Salt la continut

Fotografie

A murit "Crocodile Hunter"

• Please log in to reply
12 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 04 September 2006 - 10:35 AM

Se pare ca o pisica de mare l-a intepat in piept in timpul filmarilor unui reportaj despre lumea subacvativa astazi dimineata si Steve Erwin a incetat din viata. :sorry: Il apreciam foarte mult pentru ce a reusit sa faca atat in Australia cat si in lumea toata, ma uitam la emisiunile lui mereu... Cand il vedea tata cum se lupta cu crocodili uriasi mereu zicea ca nu o sa moara acasa. Asa s-a si intamplat, dar nu un corcodil l-a oprit, ci o pisica. Cine s-ar fi gandit? Dumnezeu sa-l odihneasca!

Pana acum nu am gasit aceasta stire decat pe Ziare.ro si Softpedia.

#2 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 04 September 2006 - 10:46 AM

:pope:

A facut niste documentare de exceptie, dar si-a si asumat niste riscuri grozave...

#3 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 04 September 2006 - 12:16 PM

Nu pot sa cred. :( Era extraordinar de plin de viata, apreciam atat de mult ceea ce facea. Ne invata ca avem nevoie de absolut tot ce e in jurul nostru si ne indemna sa apreciem si cele mai hidoase animale pe care el le numea "gorgeous", "beautiful"..."wonderful". Pacat. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca. Amin!

#4 Eu.

Eu.

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 994 Mesaje:
  • Dispozitie:Motivated

Postat 04 September 2006 - 12:21 PM

:sorry: N-AM CUVINTE :sorry: :sorry:

#5 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...

Postat 04 September 2006 - 02:28 PM

Realitatea.net -> "GOODBYE STEVE"

#6 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 04 September 2006 - 03:41 PM

Pentru mine e un super soc. Chiar ma afecteaza foarte mult moartea lui. Nu as fi crezut. De cand am aflat, de azi-dimineata, tot nu pot sa cred. Cel mai plin de viata prezentator pe care l-am vazut vreodata. Cel care iubea totul la natura. Si natura a ajuns sa il omoare. Regretabil. Parca ar fi murit un super erou. In momentul asta as vrea sa aud o stire cum ca totul a fost o gluma, sau ca a fost doar o campanie publicitara.

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 04 September 2006 - 03:48 PM

Cred ca toata lumea simte aceasta durere, pentru ca toti il cunoasteau bine, daca nu foarte bine, din emisiunile lui. Am auzit stirea prima data pe Antena 3, de dimineata inainte sa plec la munca, iar prezentatoarea se simtea ca are un nod in gat cand citea stirea. :( Atunci primul gand mi-a fost la familia lui. Spunea ca sotia e intr-o expeditie in munti si nu a fost inca anuntata. Am vazut acum ca a aflat. :(

#8 Amazoana

Amazoana

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5140 Mesaje:
  • Din:Constanta
  • Dispozitie:Happy!

Postat 05 September 2006 - 08:38 AM

Dumnezeu sa-l ierte! :sorry:

#9 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 05 September 2006 - 12:20 PM

Discovery Communications Inc. va infinta fondul "The Crikey" pentru a continua munca lui Steve. De asemenea, presedintele retelei Discovery, Billy Campbell, sustine ca isi indreapta atentia si suportul catre familia si angajatii lui, ca se va ocupa de gradina zoologica infiintata de Steve si de educatia copiilor lui.

Comunicatul presedintelui il puteti gasi pe site-ul canalului Discovery.

Pe site-ul lui de la Discovery s-a facut si un forum unde se pot posta condoleante familiei.

#10 Tomy

Tomy

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 76 Mesaje:

Postat 09 September 2006 - 11:10 AM

...am plans, am plans si iar am plans! Asa mi-am putut manifesta durerea care a fost la fel de mare ca la printesa de Wales, Diana... :sorry:

#11 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.

Postat 20 September 2006 - 11:06 PM

Link.

#12 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 21 September 2006 - 04:44 PM

Daca va intereseaza Steve Irwin Memorial Service . Nu stiu daca este tot cerviciul, pentru ca nu am timp sa il urmaresc acum, dar am inteles de pe forumul lui ca o sa fie retransmis pe Animal Planet duminica seara, la 10.

#13 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 04 January 2007 - 12:06 PM

Singurul exemplar al filmarii video cu moartea "vanatorului de crocodili" a fost inmanat sotiei sale, pentru a se asigura ca nu va fi facuta publica niciodata, informeaza Reuters.

Toate copiile casetei video au fost distruse, iar Terri Irwin a afirmat nu va permite niciodata difuzarea acestui film.

"Filmarea a fost in atentia mass-media de pretutindeni si se cuvenea sa facem tot posibilul pentru a ne asigura ca o filmare atat de personala si de tragica nu va cadea in maini nepotrivite", a spus procurorul Michael Barnes.

El a mai afirmat ca i s-au oferit un milion de dolari pentru caseta si ca daca ar fi devenit publica, ar fi fost difuzata pe un site web cu plata.

Potrivit presei din Australia, filmul surprinde momentul in care Irwin este intepat de pisica-de-mare in inima, si cum acesta o smulge de la piept, inainte de a-si pierde cunostinta.

Posturile TV Discovery Channel si Animal Planet vor difuza, simultan, in Statele Unite, pe 21 ianuarie, documentarul "Ocean's Deadliest".

Steve Irwin filma pentru acest program, in largul coastelor Queensland din Australia, in septembrie, cand a fost intepat mortal de o pisica-de-mare.

"Ocean's Deadliest" va fi difuzat impreuna cu documentarul "The Steve Irwin Tribute", un film despre viata lui Irwin.

Sursa: Evenimentul Zilei

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi