Salt la continut

Fotografie

Metrosexual

• Please log in to reply
5 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 05 September 2006 - 12:50 PM

Termenul de metrosexual inseamna: barbat (de oras :D ) care are grija de el, de felul in care arata, de felul in care se imbraca.. etc, ca o femeie. Adica, acei barbati impecabili! Nu are de a face cu homosexualitatea, dar are de a face cu grija si, cu siguranta, are de a face cu trendul! Astfel de barbati, precum femeile, petrec zile in sir prin magazine, intra in "beauty shop" de cate ori au ocazia, nu uita sa treaca pe la sala saptamanal, au grija ce si cum mananca, merg la cosmetica etc.

Pe mine sincer ma oripileaza genul asta de barbat, dar vad din ce in ce mai multi cu manichiura facuta (pilita, lacuita), epilati pe maini/picioare, mereu la shoping, se bat cu femeile pe o crema sau mai rau, ii dau sfaturi despre care e cea mai buna! :doh:

Sunt curioasa daca sunt eu dusa de'acasa :fool: sau mai sunt si altii ca mine! :lol2: E noua moda si trebuie sa ne adaptam sau unii au sarit putin gardul? Sa ne asteptam in scurt timp la barbati in fusta? :bad:

#2 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4925 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 05 September 2006 - 03:22 PM

Eu as alege varianta cu saritul gardului. Nu zice nimeni ca barbatii nu trebuie sa fie ingrijiti, dar parca se merge prea departe.

#3 geo_m50

geo_m50

Amiba

• Membri
  • 44 Mesaje:

Postat 22 September 2006 - 01:11 PM

Eu ca barbat as zice ca e bine ca un barbat sa se inrijeasca pe sine dar nu neaparat sa faca toate astea si anume: cosmetica, unghi lacuite, creme etc, poate baieti vor sa atraga atentia asupra anumitor barbati si trebuie sa faca asta, eu asa vad problema { adica sunt [****]}, nu trebuie sa te ingrijoreze Nessie toate astea.

#4 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 22 September 2006 - 08:55 PM

Discutam ieri cu o prietena despre acelasi subiect si, la fel, ii spuneam ca ma enerveaza barbatii metrosexuali. La care ea imi spune "bat pariu ca si tu esti unul". :) Si a inceput sa ma intrebe:

1) Cat timp petreci pe zi in fata oglinzii?
2) Folosesti gel? Cat?
3) Ce gel de dus folosesti?
4) Ce creme folosesti?
5) Ce produse comestice iti cumperi si la cat timp?

I-am confirmat ca nu sunt un metrosexual :) (asta nu inseamna ca sunt un neingrijit), dar cred ca daca esti barbat si citesti randurile astea ar trebui sa-ti pui intrebarile de mai sus si sa incerci sa te autodefinesti.

(pentru cei cu adevarat curiosi, am raspuns: 1) ma uit odata inainte se plec din casa in oglinda de la iesire; n-am mai folosit un pieptan de un an cred, dar e scuzabil ca am parul scurt; 2) nu folosesc gel; never did, never will, indiferent de cat de sexy l-ar considera cele mai multe femei(bine, bine, nu gelul e considerat sexy, ci persoana care se da cu gel - perfectionist(a) mai esti!) :p 3) E un gel de dus pe care il mai foloseam dar de cand s-a consumat n-am mai avut timp/chef/ocazia sa mai iau altul; 4) nu folosesc creme; 5) "aqua di gio" - cumpar cate unul de doua ori pe an; antiperspirant - tot timpul)

Acest mesaj a fost editat de alex25: 22 September 2006 - 08:58 PM

#5 cristi

cristi

Amiba

• Membri
  • 48 Mesaje:
  • Din:?
  • Dispozitie:fantastic
  • Sex:Masculin

Postat 20 October 2006 - 10:57 PM

-fratilor eu am tendinte de asa ceva :) si chiar sunt mandru de asta
-in Italia in toate orasele mari sunt mai multe magazine de haine pentru barbati decat pentru femei ceea ce mi se pare super :)
-METROSEXUAL nu stiam permenul dar poate depinde si cat de "metrosexual" esti :)
-sincer sa fiu daca as putea as sta toata ziua la 4 ace si parfumat aranjat cu unghiile facute poate cateodata lacuite :)
-chiar imi cumpar creme ma ajuta foarte tare pentru ca am tenul putin gras
-cred ca pentru noi, e ceva ciudat ca barbatul sa fie super ingrijit dar oare de ce ?
-de cateva ori eram imbracat intr-un costum bej :) si mi-s-a spus ca par un P.I.M.P .. oare la noi aranjat (metrosexual) inseamna pimp ?
-abia anul asta mi-am cumparat o pereche de blugi dupa muuulti ani
-astept comentarii idei si sugestii :)

#6 mirela_awad

mirela_awad

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:
  • Din:Portugal
  • Dispozitie:cool!

Postat 23 December 2006 - 02:59 AM

metrosexual -David Beckham! 100% metrosexual.ceva in genul asta vreau sa-l fac si pe husbendul meu sa devina. mai greu cu bijuteriile. imi place sa vad un barbat care stie sa se ingrijeasca. cum noua ne place sa fim parfumate practic sa facem un dus in parfum asa vreau sa am alaturi de mine si un barbat.sau parul aranjat , haine alese cu stil manichiura ingrijita sa fim serioase cine nu-si doreste? eu declar cu mana pe inima ca am vrut si am ajuns la80% cu el. mai lipsesc 20% dar alea sunt obiceiuri proaste care mai greu se dezvata omul de ele.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi