Salt la continut

Fotografie

internet versus realitate

• Please log in to reply
9 raspuns(uri) in acest subiect

#1 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 17 August 2006 - 03:40 PM

va manifestati in viata de zi cu zi la fel de liber ca pe internet? eu una, in viata reala, sa nu credeti ca sunt la fel de vesela ca aici, nu, de ce? pentru ca trebuie sa fiu asa cum mi-au impus oamenii din jurul meu sa fiu. in viata reala sunt mai rezervata, sa vad intii cu cine am de a face, caci multi speculeaza sinceritatea si buna vointa. ma deschid in fata celor care nu ma judeca.

deci, sunt diferente?

#2 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 17 August 2006 - 03:45 PM

Si in realitate am aceeasi sinceritate brutala ca pe net.

Ce difera, este cantitatea glumelor. Aici tre sa citesc intai ca sa imi vina gluma, in afara doar ascult... :salut:

PS. Mesajul e intodeauna serios. Dar il coafez eu putin inainte de livrare. :)

Acest mesaj a fost editat de tmanbone: 17 August 2006 - 03:45 PM

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 17 August 2006 - 03:46 PM

Eu si pe internet si in viata reala sunt la fel. Poti fi si draguta si :devil: depinde de persoana, nu de mediu in care interactionam.

#4 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...

Postat 18 August 2006 - 09:00 AM

pe internet sunt mai deschisa dkt in viata reala....
nu stiu de ce...in general ma exprim mai bine in scris...dkt fata in fata cu cineva..

#5 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 18 August 2006 - 09:04 AM

Eu cred ca ma exprim mai bine in scris. Poate si pentru ca uneori vorbesc "cu prune in gura" - n-am reusit sa scap de asta, desi ma chinui de cativa ani. Asa ca sunt nevoit de multe ori sa repet ce am spus si asta ma enerveaza, asa ca devin morocanos, deci mai putin comunicativ => ma exprim mai greoi.

#6 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 18 August 2006 - 12:51 PM

Si eu aici ma simt in apele mela.Sunt mult mai libera.Dar mi-i frica mereu de un lucru pe net.Sa nu ma inteleaga cineva ce vreau sa spun si sa nu supar pe cineva :baby:

#7 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...

Postat 18 August 2006 - 12:58 PM

si in viata de zi cu zi poti fi inteleasa gresit...
asa k...
makar stii k aici pers repsectiva nu te cunoaste...si nu iti apar "vorbe" cum s-ar intampla dk te-ar cunoaste, cum fac cei care ne sunt "prieteni"
oricand poti fi gresit inteleasa

#8 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 18 August 2006 - 01:11 PM

Nu stiu de ce,dar eu mai multa inredere am aici cu voi decit cu prietenii,pentru ca stiu ca aici o sa-mi spuie tot verde in ochi si niciodata nimeni nu te va invdia pentru ca toti suntem prieteni virtuali.Asa gindesc eu :salut:

#9 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 18 August 2006 - 01:15 PM

da, aki, si eu cred la fel, nu te condamna aici nimeni, nimeni nu are de cistigat sau de pierdut daca te vrajeste cu vorbe

#10 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 01 September 2006 - 06:35 AM

Internetul iti ofera posibilitatea sa dai la o parte ce nu-ti convine...societatea te obliga sa traiesti in preajma oamenilor pe care nu intotdeauna ii placi. Si intr-adevar, mesajele pot fi putin gandite si coafate inainte de a le da drumul. Esti sincer, normal, doar ca gandesti mai mult cuvintele pe care le "arunci".
Mie imi place atmosfera asta virtuala creata de net, cel putin felul in care o percep eu. In lumea reala ma cauta multi pentru ca sunt o "ascultatoare" sfatoasa...aici o mai iau si in freza daca nu-mi tace gura.
Am o vorba veche si buna...sa ma ierte cine citeste si nu e de acord...viata asta-i un [*****], care merita mancat. Scuzati cuvintele urat mirositoare.
Cred cu tarie in cuvintele Bibliei putin adaptate...aceea ce oferi, bun sau rau...primesti inapoi inzecit.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi