Salt la continut

Fotografie

Slabirea Mea Progresiva !

• Please log in to reply
1010 raspuns(uri) in acest subiect

#31 yellowdee

yellowdee

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 433 Mesaje:
  • Dispozitie:Plina de viata
  • Sex:Feminin

Postat 31 January 2010 - 10:53 PM

Buna :floare:

De ce mananci atat de putin? Daca ti-ai facut un jurnal macar incearca sa postezi meniuri normale,de dieta... tu crezi ca e normal intr-o zi sa mananci dulciuri si toate tampeniile si a doua zi sa nu mananci mai nimic?...

#32 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 01 February 2010 - 12:54 AM

Ai mancat 358 calorii si ai consumat 1961 ???? Sper ca realizezi singura ca ai dat-o in bara rau de tot !!!! Ca de altfel , in fiecare zi .

Opare de ce nu vrei tu sa asculti ce spun fetele si sa te apuci de mancat sanatos ( fara inghetata , fara covrigei , fara ceai Lipton , etc ) ?? ca ai fost la prietena ta si erau toate pe masa ...Si ce daca ? De ce nu te-ai putut abtine ??

Tot ce spun fetele pe aici e doar spre binele tau !!!!!! Revino-ti !

#33 ganesha

ganesha

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7559 Mesaje:
  • Din:London, ON
  • Dispozitie:daydreaming :)

Postat 01 February 2010 - 04:34 PM

voi ce ati facut in weekend?

Eu am facut bine in weekend, multumesc de intrebare,eu am mincat. Ceea ce nu se poate spune si despre tine.

Stiu ca poate suna ireal, dar cu cit maninci mai bine, cu atit arati mai bine.

Stii, e ca la motoare, la masini: daca le pui benzina merg. Daca nu, te lasa-n cimp. Cu cit le pui chestii mai de calitate, cu atit merg mai smooth timp mai lung.

Dar pina la urma e alegerea ta... :floare:

#34 CRYSSA

CRYSSA

Amiba

• Membri
  • 49 Mesaje:
  • Din:Bucuresti

Postat 02 February 2010 - 01:16 PM

Cred ca era mai corect sa numesti topicul SLABIREA MEA DISTRUCTIVA

pt ca asta faci. Iti distrugi corpul. Te infoemtezi. Cerzi ca vei fi toata viata in garantie?
Dar, se pare ca orice ti-anm spune tot ca tine faci.

Incearca sa nu mai mananci sub 1000 de kcal.
Sa stii ca in magazine se gasesc INCA salate, legume si fructe.
Serios ca, nu e criza la ele !!! :salut:

#35 Hilda295

Hilda295

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 307 Mesaje:
  • Din:UK
  • Dispozitie:Optimista!
  • Greutate maxima:63 kg.
  • Greutate curenta:63 kg.
  • Greutate dorita:60 kg.

Postat 05 February 2010 - 12:48 AM

Buna MDY,

Am trecut sa`ti vizitez jurnalul si sa`ti las o :give_rose:
Unde ai disparut?

Am venit sa-ti povestesc despre dieta daneza, sincer nu ti`o recomand, mai ales ca tu nu ai mult de slabit si ai o viata destul de activa. Cred ca cel mai bine pentru tine ar fii sa gasesti un echilibru intre zile, sa nu mananci intr`o zi mult si in cealalta putin. E important sa fii constanta. In ce priveste poftele, nu trebuie sa le suprimi, ai voie sa mananci tot ce iti face placere, doar ca trebuie sa inveti sa recunosti starea de satietate si sa te opresti la portii mici. In felul asta dobandesti un echilibru alimentar care o sa te ajute si sa primesti job-uri in viitor si sa te simti bine cu alegerile pe care le faci.

Si daca tot ai inceput jurnalul, nu te lasa descurajata de nimeni, tu stii ce vrei sa obtii, iar daca nu stii exact cum sa obtii ce`ti doresti, sunt sigura ca toate fetele de aici o sa te ajute. Poate uneori vor fi mai directe si o sa te simti putin pusa la colt, dar si asta e proba de vointa! Daca esti hotarata nimic nu-ti va sta in cale!

Mult succes! :hug: si m`ai treci pe la mine....

#36 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:
  • Dispozitie:melancolica

Postat 05 February 2010 - 07:03 PM

Buna Hilda :salut:
Well eu am plecat intr-o mini vacanta ;acasa la mine la brasov pentru a skia :)
E de vis..am sa postez cateva poze pentru k de mult nu am mai prin asa o zi superba pentru sky. Da; nu stiu ce sa mai zic sau ce sa mai cred despre dieta daneza..eu as vrea sa slabesc rapid;desi stiu ca cel mai bine este sa slabesti in timp printr-o dieta echilibrata si prin sport.Acum totusi mananc cat consider eu ca trebuie;si sa nu am senzatia ORIBILA DE FOAME! Din cand in cand se intampla sa imi mai satisfac cate o pofta; drept dovada ca mai mananc de la mec; cate o praji sau inghetata o data pe saptamana..Nu tin vre-o dieta distructiva ci doar vreau sa ma mentin la noile mele kg 55 :D
Cat despre fete si sustinerea lor...am observat ca nu poti sa placi la toata lumea;eu stiu cat si cum am mancat mai toata viata..fiecare cu stilul si viata ei! te pup.sa imi spui cate kg reusesti sa slabesti cu dieta daneza

poopici si un we extraordinar de frumos :* :hug:

#37 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 10 February 2010 - 06:06 PM

Piept de pui file, fara piele - 200 grame, 252 calorii, 50 proteine, 4 lipide, 2 carbohidrati, 0 fibre
Banane - 170 grame, 151.3 calorii, 1.9 proteine, 0.5 lipide, 38.8 carbohidrati, 4.4 fibre
Castraveti murati - 15 grame, 1.8 calorii, 0.2 proteine, 0 lipide, 0.5 carbohidrati, 0.2 fibre
Rondele grau expandat Stilla Fitness - 10 grame, 34 calorii, 1.1 proteine, 0.1 lipide, 7 carbohidrati, 1.3 fibre
Mar Golden - 100 grame, 49 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 11.2 carbohidrati, 0.1 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 495 grame, 488.1 calorii, 53.2 proteine, 4.6 lipide, 59.5 carbohidrati, 6 fibre

deci intoarsa de la munca, cu tot ski-ul meu ...am pus pe mine un kilogram..:(:(:( am mancat ceva mai consistent ptr k aveam nevoie de forta, dar acum parca imi pare rau ..de ce sa-i faci .. wkndul asta o iau de la capat cu ski-ul..kisses :cheer:

#38 yety

yety

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 398 Mesaje:
  • Inaltime (cm):162
  • Greutate curenta:74
  • Greutate dorita:63

Postat 11 February 2010 - 03:28 PM

Helloo,ti-am intors vizita,asa,la modul oficial.
Ca "pe ne-ve" mi-am mai varat eu nasul,cu nesimtire,prin jurnalul tau.
Asa ,la prima strigare,metoda ta de slabire,pe care zici ca vrei sa o impartasesti lumii,e cam "neotodoxa" daca pot sa spun asa(zise lupul moralist,adica eu)
Eu sunt adepta principiilor " traieste si lasa-i si pe altii sa traiasca" si " fiecare e liber sa faca ce vrea,atata vreme cat nu face rau celor din jurul sau"
A,ca-si face rau lui? Si care-i problema? Doamne-Doamne ne-a dat minte si capacitatea de a alege pe ce cale vrem sa ne ducem pasii,daca cineva alege sa-si bata cuie in talpa cu mana lui ,pentru ca apoi tot el sa si le scoata,e treaba lui proprie si personala nu?
Eu marturisesc ca te inteleg si te admir pentru daruirea ta catre umanitate.
Si doctorii trebuie sa traiasca si farmacistii si industria ce sta in spatele lor.
Daca toti am alege numai lucruri sanatoase,ce s-ar alege de cei enumerati anterior?
Imi tot vine in minte o vorba a unui amic,mucalit rau de felul lui si care zicea asa:
"eeii,orice manz ajunge gloaba"
Na,ce sa mai zic,e treaba ta ca ai ales aceasta metoda de slabire,dar eu zic sa gandesti un pic mai departe de ziua de azi si de varsta de acum,chiar daca se zice ca in 2012 se termina lumea.
Daca n-o fi asa?

#39 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 24 February 2010 - 10:13 PM

Albus de ou - 80 grame, 38.4 calorii, 8.8 proteine, 0 lipide, 0.8 carbohidrati, 0 fibre
Conopida fiarta - 100 grame, 23 calorii, 1.8 proteine, 0.5 lipide, 4.1 carbohidrati, 2.5 fibre
Fasole boabe fiarta - 200 grame, 264 calorii, 17.8 proteine, 1 lipide, 47.4 carbohidrati, 17.4 fibre
Conserva de ton bucati in suc propriu 365 - 93 grame, 93.9 calorii, 23.3 proteine, 0.1 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Covrigi - 100 grame, 320 calorii, 11 proteine, 1 lipide, 71 carbohidrati, 3.4 fibre
Placinta clasica cu branza Bella - 100 grame, 363 calorii, 4 proteine, 29 lipide, 18 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 673 grame, 1102.3 calorii, 66.7 proteine, 31.6 lipide, 141.3 carbohidrati, 23.3 fibre

plus o vizita la dentist, plus 4 patratele de ciocolata ptr k am fost fata buna :):)

maine e o alta zi, alt meniu, alt regim...ufff...oare toata, toata viata noi femeile vom fi la regim :(:( va pup pe toate cititoarele mele si va multumesc sincer atat celor ce ma sustin cat ci celorlalte care nu.. :give_rose: :*

#40 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 24 February 2010 - 10:20 PM

ok ..deci stiu k nu am cel mai frumos meniu din toate jurnalele postate pe site, deasemenea stiu ca la un momenmt dat am pus pe acest site un mesaj preluat de pe un altul , si acela dedicat slabirii,si am facut asta pentru a arata cate calorii am ars prin miscare dar o data atentionata cred ca am inteles unde am gresit si nu inteleg politica acestui site..
pentru cat timp de acum inainte imi voi mai ispasi pedeaspa?cat timp de acum incolo nu voi putea sa scriu nimic nimanui ? cat timp trebuie sa mai astept sa primesc aprobarea dumenavoastra de a-mi posta mesajele ( o data la saptamana) ?!?!
Nu sunt eu cea mai forumista de pe aici dar am cateva persoane carora as vrea sa le raspun in mod direct....

Multumesc frumos pentru ca mi-ati ascultat plangerile si astept un raspuns as soon as possible!!

#41 ganesha

ganesha

Crocodil

• Membri
  • 7559 Mesaje:

Postat 24 February 2010 - 11:06 PM

ok ..deci stiu k nu am cel mai frumos meniu din toate jurnalele postate pe site, deasemenea stiu ca la un momenmt dat am pus pe acest site un mesaj preluat de pe un altul , si acela dedicat slabirii,si am facut asta pentru a arata cate calorii am ars prin miscare dar o data atentionata cred ca am inteles unde am gresit si nu inteleg politica acestui site..

Tu vorbesti serios? :oo: Adica te cred ca vorbesti serios, era o intrebare retorica...
Si daca ai pus un mesaj de pe alt site... care e problema? Si care a fost problema ca ai scris cite calorii ai ars?
As vrea sa inteleg si eu unde ai gresit, ca nici eu nu inteleg politica de care vorbesti, da mai multe detalii (adica ce-ai facut mai exact si care fu pedeapsa de care zici). :floare:

#42 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 24 February 2010 - 11:16 PM

MDY, avertizarea ti-a fost ridicata deja, iar in plus, puteai sa raspunzi chiar si pana acum. Singura diferenta era ca mesajul tau trebuia vazut si aprobat inainte de un moderator. In aceasta perioada nu ti-a fost sters niciun mesaj.

Te rog sa intelegi ca nu a fost nimic personal, dar fiind un forum popular sunt multi cei care incearca sa isi faca reclama aici. Erai un membru nou, aveai doar cateva postari si ai folosit in mesaje un serviciu de pe un alt site, chiar daca se gasea si la noi aici.

Ma bucur sa vad ca ai revenit la dieta si cu meniuri postate. Multa bafta! :floare:

Tu vorbesti serios? :oo: Adica te cred ca vorbesti serios, era o intrebare retorica...
Si daca ai pus un mesaj de pe alt site... care e problema? Si care a fost problema ca ai scris cite calorii ai ars?
As vrea sa inteleg si eu unde ai gresit, ca nici eu nu inteleg politica de care vorbesti, da mai multe detalii (adica ce-ai facut mai exact si care fu pedeapsa de care zici). :floare:

Ganesha, a postat meniul cu calorii de pe un site care ne-a furat baza de date, formatul si functionalitatile siteului. Cred ca nu este nimic iesit din comun sa nu permitem reclama la un site care ne-a adus prejudicii.

#43 ganesha

ganesha

Crocodil

• Membri
  • 7559 Mesaje:

Postat 24 February 2010 - 11:21 PM

Ganesha, a postat meniul cu calorii de pe un site care ne-a furat baza de date, formatul si functionalitatile siteului. Cred ca nu este nimic iesit din comun sa nu permitem reclama la un site care ne-a adus prejudicii.

Pai n-am zis ca era ceva iesit din comun, pur si simplu nu stiam la ce se refera, chiar m-am uitat in urma si n-am vazut sa fi avut vreun mesaj modificat. Ma rodea curiozitatea, atita tot.

Plus ca fata se referea la calorii arse, iar oneden-ul nu ofera asta, deci nu vedeam nimic furat din ce zicea ea.
Nu stiam ca mai exista un site cu acelasi format ca oneden-ul. Stiu ca exista un site super care seamana izbitor de bine cu spark-ul, si citeva care nu seamana cu nimic :lol: , dar poate n-am dat eu inca peste el. :rolleyes:

#44 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 24 February 2010 - 11:24 PM

Pai n-am zis ca era ceva iesit din comun, pur si simplu nu stiam la ce se refera, chiar m-am uitat in urma si n-am vazut sa fi avut vreun mesaj modificat. Ma rodea curiozitatea, atita tot.

Plus ca fata se referea la calorii arse, iar oneden-ul nu ofera asta, deci nu vedeam nimic furat din ce zicea ea.
Nu stiam ca mai exista un site cu acelasi format ca oneden-ul. Stiu ca exista un site super care seamana izbitor de bine cu spark-ul, si citeva care nu seamana cu nimic :lol: , dar poate n-am dat eu inca peste el. :rolleyes:

La cat e de mare internetul... :tease: Pe langa caloriile arse, pusese si meniuri. Apropo, avem si noi calorii arse.;)

#45 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 24 February 2010 - 11:50 PM

Ganesha, ai postat ceva ciudat incat a crapat forumul. :huh: A trebuit sa sterg ultimul mesaj pentru ca nu mai mergea nimic. Incerc sa il refac aici:

Sex intens, sex moderat, spalat pe dinti... :lol: :lol: Daca stiam pe-asa, ma apucam si eu de ars. :lol:
(oricum tot mor de curiozitate care-i site-ul ala rau, da' probabil n-am sa aflu ca vad ca link = reclama; mai glumeste lumea, sper ca-i ok :baby:

5 useri citesc subiectul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi