Salt la continut

Fotografie

Acum 25 de ani...

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 14 August 2006 - 03:58 PM

Nu era mai puternic decat un calculator de buzunar actual, dar la acel timp a fost o adevarata revolutie. De atunci calculatorul personal a schimbat definitiv viata oamenilor in toate domeniile: felul in care comunicam cu prietenii, cum ne facem cumparaturile, cum ne castigam existenta, cum ne petrecem timpul liber si de ce nu? cum ne gasim partenereul de viata. :grin: (articolul complet il gasiti aici: PC celebrates 25th anniversary)

Eu imi aduc aminte si acum de primul meu calculator (un HC) pe care desenam cu mandrie tot felul de ursuleti, casute si floricele :blushing: , iar cand incercam sa incarc un joc imi lua o vesnicie pana "scartaia" casata audio. :lol2: Acum ma cam sperie gandul ca petrec in medie 11-12 ore pe zi in fata lui si tot nu simt ca e un chin. :o Spatele meu are de suferit, e adevarat, dar nu stiu cum sa scap de dependenta lui. :tease:

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 14 August 2006 - 11:48 PM

Da, si eu am avut un HC2000... am facut o gramada de programele in el. Imi amintesc primul PC... era asa de diferit de un HC si avea un ecran albastru care mie mi se parea oribil: nu avea jocuri, era un calculator folosit pentru contabilitate (facut in foxpro sau dbase probabil). Nu cred ca aparusera atunci PC 286.

Am trecut si prin perioada de dependenta de calculator intre clasa a saptea si a zecea cred. Acum o numesc munca.

#3 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 15 August 2006 - 05:56 PM

eu am avut CIP si aveam un casetofon naspa rau care de abia se ciciia sa incarce jocurile, dar a fost frumos...recunoasteti :floare:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi