Salt la continut

Fotografie

Dieta Disociata 3+3

• Please log in to reply
19 raspuns(uri) in acest subiect

#16 miriam

miriam

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 912 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 02 April 2010 - 10:50 AM

:floare: neatza,eu nu cred ca ar fi chiar atat de buna dieta disociata ,pentru ca am tinut-o si eu si intradevar am slabit dar a avut urmari cam grele,in primul rand m-am ingrasat la loc cam aproape tot ce am slabit,si la un moment dat a iceput sa imi cad exagerat de tare parull,chiar daca eu mancam fructe,lactate,carne,si ce mai era nevoie,ma cam dezamagit.Dar acum faci cum crezi tu,eu m-am apucat de numarat calorii si sa stii ca ar merge cam la fel ca si dieta disociata.Mult succes in ceea ce vrei sa realizezi!Eu incerc sa mananc din fiecare produs bine,fara fainoase,grasimi(2linguritze ulei pe zi)ptr ca e necesar organismului,si cam atat.M :) ulta sanatate!

Eu nu cred ca te-ai ingrasat la loc din cauza ca n-a fost buna dieta ci pentru ca la finalul ei ai revenit probabil la vechiul comportament alimentar. Parerea mea este ca nici o dieta nu e "buna" dar avem nevoie la un moment dat de una sau de alta pentru a scapa de un nr. de kilograme apasatoare. Cum mentinem rezultatele pe urma...asta da, e mare arta! <_<
E clar ca cel mai sanatos este sa mananci echilibrat, diversificat si sa nu depasesti caloriile. Am incercat si eu asa dar eram prea relaxata, in fiecare zi se ivea cate o tentatie si greseam...De exemplu, faceam clatite. Ok, gust si eu ca doar numar caloriile...Dar cum sunt o gurmanda, daca gustam, nu ma puteam opri pana nu ma saturam bine! Si nici nu mai adunam caloriile in ziua respectiva ca ma lua groaza! :wacko: Asa ca am nevoie de o perioada de strictete a regimului alimentar care sa ma ordoneze. Cand am slabit acum trei ani de la 111 kg la 86 kg, am tinut dieta foarte serios. Daca am revenit la vechile obiceiuri n-am mai dat jos nici un gram. Deci nu ma imbat cu apa de ploaie.
Astept sa mai vorbim! :floare:

nick sunt,neatza.Sa stii ca eu nu am zis cu rautate ,dar eu am tinut dieta disociata ,nu pe 3 zile ci la fiecare masa am mancat ori fruct ori paste cu legume(dovlecel,brocolii)si altele si seara o pulpa pui cu salata si lactate dimineata .si ti-am zis ca nu era chiar greu.toate le separi ,de aia e si disociata in afara de salata.dar problema e dupa dieta cu caderea parului,anemie.tu faci cum crezi .sa stii ca e altceva sa numeri cal. caci gusti din toate intr-un anumit nr de cal.mult succes! :floare: :floare: :floare: :floare:

Multumesc, Nick, esti o draguta. Am renuntat deja la disociata. Nu merge nici cu numaratul caloriilor ca pe mine gustatul ma omoara. :wacko: Nu ma pot opri si gata! Mananc mai mult ca oricand de cand numar cal. Imi trebuie o dieta sa ma ordoneze.

Acest mesaj a fost editat de miriam: 02 April 2010 - 10:51 AM

#17 nick301986

nick301986

Amiba

• Membri
  • 30 Mesaje:
  • Sex:Neutru

Postat 02 April 2010 - 07:42 PM

:floare: neatza,eu nu cred ca ar fi chiar atat de buna dieta disociata ,pentru ca am tinut-o si eu si intradevar am slabit dar a avut urmari cam grele,in primul rand m-am ingrasat la loc cam aproape tot ce am slabit,si la un moment dat a iceput sa imi cad exagerat de tare parull,chiar daca eu mancam fructe,lactate,carne,si ce mai era nevoie,ma cam dezamagit.Dar acum faci cum crezi tu,eu m-am apucat de numarat calorii si sa stii ca ar merge cam la fel ca si dieta disociata.Mult succes in ceea ce vrei sa realizezi!Eu incerc sa mananc din fiecare produs bine,fara fainoase,grasimi(2linguritze ulei pe zi)ptr ca e necesar organismului,si cam atat.M :) ulta sanatate!

Eu nu cred ca te-ai ingrasat la loc din cauza ca n-a fost buna dieta ci pentru ca la finalul ei ai revenit probabil la vechiul comportament alimentar. Parerea mea este ca nici o dieta nu e "buna" dar avem nevoie la un moment dat de una sau de alta pentru a scapa de un nr. de kilograme apasatoare. Cum mentinem rezultatele pe urma...asta da, e mare arta! <_<
E clar ca cel mai sanatos este sa mananci echilibrat, diversificat si sa nu depasesti caloriile. Am incercat si eu asa dar eram prea relaxata, in fiecare zi se ivea cate o tentatie si greseam...De exemplu, faceam clatite. Ok, gust si eu ca doar numar caloriile...Dar cum sunt o gurmanda, daca gustam, nu ma puteam opri pana nu ma saturam bine! Si nici nu mai adunam caloriile in ziua respectiva ca ma lua groaza! :wacko: Asa ca am nevoie de o perioada de strictete a regimului alimentar care sa ma ordoneze. Cand am slabit acum trei ani de la 111 kg la 86 kg, am tinut dieta foarte serios. Daca am revenit la vechile obiceiuri n-am mai dat jos nici un gram. Deci nu ma imbat cu apa de ploaie.
Astept sa mai vorbim! :floare:

nick sunt,neatza.Sa stii ca eu nu am zis cu rautate ,dar eu am tinut dieta disociata ,nu pe 3 zile ci la fiecare masa am mancat ori fruct ori paste cu legume(dovlecel,brocolii)si altele si seara o pulpa pui cu salata si lactate dimineata .si ti-am zis ca nu era chiar greu.toate le separi ,de aia e si disociata in afara de salata.dar problema e dupa dieta cu caderea parului,anemie.tu faci cum crezi .sa stii ca e altceva sa numeri cal. caci gusti din toate intr-un anumit nr de cal.mult succes! :floare: :floare: :floare: :floare:

Multumesc, Nick, esti o draguta. Am renuntat deja la disociata. Nu merge nici cu numaratul caloriilor ca pe mine gustatul ma omoara. :wacko: Nu ma pot opri si gata! Mananc mai mult ca oricand de cand numar cal. Imi trebuie o dieta sa ma ordoneze.

:give_rose: offff,de ce sa nu mearga trebuie,pentru ca vine vara si decat sa te ascunzi mai bine arati ce ai mai furmos,un corp care e mai slab...,haide fii tare si incearca! :floareLapte de vaca 1,5% - 150 grame, 75 calorii, 5.1 proteine, 2.3 lipide, 8 carbohidrati, 0 fibre
Mar Ionatan - 125 grame, 65 calorii, 0.5 proteine, 0.3 lipide, 17.3 carbohidrati, 3 fibre
Portocale - 125 grame, 58.8 calorii, 1.1 proteine, 0.1 lipide, 14.8 carbohidrati, 3 fibre
Pui pulpe fara piele crude - 200 grame, 340 calorii, 34 proteine, 23.2 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Concentrat cu gust de legume Maggi - 20 grame, 49 calorii, 1.3 proteine, 2.6 lipide, 4.6 carbohidrati, 0 fibre
Cartofi fierti - 250 grame, 217.5 calorii, 4.8 proteine, 0.3 lipide, 50.3 carbohidrati, 5 fibre
Ciuperci champignon, la cutie - 150 grame, 39 calorii, 3 proteine, 1.5 lipide, 7.5 carbohidrati, 3.6 fibre
Mujdei usturoi - 10 grame, 40 calorii, 0.7 proteine, 4 lipide, 0.7 carbohidrati, 0 fibre
Ulei floarea soarelui Unisol - 10 grame, 90 calorii, 0 proteine, 10 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Bulion Olympia - 30 grame, 16.2 calorii, 1 proteine, 0 lipide, 3.1 carbohidrati, 0 fibre
Rosii - 250 grame, 45 calorii, 2.3 proteine, 0.5 lipide, 9.8 carbohidrati, 3 fibre
Baton de cereale Fitness Nestle - 23 grame, 87.9 calorii, 1.2 proteine, 1.6 lipide, 17.2 carbohidrati, 3.1 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1343 grame, 1123.4 calorii, 55 proteine, 46.4 lipide, 133.3 carbohidrati, 20.7 fibre

Acest mesaj a fost editat de nick301986: 02 April 2010 - 07:54 PM

#18 nick301986

nick301986

Amiba

• Membri
  • 30 Mesaje:
  • Sex:Neutru

Postat 02 April 2010 - 07:59 PM

cam asa arat un meniu pe o zi poate iti mai trebuiesc calorii,asa ca adauga fructepana la necesar, Asa ca laptele dimineatza fructele la 11 ,la 13 pulpa fiarta (daca vrei cu bulion cub maggi )+ciuperci cu mujdei,poti coace pulpa
La 15 baton cereale ,la 16 din nou fructe,si seara cartofii fierti +un cub maggi ,si

#19 annyela

annyela

Amiba

• Membri
  • 13 Mesaje:
  • Din:Braila
  • Dispozitie:increzatoare
  • Sex:Feminin
  • Greutate maxima:55.5
  • Greutate curenta:54
  • Greutate dorita:49

Postat 11 March 2014 - 04:42 PM