Salt la continut

Fotografie

Poti Slabi Folosind Colon Help?

• Please log in to reply
23 raspuns(uri) in acest subiect

#1 dana.oana

dana.oana

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 74 Mesaje:

Postat 30 June 2010 - 10:47 AM

ce parere aveti despre colon help? a folosit cineva acest produs?
stiu pe cineva care foloseste si e f multumita....si ajuta si le detoxifierea organismului

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7951 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 30 June 2010 - 11:10 AM

Nu am folosit colon help, dar am citit ce contine si nu mi s-a parut nimic spectaculos. Cunosc si eu o persoana care l-a folosit si in afara de faptul ca te scoate la baie, nu a observat nimic. Problema cu constipatia se poate rezolva si din alimentatie + apa + sport.

Cum masoara cunostinta ta detoxifierea organismului? :unsure: Ce e schimbat?

#3 Loredana

Loredana

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10192 Mesaje:
  • Din:Hamburg
  • Dispozitie:increzatoare si plina de elan...

Postat 30 June 2010 - 04:55 PM

Am vazut o emisiune pe tema asta,care demonta toata aceasta teorie,cum ca am avea,ma rog,colonul ar avea nevoie de aceste tratamente periodic,altfel s-ar putea ajunge la cancer de colon,iar distribuitorii de asemenea produse aratau in reclamele lor acele imagini apocaliptice :)) cu niste intestine negre si urate,necuratate-cu produsul-respectiv....Marketing.nimic altceva!
Singurul lucru pe care il putem face este sa combatem constipatia,sa mancam sanatos,sa mentinem o sanatate a sistemului digestiv si gata,o persoana sanatoasa nu mai are nevoie de nimic altceva.In nici un caz sa luam tratamente de genul asta ca sa slabim!

#4 dana.oana

dana.oana

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 74 Mesaje:

Postat 30 June 2010 - 07:07 PM

tipa asta care a folosit colon help a slabit cam 10 kg..sustine ea...intr o luna..nici eu nu prea am incredere, mai ales ca nu am probleme cu constipatia ( numai cu kg ):(
sper sa reusesc sa slabesc......

#5 Cherry

Cherry

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2071 Mesaje:
  • Dispozitie:fericita
  • Greutate maxima:77
  • Greutate curenta:76.4
  • Greutate dorita:70

Postat 30 June 2010 - 07:40 PM

daca nu ai probleme cu constipatia, atunci de ce vrei sa folosesti Colon Help?
medicamentele, din punctul meu de vedere, nu-si prea au rostul la o persoana care este sanatoasa. daca aveai probleme cu stomacul si erai deranjata sau constipata, mai ziceam, dar asa... nu vad rostul. dai bani aiurea si cine stie ce-ti mai faci, peste un timp, la nivelul colonului.
ma rog. nu prea ma pricep in ale medicinei, dar pot sa spun ca stiu strictul necesar si ca-mi dau seama ce rau pot face medicamentele daca sunt administrate aiurea :)
daca vrei sa slabesti, pune mana si fa miscare (atat cat poti, nu trebuie sa fortezi, pentru ca nu te iei cu nimeni la intrecere) si ai grija la ce mananci.
daca ai rabdare si-ti aranjezi putin stilul de viata, o sa slabesti. dar evident nu din prima zi :)
multa bafta~

#6 justme

justme

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 352 Mesaje:
  • Din:neamt
  • Dispozitie:tot mai plina de viata

Postat 01 July 2010 - 03:54 PM

buna. si bine ai venit. despre colon help....am luat si eu o cutie in urma cu vreo 3 luni dar ...nu m-am tinut de ea si mai am vre-un sfert :D . e adevarat ca ajuta intr-un fel in slabire deoarece acele fibre isi maresc volumul de cateva ori in contact cu lichidele , si dau satietate. eu de cand cu dieta rina aproape deloc nu am mai folosit colon helpul ...dar cand simt ca mi-e foame mai pun intrun pahar de lapte sau suc de fructe si le iau pana la urma :). dar eu zic sa nu te bazezi pe el ca slabesti...cel mai bine e cum m-au invatat si pe mn altii sa schimbam obiceiul alimentar si sa avem o viata putin mai activa :). multa bafta :floare:

#7 frumusica_andrea

frumusica_andrea

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 793 Mesaje:
  • Din:CLUJ-NAPOCA
  • Dispozitie:tot mai slaba ca ieri ....

Postat 09 July 2010 - 12:21 PM

Eu sunt de parere ca cel mai bine e sa slabesthi shumbanduti obiceiurile alimentare ..cu siguranta faci ceva rau, ce nu te lasa sa slabesthi sau chiar te ingrasa.

#8 slabutacry

slabutacry

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:
  • Dispozitie:grasa

Postat 28 February 2011 - 12:30 PM

Si eu am luat 1 luna dar in loc sa slabesc cum ma asteptam m-am ingrasat cu 2 kg. E adevarat ca si consumam f mult dulce si probabil pe intestinul proaspat curatat dulciurile sau absorbit mai bine :grin: .

#9 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4359 Mesaje:
  • Dispozitie:Vine ziua meeeaaaaa :D
  • Sex:Neutru

Postat 06 March 2011 - 09:25 PM

Pai daca bagi dulciuri la greu la ce te astepti? Chiar crezi ca un Colon help sau orice alta plante/medicament/etc scade efectele dulciurilor? :oo:

#10 slabutacry

slabutacry

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 09 March 2011 - 05:02 PM

Pai nu am crezut ca scade efectul dulciurilor.
Eu l-am luat pentru detoxifiere si reglare scaun iar daca si slabeam era un plus castigat.Si am mancat normal ca si pana sa incep sa il iau.
A fost doar o constatare ca mancand la fel si consumand colon help m-am ingrasat. Si am gasit o posibila explicatie. Cea care am scris=o. In 3 ani avad acelasi stil de a manca ( da , cu multe dulciuri) nici nu am salabit, nici nu m-am ingrasat.

Acest mesaj a fost editat de slabutacry: 09 March 2011 - 05:13 PM

#11 ana43

ana43

Amiba

• Membri
  • 5 Mesaje:

Postat 22 March 2011 - 03:12 PM

:salut: Ma bag si eu in discutia voastra, desi nu stiu nimic despre Colon Help. "Pastilute" am incercat , laxative (mai multe)- dupa cateva zile bune organismul s-a acomodat cu ele, am luat apoi cate doua, apoi cate trei, la patru nu am ajuns pt ca mi-am dat seama ca ceea ce faceam eu nu era normal. LEPTO 3 in 1 am mai incercat si tot nimic , intr-un sfarsit mi-am recuperat banii pe ele. Si niste pastile mai mari si verzi, nu mai retin cum se numesc, care contineau ceva otet din cate imi amintesc, nici acelea nu au dat rezultate.

Mai nou am auzit de la cineva de CAPSULA DE SLABIT, mi-a spus ca a slabit 40 de kg, chiar si mama acelei pers. Voi stiti ceva despre aceasta?

In prezent mananc sanatos , si voi continua asa dar as incerca sa scurtez perioada regimului. Pana cand nu voi slabi cat imi doresc, voi incerca sa nu fac abateri.

Am crezut ca voi gasi pe acest forum retete culinare slab calorice, dar nimic nu m-a incantat. Am auzit la o colega de sala de tot felul de combinatii, musacale, ciorbite cu doar o lingura de ulei (si acela sa fie de masline), dar aici nu am vazut decat chiftelute, ardei umpluti, prajituri, torturi .... super.

Momentan mananc iaurturi, cereale, tot felul de legume (amestecuri mexicane, porumb la cutie, mazare, etc) fierte- eventual cu putin delikat, carne slaba fripta sau fiarta, piure cu o lingurita de margarina doar, ciorba de varza cu doar o lingura de ulei de masline, fructe- mere, portocale, din cand in cand cate o banana, cam o data pe saptamana 2-3 felii de paine, branza dulce de vaci, urda - stiu ca nu este chiar indicata, orez cu legume... la unele dinte aceste am adaugat mujdei de usturoi. Ce parere aveti? Sunt pe calea cea buna?

Astept opiniile voastre :* :* :*

#12 Jeleu

Jeleu

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 14 April 2011 - 10:09 PM

Buna fetelor,

Am ajuns pe forumul vostru intamplator,dand un search pe Google despre ColonHelp.
Eu am 18 ani si de mult timp ma lupt cu kg in plus. Am trecut prin enshpemii de diete,medici,pastile etc etc...
O singura data am slabit, cu pastila Reductil recomandata de un doctor, dar dupa tratament am pus la loc kg.
De vreo doua luni mi'am schimbat stilul de a manca, si merg la aerobic. De ce nu sala? pentru ca am fost si acolo si am putut face diferenta. Pentru mine functioneaza mai bine aerobicul, simt cum imi lucrez toti muschii pe rand,invat sa respir corect si transpir foarte mult:X
Din pacate nu am slabit aproape deloc. Trebuie sa dau joc cca 10kg.
Azi am comandat ColonHelp si SilhouetteHelp, si NU, nu am de gand sa bag in mine ca vaca si sa stau la PC pana mi se lipeste scaunul de fund crezand ca prafurile magice vor face toata treaba. Mereu am avut probleme cu constipatia, e treaba mostenita genetic asta, am si bila lenesa si chiar si cu un stil de alimentatie sanatos si miscare tot nu s'a reglat tranzitul intestinal.
O sa consum ColonHelp si SilhouetteHelp, o sa tin dieta in continuare, si voi merge la aerobic de 10 ori/4 saptamani.
Daca nici asta nu merge...voi astepta sa treaca anii,si voi urmari in continuare ce idei le mai vin astora.

ANA43, dieta ta sa spunem ca e destul de ok, mai putin piureul. Nu consuma deloc cartofi, fratele meu este diabetic si am invatat din dieta lui ca painea e mai "light" decat cartofii. Cartofii sunt cel mai rau dusman al tau intr'o dieta. Inlocuieste mereu cartofii cu legume...fa'ti ciuperci ca garnitura, legume congelate [vezi ca porumbul si legumele la conserva de obicei au zahar]. Si intotdeuna uita'te pe tabelul valoric la ce alimente consumi, o sa fii uimita cat de multe calorii si carbohidrati pot avea niste alimente subestimate pana acum:)

Mai vorbim, bye;)

#13 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • 4359 Mesaje:

Postat 18 April 2011 - 01:15 PM

ANA43, dieta ta sa spunem ca e destul de ok, mai putin piureul. Nu consuma deloc cartofi, fratele meu este diabetic si am invatat din dieta lui ca painea e mai "light" decat cartofii. Cartofii sunt cel mai rau dusman al tau intr'o dieta. Inlocuieste mereu cartofii cu legume...fa'ti ciuperci ca garnitura, legume congelate [vezi ca porumbul si legumele la conserva de obicei au zahar]. Si intotdeuna uita'te pe tabelul valoric la ce alimente consumi, o sa fii uimita cat de multe calorii si carbohidrati pot avea niste alimente subestimate pana acum:)

Mai vorbim, bye;)

De unde-ai scos-o si pe asta?
Eu am slabit mancand si cartofi fara nicio problema. Sa nu fie prajiti, intr-adevar, si consumati in cantitati industriale (regula asta se aplica oricum, in general, orice am manca) dar altfel..?

#14 Jeleu

Jeleu

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 18 April 2011 - 03:27 PM

Dietele bazate pe nr mic de carbohidrati exclud cartofii. Carbohidratii se transforma in zahar in sange si sunt de 2 feluri, lenti si rapizi. Cei rapizi sunt gasiti in fructe de exemplu si cei lenti sunt in fainoase, CARTOFI etc. :D Google it,poate asa te convingi daca pe mine nu ma crezi. :vava::) Cand ne uitam pe tabelul valoric la alimente ne uitam la 2 lucruri[ca fete la dieta] KAL si CARBOHIDRATI. Fratelui mei care e diebetic i s'au inclus in meniu cartofi[zilnic], ca sa nu manance saracul la masa jumate sau chiar o paine intreaga. Ah, si inca ceva ce am invatat de la doctori, painea prajita nu este mai light decat cea normala, este o aberatie totala :huh:
In plus, si doctorii recomanda neconsumarea cartofilor si pastelor in timpul dietelor;))Desi am citit pe internet ca daca nu sunt gatiti cu grasime DELOC atunci nu ingrasa [ar insemna sa nu aiba gust], eu nu am curaj sa ii includ in dieta, mai ales ca dupa consumarea lor ma simt "grea".

Daca tu ai slabit asa...pfailew...super...te invidiez, deoarece cartofii sunt preferatii mei:X dar nu oricine slabeste asa din pacate:) Esti prima de care aud ca a slabit cu cartofi :unsure: ^_^

#15 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • 4359 Mesaje:

Postat 18 April 2011 - 07:41 PM

PAi daca alegi o dieta cu un numar mic de carbi tb sa excluzi multe legume, nu numai cartorii. Eu vorbeam de o dieta in general nu o dieta pt un bolnav de diabet (si tata are deci stiu ce inseamna). Si eu gatesc cartofii fara gasime si imi plsc. Exista condimente care le dau gust. LA fel de bine mananc si paste (intagrale). Uite, o portie de paste (100 de grame nefierta) cu un sos de rosii cu condimente nu are mai mult de 450 de calorii. E perfect pt pranz de exemplu :)

O felie de paine prajita are acelasi nr de calorii cu aceeasi felie de paine inainte sa o bagi la prajitor. Doar ca e mai usoara putin.

Eu cred ca daca stii ce sa-ti alegi (ca si alimente/fel de mancare) poti manca aproximativ orice, atata timp cat te incadrezi in anumite limite. :)

PS: nu am slabit CU cartofi. Am urmat un regim hipocaloric, de 1200 de calorii, din care nu am exclus nici pastele, nici paine si nici cartofii (tocmai pt ca si mie imi plac la nebunie)

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi