Salt la continut

Fotografie

o petrecere beton

• Please log in to reply
14 raspuns(uri) in acest subiect

#1 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 17 August 2006 - 02:12 PM

deseori m-am gindit in ce ar consta o petrecere reusita acasa. bineinteles, in primul rind ai avea nevoie de gasca, muzica, mincare si bautura, dar poate ar mai fi necesare niste mici picanterii
- de exemplu carti pe pedepse
- karaoke

aveti idei?

poate...un bal mascat?

Acest mesaj a fost editat de himere2005: 17 August 2006 - 02:17 PM

#2 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 17 August 2006 - 02:18 PM

Pai la petrecere nu merge sa joci carti. Prin petrecere eu inteleg alceva.

Dar daca vorbim de a bauta, atunci merge. Si din experienta, cu cat alcoolul e mai mult cu atat poruncile devin mai bune si oameni mai dispusi sa le faca. Iar in aces caz, conteaza f mult si cat dureaza jocul, ca nu prea iti vine sa astepti 30 de minute pana la urmatoarea porunca.

O sa va prezint in urmatoarele randuri jocul cel mai pretabil la porunci:
Se ia un pachet de carti si se impart cartile in 2 colori (parca rosu si negru :oo:). O culoare se pune jos (negru, sa spunem), iar cealalta culoare se imparte egal la jucatori. Cartile corespund astfel: inima neagra = inima rosie; trefla = romb. Cine incepe jocul (sau cui i-o fi randul) trage o carte de jos si inainte s-o arate (sau sa o vada) spune: "Cine are cartea urmatoare trebuie sa... (porunca)." Si daca trage de exemplu 10 de trefla, atunci cel care are in mana 10 de romb face porunca. Pot exista astfel momente in care cel care da porunca trebuie sa o si faca, partea cea mai misto, de altfel.

:salut:

Acest mesaj a fost editat de tmanbone: 17 August 2006 - 02:21 PM

#3 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 02:23 PM

mai, eu zic ca dansezi cit dansezi, dar dupa 2-3 te cam apuca somnul, in orice caz poruncile cele mai gustate sunt cu tenta sexuala, zic eu. da, jocul sa fie scurt
exemple: 2 persoane de sex opus din grup sa imparta cu dintii acelasi fursec sau un baiat, sa spunem, sa ia cu buzele o floricica din buricul altei tipe

#4 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 02:30 PM

exemple: 2 persoane de sex opus din grup sa imparta cu dintii acelasi fursec sau un baiat, sa spunem, sa ia cu buzele o floricica din buricul altei tipe

La 2-3 dupa petrecere cuplurile sunt deja formate si cred ca:
1- n-au nevoie de o porunca ca sa imparta un fursec...
2- e periculos sa te bagi intre 2 oameni.

In aceeasi ordine, cred ca la 2-3 dupa petrecere merge mai bine o muzica soft ca sa le permiti sa se "manifeste" decat un joc de carti.

Parerea mea. :salut:

#5 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 02:39 PM

eu una prefer sa fac petreceri cu prieteni vechi, care se cunosc bine intre ei, ne cunoastem deja si ne permitem mai multe. eu rareori am vazut sa se formeze asa repede cupluri, iar pentru o "partida" cred ca te poti scuza frumusel de la petrecere si sa pleci. asta ar mai lipsi, nu stiu daca voi aveti vreun palat or ba, eu am doar un apartament cu 2 camere semidecomandat, cu usa transparenta...asa ca...nu stiu cine s-ar incumeta

#6 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 02:47 PM

Pai mai, va permiteti mai multe si le faceti din amuzament (poruncile alea cu tenta sexuala), ori le faceti un un scop anume (prietenii stiu de ce). Poate n-am inteles eu ce vrei tu, sau poate n-ai inteles tu ce zic eu, dar nu prea prefer varianta in care sa ma excit doar asa, din amuzament. :salut:

#7 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 02:50 PM

anyway, eu am venit cu sugestia asta si cu celelalte doua, voi mai faceti ceva deosebit la petreceri? orice...as fi deschisa la noutati...

#8 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 02:52 PM

Nu mai, n-ai gresit (...), dar fiecare intelege altceva prin "petrecere" sau "activitati de petrecere". Eu imi exprimam parerile mele. Atat. :salut:

#9 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 03:00 PM

eu nu am fost niciodata la o petrecere in care sa se bea mult alcool, mi-a fost teama...cum este? adica la noi se bea cu masura, cit sa ne ametim....o singura data, cred ca in noaptea de inviere, ne-am oprit dupa slujba cu totii la o terasa. lumea isi comandase un vin fiert....eu, indragostita atunci pina peste cap de actualul meu sot, cu care atunci nu eram inca impreuna, si care mi se parea ca se avea bine cu o alta tipa...dai cu vin. Eu si cu vreo 2 zuze, dar cred ca ele erau mai antrenate ca mine. nu stiu ce a avut vinul ala, dar, cind m-am ridicat de la masa, imi tremura imaginea, nu alta. plus ca incercam sa nu ma dau de gol fata de mama cind am ajuns acasa, ca imi venea sa rid si de un deget. asa ca m-am dus si m-am culcat. cred ca vreo 19 ani aveam atunci

#10 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 03:06 PM

"Mult" e un termen foarte relativ... depinde de persoana, substanta, conditie fizica, conditie psihica, confort termic, elemente ajutatoare, etc.

Eu mai glumesc pe forum cand folosesc cuvintele "baut" si "alcool". Nu vreau sa intelegeti ca sustin abuzul excesiv de alcool. Nu, in nici un caz. Dar abuzul masurat il incurajez! :tease:

#11 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 03:12 PM

asa te vreau tman :yahoo: :lol2: mai am eu o prietena care, de cite ori o servesc cu ceva (bautura, cafea)...aia nu, aia nu...si nici nu stie sa fie placuta in colectivitate. eu am vrut doar sa o fac mai putin rigida, dar daca ea vrea doar apa plata..sa ramina singura pina la adinci batrineti. sper sa nu deviez de la subiect prea mult ca acum, de fapt pe la 17 vine seful cel mare si imi taie macaroana (textul)

#12 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 03:15 PM

Mai, explicai prietenei tale ca politicos e sa primesti cand ti se ofera o delicatesa (bautura, cafea :lol: ). Nu te obliga nimeni sa bei tot, iar daca nu conduce nu prea are motiv sa nu consume alcool (e insarcinata? :oo: ).

Spune-i prietenei tale sa-si deschida un topic aici pe forum si o consiliez eu (pardon, noi). Sau sa treaca pe la mine pe la cabinet martea. :salut:

#13 cristi

cristi

Amiba

• Membri
  • 48 Mesaje:
  • Din:?
  • Dispozitie:fantastic

Postat 03 September 2006 - 05:06 AM

CATI ATI FOST LA O PETRECERE DE 3 ZILE SI 3 NOPTI ?

#14 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 03 September 2006 - 10:30 AM

CATI ATI FOST LA O PETRECERE DE 3 ZILE SI 3 NOPTI ?

Poate ne dai si detalii despre cum a fost petrecerea asta maraton, ca daca ai fost, dar ai dormit, nu se pune. :devil:

#15 cristi

cristi

Amiba

• Membri
  • 48 Mesaje:
  • Din:?
  • Dispozitie:fantastic

Postat 03 September 2006 - 01:04 PM

n-am fost
dar cica o sa fie in curand :))
si vreau sa ma pregatesc