Salt la continut

Fotografie

Locul meu preferat

• Please log in to reply
21 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 12 August 2006 - 10:58 AM

Aveti asa un refugiu? eu am , oriunde pe malul marii, indiferent ca sunt in Romania sau in alta tara cu deschidere la mare.
Ea ma relaxeaza si ma face mai calma.

#2 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 12 August 2006 - 11:01 AM

Eu as vrea sa fiu la munte, sa ninga afara si sa stau cu prietenii la un semineu ceva. Palinca se autoinclude.

#3 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 12 August 2006 - 11:38 AM

Lepsa(Focsani) - un prieten de-al meu are acolo o cabana si ne adunam din cand in cand (acolo nu e discoteca, nu sunt cluburi si nici fitze - dar e cascada aceea careia nu i s-a gasit fundul, inalta de 50 de m, unde inotam noi; e pastravaria, e rezervatia, plus toate varfurile de munti pe unde ne cataram; e chitara si e foc sub cerul liber; e volei si fotbal; sunt schiuri si iarba verde.Mirific. :) )

#4 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 13 August 2006 - 10:57 AM

Ca si sexymom, oriunde e plaja, mare, soare.
Ca loc ideal: Sicilia, o plaja langa o livada de portocali, la apus.

#5 realista

realista

Amiba

• Membri
  • 19 Mesaje:
  • Dispozitie:optim

Postat 13 August 2006 - 12:21 PM

pentru mine un lac de munte era totul ,dar dupa ce am vazut apusul soarelui la marea nordului si ca la ora 2 noaptea am facut baie pe lumina wow........sper sa o vad zilnic peste vreo 6 luni!

#6 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4770 Mesaje:
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 13 August 2006 - 07:39 PM

Pentru mine e de ajuns sa ma aflu pe munte, oriunde, numai munte sa fie :grin:

#7 alandana

alandana

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1082 Mesaje:
  • Inaltime (cm):163
  • Greutate maxima:60
  • Greutate curenta:55
  • Greutate dorita:50

Postat 14 August 2006 - 07:51 PM

Locul meu prefera trebuie sa recunosc ca e acasa. Oriunde ar fi asta ( adica ultimul loc de rezidenta). Acolo - printre lucrurile mele ma linistesc si ma regasesc.

#8 Gigelu

Gigelu

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 106 Mesaje:

Postat 14 August 2006 - 08:18 PM

fotoliul din balcon unde ma arunc dupa o zi de munca si fumez relaxata o tigara :blushing: povestind cu al meu ce s-a mai intamplat peste zi

#9 geo_m50

geo_m50

Amiba

• Membri
  • 44 Mesaje:

Postat 15 August 2006 - 12:05 PM

Nu cred ca exista alte locuri mai frumoase decat cele unde ai copilarit, unde ai facut primi pasi, mai ales daca a fost undeva la tara unde satul, comuna sau orasul, era la influenta satului cu orasul, foarte frumos mai ales primavara, vara nici nu va puteti imagina, eu cel putin asa simt cand merg la ai mei, ce e drept foarte rar, dar atunci ma regasesc pe mine insuti, si imi aduc aminte de toata copilaria mea.

#10 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 15 August 2006 - 12:20 PM

Locul in care ma simt linistita si in siguranta este acasa. Chiar daca stiu ca e un simplu apartament, fragil, daca apar probleme, eu simt ca acolo nu mi se poate intampla nimic. Pueril, stiu! :baby:

Locul preferat in natura este la Herculane. Nu am mai fost de muuulti ani, poate 6-7, dar in fiecare an imi propun sa merg iar. Am avut o perioada in liceu cand mergeam foarte des pentru ca e aproape de unde stau parintii mei, dar acum, din Bucuresti fac o zi doar pe drum. E o statiune de mosi la prima vedere :grin: , dar daca vrei nu te plictisesti niciodata: cascade, pesteri, rezervatii naturale, locasuri de cult in creierii muntilor, izvoare termale, trasee pentru toata lumea, grele, usoare, de cateva minute pana la 1-2 zile.

#11 Lacry

Lacry

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1428 Mesaje:
  • Dispozitie:optimista

Postat 15 August 2006 - 12:57 PM

Locul meu preferat este gradina botanica din Iasi. Dar ajung foarte rar acolo... ma refugiam cand eram studenta in anii 1-3, ca restul i-am facut in Bucuresti <_<

In Bucuresti nu am un loc preferat, urasc orasul asta. Cateodata mergeam la British Council, cand erau mesele scoase afara... parca acoloera mai dragutz,dar nu cine stie ce. Si la Smarts...

Acest mesaj a fost editat de Lacry: 15 August 2006 - 12:58 PM

#12 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 15 August 2006 - 06:00 PM

si mie imi place muntele, asa ca locul preferat cred ca ar fi o pestera...oricum, ceva de descoperit. nu imi place sa stau intr-un loc cind sunt necajita si nu imi place sa ma vada altii, am impresia ca nu ma inteleg...asa ca...atit timp cit sunt in miscare...e super....mi-au placut cheile bicazului si pesterile scarisoarei, pestera lui ionel etc...

#13 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...

Postat 16 August 2006 - 11:34 AM

pe malul unui rau la munte, in Azuga intinsa p o patura sau unscaun pliant, uitandu-ma la apa limpede..

#14 honey79

honey79

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 Mesaje:
  • Din:Texas, SUA

Postat 16 August 2006 - 01:16 PM

Locul meu preferat...
E acolo unde am copilarit. E aleea dinbtre blocuri unde copii fiind jucam fel de fel de jocuri. E raul care a insemnat multa distractie... unde mergeam la plaja vara, ne balaceam in fiecare zi... in vacanta. Sunt dealurile ... poienita..unde jucam fotbal..fete si baieti.
E muntele... unde racoarea te face sa te cuibaresti in bratele prietenului... unde in linistea de-aici.. incepi sa visezi... sa devii melancolic.
E marea.. cand e furioasa.... cand valurile sunt inalte si tu usor usor.. te descarci si toata furia ta.. devine una si-aceeasi cu a marii. E marea.. cand e linistita si .. iarasi te identifici sufleteste cu ea.
E casa mea... unde...ma simt in siguranta, unde stiu ca voi gasi lucrurile mele dragi.... adunate de-a lungul anilor. Suveniruri..... din locuri in care-am fost.Fotografiile care asteapta intr-un sertar... aranjate cronologic...Unde ma asteapta sotul... mereu cu un sarut si o imbratisare.
Locul meu preferat.... e locul in care... ma simt bine.. in care las o parte din sufletul meu... in care sper ca am sa revin.

#15 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 30 August 2006 - 09:25 AM

Langa o cascada, un rau de munte, valuri spargandu-se de mal...imi place sunetul apei. Am impresia ca as putea face orice, gandesc mai bine. Vorbesc serios:)...o sa ziceti ca sunt dusa daca va spun ca atunci cand am de pus ceva la cale, ma var sub dus si...gandesc. :?

Acest mesaj a fost editat de lliliana: 30 August 2006 - 09:27 AM

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi