Salt la continut

Fotografie

Ce spune parul tau despre personalitatea ta

• Please log in to reply
5 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 30 August 2006 - 02:51 PM

Mie parul unei femei mi se pare ca-mi spune multe despre personalitatea ei: daca e o femeie in pas cu moda sau indiferenta la tendinte, daca ii place sa socheze sau sa treaca neobservata, daca pune accent pe feminitatea ei sau nu etc.

Eu de cand ma stiu am avut parul lung cu mici modificari la breton. Asa mi s-a parut cel mai usor de intretinut, pentru ca nu sunt genul care sa mearga la coafor mereu. Ma duc doar cand simt ca nu ma mai suport si vreau ceva fresh; de multe ori ma tund eu insa. :grin: De vopsit nici nu vreau sa aud. :blushing:

Sunt curioasa daca si alte femei sunt asa. Poate imi spuneti cateva trucuri pentru par: cum va coafati, cum vi-l ingrijiti acasa, daca si de ce va vopsiti, cat de des va schimbati look-ul. As vrea sa schimb ceva la parul meu, dar nu ma pot decide ce sa ii fac. :unsure: help!

#2 allesandra

allesandra

Amiba

• Membri
  • 32 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare -

Postat 10 May 2008 - 09:57 AM

Bun subiectul asta.
Recunisc ca trec printr-o perioada mai mult decat nefasta.
Mi-am distrus complet parul . Dupa ce l-am intins zilnic timp de 2 ani ( am placa de ceramica ) am inceput sa ma vopsesc la fiecare 3 saptamani .
Ma vopsesc din august 2007 si am mari probleme cu parul. Sincer sunt disperata , imi cade foarte mult , nu mai are nicio forma , si-a pierdut complet elasticitatea, si are un aspect urat ..parca e de plastic.
Nu stiu ce sa mai fac. M-am gandit sa ma vopsesc intr-o nuanta cat mai apropiata de cea naturala ( saten ff deschis) si sa ma tund in 1 faza mediu si pe masura ce-mi creste parul sa ma retund .

Nu stiu ce sa mai fac...astept sfaturi ed la voi.

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 10 May 2008 - 10:18 AM

Buna, Allesandra!

Pentru a-ti imbunatati aspectul parului ar trebui sa folosesti masti de par si sa il tunzi des. Poti sa incerci chiar o masca facuta in casa.

#4 allesandra

allesandra

Amiba

• Membri
  • 32 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare -

Postat 10 May 2008 - 10:41 AM

Ms de sugestie.

Eu in fiecare saptamana imi aplic petrol in par si-mi fac si o masca pe baza de ulei ed masline , galbenus de ou, lamaie argila cosmetica si n-a prea avut rezultate. Osa incerc si reteta asta, poate poate.... :(

#5 danutza

danutza

Amiba

• Membri
  • 15 Mesaje:
  • Dispozitie:supi

Postat 12 September 2008 - 10:25 PM

buna!recunosc k si mie imi pik din par dar nu.mi fac griji pt k am 1 par des!

ultima data m.am tuns prin 8iunie...f scurt si ciopartit :)) imi placea dar acum nu m.as mai tunde asa abia ast sa.mi creask si s.ai dau alta forma iar cu placa de intins noooooo sunt impotriva :naughty:

#6 lumyionutz

lumyionutz

Amiba

• Membri
  • 25 Mesaje:
  • Dispozitie:binisor

Postat 24 March 2010 - 11:20 PM

Buna, Allesandra!

Pentru a-ti imbunatati aspectul parului ar trebui sa folosesti masti de par si sa il tunzi des. Poti sa incerci chiar o masca facuta in casa.

mie chiar mi a fost de folos masca asta intr un timp cand imi cadea rau parul.macar incercati o! :floare:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi