Salt la continut

Fotografie

Importanta familiei

• Please log in to reply
10 raspuns(uri) in acest subiect

#1 fiona

fiona

Amiba

• Membri
  • 43 Mesaje:
  • Dispozitie:Funny :))
  • Sex:Feminin

Postat 06 September 2006 - 05:00 PM

Primesc telefon ca imi vin rudele cateva zile pe la mine, agitatie mare, fiecare e incantat, se gandeste ce sa imi aduca, cu ce sa ma ajute cat stau pe la mine etc, numai eu nu. :( M-am surprins singura cand mi-am dat seama ca deja simt ca vizitele astea ma tin din viata mea. :sorry: trebuie sa aleg sa petrec timpul respectiv cu iubitul (si prietenii nostri) sau cu familia si inima mea imi zice sa ii aleg pe prieteni, dar mintea/rusinea pe ai mei. :bang:
Pentru voi cine e mai important: familia sau gasca? Cum impacati pe toata lumea?

#2 2peu

2peu

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Postat 06 September 2006 - 05:44 PM

Eu sunt pe cont propriu din anul I, dar inainte depindeam de ai mei doar cu acoperisul si mancarea. :grin: Recunosc ca am fost copilul problema si ai mei cred ca se bucura ca acum ma descurc singura si nu mai trebuie sa ma suporte. :yahoo: Stiu ca tin la mine, dar totusi...la ce adolescenta am avut, sigur le e mai bine doar cu fratelo. :tease:

Fiona, suporta si tu cateva zile neamurile si apoi te intorci la ai tai? Se intampla ceva important si simti ca pierzi in perioada cat stau ai tai pe la tine? Daca vrei sa scapi de dicutii plicticoase gen cum te simti, cand te mariti (asta ma omoara pe mine :doh: ), ce mai zice seful de tine, daca ai aflat ce a patit X-uleasca ....etc...da-te fericita si super incantata de tot ce tine de tine, zii mereu "e bine", "imi place asa cum e", iar cand se discuta despre altii... vezi cum te doare capul, burta :naughty: sau adu-le aminte ca viata ta nu e ca a lui X si tu nu o sa faci niciodata asemenea greseli. :w00t: Bafta multa!

#3 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 07 September 2006 - 08:30 AM

Fiona la cit timp te vezi cu ai tai?
Cu parintii mai este ce mai este,dar cu rudele mele nu am ochi sa-i vad.Sunt prea invidiosi.Ma sufoca gindul ca as putea sa ma intilnesc undeva.Nu ma duc,nu-mi vin :p .Ne intilnim la nunti,cumatrii,inmormintari :unsure:

#4 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 12 September 2006 - 08:57 PM

Eu merg pe mana prietenilor si a persoanei proprii. Familia n-a fost punctul meu forte.

#5 katty29

katty29

Amiba

• Membri
  • 21 Mesaje:

Postat 28 August 2007 - 10:03 AM

fetelor eu am un top al prioritatilor in familei si anume:
1. sotul si fata(adica familia mea)
2.fratii nostri
3. parintii nostri

100. rudele de orice gen
Va place topul meu?
pentru mine sunt doar straini care au un chip( rudele) pt ca in ziua de azi lumea este tare invidioasa ca nu cumva sa faci u mai mult ca ei sau sa ai mai mult ca ei, iar timpul meu e prea pretios ca sa-l pierd aiurea cu amabilitati doar de fatada

#6 Me_Teo

Me_Teo

Amiba

• Membri
  • 30 Mesaje:
  • Din:Deva

Postat 29 June 2008 - 03:48 PM

Pt mine familia e cea mai importanta, poate pt ca asa e firesc sau poate pt ca am niste parinti minunati, lucru pe care nu-l pot spune si despre prieteni, care de fapt nu exista :(

#7 zuzana

zuzana

Amiba

• Membri
  • 15 Mesaje:

Postat 14 October 2008 - 02:08 PM

doamne...rusinica- si imi pare rau sa ti-o spun- oricat de mult ai tine la prietenii tai nu ai cum sa uiti de familie-care este cea mai importanta...

#8 melilotus

melilotus

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3605 Mesaje:

Postat 17 October 2012 - 05:32 PM

E interesant subiectul, cred ca familia nu ti-o alegi dar prietenii da. Depinde de conjuctura si depinde cum simti. Am si rude ciudate, unii... si ii iubesc dar mai de la distanta. Cine-i rau si baga fitile sa stea singur cuc sau cu alti fitilisti. Daca imi face placere sa ma vad cu rude sau prieteni e OK daca nu, asta e, se gasesc oricand explicatii politicoase si nu tre' sa se certe nimeni cu nimeni.

Nu ma extaziez de placere sa-mi petrec timpul alaturi de oameni toxici, ca sunt rude sau amici. Acuma pe bune, cine vrea si e chiar asa de masochist sa-si petreca ore din viata cu cineva alaturi...daca nu-ti face placere?! Cand aveam 20 si ceva de ani tooot veneau in vizita diverse rude si amici din astia neanuntati, te trezeai cu ei la usa, ca erai in pijama sau fundul gol (vorba vine, glumesc). Nenica da' nu stiti sa dati un telefon, scrie taica o scrisoare ca vii in vizita 3 zile, da un semn...poate eram plecati din oras, poate aveam varsat de vant etc.

Noroc ca astia ciudatii sunt in procentaj mic asa per total, mai scapi de ei pe drum asa in timp, raman aia care chiar sunt ca lumea si normali.

#9 melilotus

melilotus

Taz

• Membri
  • 3605 Mesaje:

Postat 28 February 2016 - 04:22 PM

Corectie la mesajul de mai sus. Trebuia sa scriu "conjunctura". :grin: Nu-mi vine sa cred ca am scris gresit, probabil din graba.

#10 Rosie

Rosie

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4827 Mesaje:
  • Dispozitie:Activă
  • Inaltime (cm):160
  • Greutate maxima:87
  • Greutate curenta:? mister
  • Greutate dorita:64

Postat 04 April 2016 - 11:54 PM

Meli, tu spuneai despre oameni toxici... dar dacă ei sunt practic singuri pe lume și nu e nimeni altcineva care să-i ajute, ce să faci? Eu mă trezesc în situația asta și poate că am o doză de masochism în mine (mai ales în pat, dar asta e altă discuție :lol: ) Nu pot să spun că-mi face plăcere să stau cu ei, dar efectiv nu mai e nimeni care să-i ajute, iar ei nu se descurcă singuri :( Mă gândeam să mai strâng puțin din dinți, până când o să strâng suficient de mulți bani ca să-mi permit să angajez un ajutor, care să aibă grijă de ei la domiciliu. Acum abia am (re)început să lucrez și o să încerc să trag mai tare de data asta, ca să strâng mai repede bani pentru asistent personal pt ei.

#11 melilotus

melilotus

Taz

• Membri
  • 3605 Mesaje:

Postat 07 April 2016 - 07:32 PM

Asta e alta treaba, normal ca faci ce poti sa-i ajuti. Ai fi fara inima daca nu ai face-o. Asta e karma ta si iti doresc putere sa o duci.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi