Salt la continut

Fotografie

Slabirea Mea Progresiva !

• Please log in to reply
1010 raspuns(uri) in acest subiect

#1 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:
  • Dispozitie:melancolica
  • Sex:Feminin

Postat 06 November 2009 - 09:54 PM

Desi la inceput mi se parea ironic sa tin un jurnal al unei diete...acum dupa ce am vazut cateva dintre ale altor forum-iste m-am hotarat sa abordez si eu unul.
Ptr inceput ma voi prezenta. Mi se spune Ela, am 21 de ani si ca majoritatea celor de aici vreau sa slabesc. Am o inaltime de 1,70 si 60 de kg.Conform standardelor nu sunt grasa si tin sa precizez de la inceput ca nici nu ma simt insa datorita job-urilor anterioare si doamne ajuta viitoare sunt nevoita sa mai slabesc. dupa cum v-ati dat seama lucrez ca si model.
Marea mea problema o constituie dulciurile. Sunt o CHIOCOALCHOLICA!!!!!!! :doh:
Dupa ce am citit mai multe site-uri, am tinut tot felul de diete, am facut sport de la tae-bo la fitness am ales sa tin incepand de luni 9.11.2009 Dieta DAneza. Asta penru ca am testat-o vre-o 2 zile sa vad daca rezist fara dulciuri si mancand doar ce scrie acolo. Ei bine am eusit, lucru care m-a determinat sa o incep de luni. Intre timp vreau sa postez tot ce am mai gasit despre dieta si ceea ce am mai citit din carile Mihaelei Bilic "Traiesc deci ma abtin" sau Carmen Bruma " slim". B) ; asta daca este cineva interesat.

Mi ati fi de mare ajutor daca am vb, ne-am sfatui si mi-ati spune ce si cum functioneaza dietele voastre...

Va pup cu drag si spor... :hug:

#2 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 06 November 2009 - 10:08 PM

sa inteleg ca nimeni nu vrea sa-mi fie partas al suferintei? :sorry: :(

#3 Spatzi

Spatzi

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7717 Mesaje:
  • Din:BY
  • Dispozitie:sporty...

Postat 06 November 2009 - 10:24 PM

Buna si bine ai venit! :floare: Dieta daneza e cah...si asta iti vor spune multe fete care au tinut-o... este periculoasa din cauza efectului yo-yo si apoi.... de ce ti-ar trebui tie asa ceva, o dereglare a organismului, cand tu stai f bine cu kg.
Mai bine calculeaza-ti necesarul zilnic de calorii si mananca de toate cu limite, chiar si dulciuri, slabesti incet, dar sigur.
Uite calculator calorii
Decizia iti apartine, dar nu strica ce ai, ca ar fi pacat!
Bafta! :give_rose:

Acest mesaj a fost editat de spatzi: 06 November 2009 - 10:27 PM

#4 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 06 November 2009 - 11:23 PM

Buna si bine ai venit! :floare: Dieta daneza e cah...si asta iti vor spune multe fete care au tinut-o... este periculoasa din cauza efectului yo-yo si apoi.... de ce ti-ar trebui tie asa ceva, o dereglare a organismului, cand tu stai f bine cu kg.
Mai bine calculeaza-ti necesarul zilnic de calorii si mananca de toate cu limite, chiar si dulciuri, slabesti incet, dar sigur.
Uite calculator calorii
Decizia iti apartine, dar nu strica ce ai, ca ar fi pacat!
Bafta! :give_rose:

well, nu stau foarte bine la capitolul rabdare si de aceea am ales aceasta dieta.Eu oricum fac sport, incerc sa mananc cat mai sanatos si din cand in cand imi permit cate un exsces culinar insa acuma am facut ceva depuneri si vreau sa le dau jos..dupa am sa trec pe calculul caloriillor .Merci ptr urai si mai ales ptr sfat!!! :hug: :*

#5 Spatzi

Spatzi

Crocodil

• Membri
  • 7717 Mesaje:

Postat 07 November 2009 - 11:33 AM

Nerabdarea te poate costa scump... dar daca esti asa de hotarata, go for it!
Un WE frumos sa ai! :give_rose:

#6 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 07 November 2009 - 06:12 PM

Bun venit :welcome: .wooow model :rolleyes: .
1.Dieta daneza este un mare No No :sorry: .Ai grija ca iti dereglezi organsimul si poti da in yo-yo(cum a zis si Spatzi) si sa pui inapoi ce dai jos cu daneza chiar siu mai mult decat ai dat jos :sorry:
2.Fara suparare dar ca sa slabesti tb sa ai si rabdare .Stii tu .. Cu rabdarea treci si marea ;) .
3.Imi place ca faci sport si cred ca daca ai numara caloriile si te-ai tine de sport ai slabi muuult mai frumos si mai bine ;)

#7 Spatzi

Spatzi

Crocodil

• Membri
  • 7717 Mesaje:

Postat 08 November 2009 - 10:52 AM

Fiindca azi implinesti frumoasa varsta de 11 ani :tease: , La multi ani! :rolleyes: :unsure: :wacko:

#8 yety

yety

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 398 Mesaje:
  • Inaltime (cm):162
  • Greutate curenta:74
  • Greutate dorita:63

Postat 08 November 2009 - 02:47 PM

:grin: ha-ha-ha,ia te uita ,11 ani.... :))

#9 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 14 November 2009 - 10:49 AM

buna gagiciii!!!! well...dupa ce am mai intrat pe vre-o 2 3 site-uri m-am decis k cel mai bine este in felul urmator..mananc la mese fixe, fara rontaituri intre mese, un singur fel de mancare. Am inceput si sa numar din caloriile pe care le bagam pe gura dar nu le mai facem sa plece..si cum saptamana trecuta a fost ziua mea de nume, va dati seama ca am papat la restaurantul libanez...mai de toate cu invitatzii mei..va pup dulce dulce ;) :*

and by the way I am 21 years old!!1 :give_rose:

#10 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 15 November 2009 - 11:05 PM

Muschi de vita slab - 100 grame, 121 calorii, 19 proteine, 4.4 lipide, 0.6 carbohidrati, 0 fibre
Paine prajita cu faina integrala Fette Biscottate - 100 grame, 379 calorii, 12 proteine, 6 lipide, 69.2 carbohidrati, 7.5 fibre
Suc de portocale - 200 grame, 94 calorii, 1.4 proteine, 0.4 lipide, 21.8 carbohidrati, 0.4 fibre...

Dap azi sunt mandra de mine..am fost la piscina , la sala si dupa la restaurant unde am papat ce scrie mai sus plus 2 crevetzi de la iubi si ceva zacusca si iahnie de fasole dar nu am gasit la calculator calorii..so am facut miscare, am papat sanatos si vb prietenei mele un corp sanatos inseamna in ziua de azi o vointa zdravana !!

poop ya all si va doresc o saptamana extraordinar de fumoasa

:floare: :* :)

#11 bluedar

bluedar

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 420 Mesaje:
  • Din:Italia
  • Dispozitie:incantevole

Postat 15 November 2009 - 11:55 PM

Well... ca sa te citez... ai mancat astazi foooarte putin.Chiar si cu zacusca.. sau iahnia de fasole... Mai ales ca spui ca ai facut si miscare... La tine la profil scrie ca ai 11 ani... o fi greseala de tipar?Bafta si multa cumpatare pentru zilele urmatoare.

#12 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 16 November 2009 - 12:09 AM

Ma bag si eu ...

Ai mancat extrem de putin !!!!! Spui ca esti model ....Sper doar ca nu faci parte din categoria celor care trebuie sa cantareasca doar 40 kg ca sa castige un job !!!!!!!!!!!!!!!!

#13 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 17 November 2009 - 09:42 PM

ma simt foarte fericita sa vad ca mi-ati raspuns...simt nevoia sa comunic, despre frustrarea mea cu cineva la modul sincer si deschis..pai da..atat am mancat duminica, dar am fost ok ptr ca sambata iesiem intr-un pub si m-am cinstit cu ceva bruschete, un pic de cigulit dintr-un tort, si 3 galuste cu prune...de asta nu mi-a fost asa foame duminica..luni nu imi mai aduc aminte ce am papat dar azi martzi
am degustat urmatoarele:

Iaurt 0% cu cereale Tnuva - 180 grame, 109.8 calorii, 8.3 proteine, 0.7 lipide, 7.9 carbohidrati, 0.9 fibre
Mar Ionatan - 100 grame, 52 calorii, 0.4 proteine, 0.2 lipide, 13.8 carbohidrati, 2.4 fibre
Branza dietetica de vaca 0,2% Lacteea - 250 grame, 167.5 calorii, 30.8 proteine, 0.5 lipide, 10.3 carbohidrati, 0 fibre
Baton de cereale si capsuni Fitness Nestle - 23 grame, 90 calorii, 1.2 proteine, 1.6 lipide, 17.6 carbohidrati, 0.8 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 553.5 grame, 419.3 calorii, 40.7 proteine, 3 lipide, 49.6 carbohidrati, 4.1 fibre

plus 2 litri de apa si un coldrex ptr ca sunt nitel racita. De maine ma gasiti la targul de tehnica dentara, de la romexpo si cumparand cartzi de la targul de carte Gaudeamus care are loc tot acolo...sunt o impatimita a lecturi..
Am sa corectez asta seara varsta, am 21 nu 11 :yahoo: :))

m-am cantarit azi si aveam 58,8 dar vreau sa mai dau jos..nu sunt din tagma modelelor care beau doar apa plata cu lamaie si ca sa fiu sincera..modelele de la noi din romania nu sunt nici pe deprte genul alora..comit festinuri culinare cam o data la luna, dar cica au toate arderi rapide cand le intrebi ce diete tin...anyway va mai astept sa ne mai cetuim si pe alte subiecte

kisses :hug: :*

#14 Fluturel

Fluturel

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4027 Mesaje:
  • Dispozitie:zdranga...zdranga

Postat 18 November 2009 - 12:53 PM

Iaurt 0% cu cereale Tnuva - 180 grame, 109.8 calorii, 8.3 proteine, 0.7 lipide, 7.9 carbohidrati, 0.9 fibre
Mar Ionatan - 100 grame, 52 calorii, 0.4 proteine, 0.2 lipide, 13.8 carbohidrati, 2.4 fibre
Branza dietetica de vaca 0,2% Lacteea - 250 grame, 167.5 calorii, 30.8 proteine, 0.5 lipide, 10.3 carbohidrati, 0 fibre
Baton de cereale si capsuni Fitness Nestle - 23 grame, 90 calorii, 1.2 proteine, 1.6 lipide, 17.6 carbohidrati, 0.8 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 553.5 grame, 419.3 calorii, 40.7 proteine, 3 lipide, 49.6 carbohidrati, 4.1 fibre

..nu sunt din tagma modelelor care beau doar apa plata cu lamaie si ca sa fiu sincera.

Ghici ghicitoarea mea : ce se bate cap in cap in cele spuse mai sus?

#15 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 18 November 2009 - 09:23 PM

[/quote]

Ghici ghicitoarea mea : ce se bate cap in cap in cele spuse mai sus?
[/quote]

fluturel te referi la faptul ca nu am mancat mult?!? ei bine asta depinde de la zi la zi..incerc sa slabesc si sa mananc alimente cat mai slabe...astazi de exemplu lucrand la targ la denta, am mancat de dimineatza si 2 sandwitch-uri pe care mi le-am adus de acasa. Incerc sa echilibrez si eu cumva balantza..Si crede-ma atunci cand ai mintea ocupata si nu te mai gandesti la mancare si daca tu? ce dieta tii??

9 useri citesc subiectul

0 membri, 9 vizitatori, 0 utilizatori anonimi