt...poate ar fi indicata o scena. vom alterna seara de seara programul:teatru, muzica, film, cabaret sau striptease pentru we. numai dupa 12 si o sa ma straduiesc sa nu scumpesc bautura.
cind o sa avem seara de teatru (ca exemplu), propun sa se faca trimitere la subiect, asa cum a facut alex cu subiectul lui si sa se discute acolo, ok?
asta va fi ca un link, in care sa putem interactiona din cind in cind si sa putem afla ce s-a mai scris nou si la alte subiecte, caci, dupa cum am vazut, sunt multi membri care nu-si dau cu parerea, ma gindesc ca poate le este greu sa navigheze.
o sa incerc sa ma documentez mai intii, apoi o sa fac o seara de misticism, chiromantie, numerologie, astrologie, asta ca sa va aflati norocul :lol: :lol:
judecatorul, avocatul ne puteti ajuta in probleme de legislatie, macar cu o idee, apoi mai cautam si noi pe google :lol2:
jessica,buretel, bubble si toata lista de membri sunteti foarte multe persoane si nu va mai tin exact minte, fetele de la ww, va astept cu drag

#15 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • 4008 Mesaje:

Postat 11 August 2006 - 07:28 AM

O cafea imensa,pls...fara zahar,fara lapte... :D :D
Orsi ma numesc,28 ani(fac 29),sotie si mamica,casnica deocamdata,in rest educatoare si studenta la stiinte economice,anul V....
revin mai tarziu,deocamdata imi beau cafeaua :blushing: :blushing:

Acest mesaj a fost editat de Tulip: 11 August 2006 - 07:29 AM

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi