Salt la continut

Fotografie

Forum.

• Please log in to reply
27 raspuns(uri) in acest subiect

#1 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 09 September 2006 - 12:17 PM

M-am gandit sa adun aici informatii despre ce este un forum, care este folosul lui, cum trebuie sa te comporti pe un forum, etc.

Incep cu un link pe care l-am mai dat pe cafenea: Internet Forum.

Dar va prezint si: Netiquette (Internet etiquette).

Sunt materiale interesante, cred eu, menite sa aduca o "umbra de lumina" celor care nu sunt obisnuiti cu aceasta forma de transfer de informatie. Imi cer scuze celor care nu s-au nascut vorbitori de limba engleza si nici n-au avut ocazia dupa... si le promit sa postez si materiale in limba romana pe masura ce le gasesc.

Sper sa fie de folos,
:salut:

PS. Singura menire a acestui topic este sa va ajute sa va simtiti cat mai bine in aceasta comunitate.

#2 Oana

Oana

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4221 Mesaje:
  • Dispozitie:fericita
  • Sex:Feminin

Postat 11 January 2013 - 03:37 PM

Am tot cautat un subiect unde sa scriu si eu o propunere si l-am gasit pe acesta deoarece (din nou) nu vreau sa deschid un subiect nou.

As dori daca se poate ca jurnalul 100 % Motivatie sa fie afisat mereu printre primele pentru ca eu consider ca este un jurnal motivant pentru noile sosite si cred ca ne-ar ajuta sa atragem noi useri pe forum. Este doar o parere, voi faceti cum considerati.

Acest mesaj a fost editat de Oana: 11 January 2013 - 03:37 PM

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 11 January 2013 - 04:13 PM

Oana, s-a facut! :salut:

#4 Oana

Oana

Hiena

• Membri
  • 4221 Mesaje:
  • Dispozitie:fericita

Postat 11 January 2013 - 04:19 PM

Multumesc Nessie!

#5 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3071 Mesaje:

Postat 04 August 2014 - 02:29 PM

Am tot cautat un subiect unde sa scriu si eu o propunere si l-am gasit pe acesta deoarece (din nou) nu vreau sa deschid un subiect nou.

in aceeasi idee, intreb daca este posibil ca subiectul despre binge eating sa fie mutat din subforumul "gargauni de femeie" (?!!!), in (propunerea mea) Diete - Principii de baza.
link catre subiect: http://forum.oneden..../5835-binge-ul/

vreau sa mai adaug 2 articole pe care le consider foarte utile, dar daca subiectul ramane unde e, va avea vizibilitate aproape zero pt cine e interesat.

:floare:

#6 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 06 August 2014 - 09:38 AM

Natalia, l-am mutat. Multumim pentru contributia cu informatii utile! :floare:

#7 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • 3071 Mesaje:

Postat 06 August 2014 - 10:10 AM

mersi! :floare:

#8 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • 3071 Mesaje:

Postat 12 August 2014 - 01:56 PM

as vrea sa creez un subiect gen "intuitive eating / the anti-diet project" in care sa grupez articolele on-topic pe care le-am postat pana acum in jurnalul propriu. si daca vor mai fi si postari cu experiente personale si sfaturi de la utilizatori cu aceeasi "filosofie", m-ar bucura tare mult.

in principal, postarile se vor referi la "principii", deci un fel de "teorie". de asta as vrea sa stiu daca imi este permis sa creez subiectul la sectiunea "diete - principii de baza" sau sunt "obligata" sa il creez in sectiunea "diete".
mentionez ca nu doresc ca subiectul sa aiba caracter de "jurnal", ci doar o colectie de sfaturi (inclusiv din experienta personala, daca o sa doreasca cineva sa contribuie) pt cine este interesat de subiect.

multumesc anticipat pt raspuns! :floare:

#9 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 12 August 2014 - 09:36 PM

Natali, sigur ca poti deschide un subiect cu informatii generale la "Principii de baza". Singura rugamint ar fi sa contina, asa cum ziceai, informatii si sa nu devina un jurnal. :floare:

#10 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • 3071 Mesaje:

Postat 09 October 2014 - 02:30 PM

in aceeasi idee, intreb daca este posibil ca subiectul despre binge eating sa fie mutat din subforumul "gargauni de femeie" (?!!!), in (propunerea mea) Diete - Principii de baza.
vreau sa mai adaug 2 articole pe care le consider foarte utile, dar daca subiectul ramane unde e, va avea vizibilitate aproape zero pt cine e interesat.

mai am o rugaminte. se poate schimba titlul in "Mancatul in Exces"? sau ceva de genul asta..
imi pare mai clar, pt cine are probleme.

Acest mesaj a fost editat de natalia: 09 October 2014 - 02:32 PM

#11 Rosie

Rosie

Hiena

• Membri
  • 4840 Mesaje:
  • Dispozitie:Activă
  • Inaltime (cm):160
  • Greutate maxima:87
  • Greutate curenta:? mister
  • Greutate dorita:64

Postat 12 October 2014 - 11:11 AM

mai am o rugaminte. se poate schimba titlul in "Mancatul in Exces"? sau ceva de genul asta..
imi pare mai clar, pt cine are probleme.

”Binge eating” se traduce în ”mâncat compulsiv”, nu mâncat în exces. :floare:

#12 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • 3071 Mesaje:

Postat 12 October 2014 - 11:48 AM

o foarte mare parte din informatiile de pe topicul respectiv se refera la "overeating", in genere. "binge eating" e un fel de "caz particular de overeating". "mancatul in exces" il include pe cel "compulsiv". deci este mai relevant dpdv al continutului topicului, titlul propus de mine sau orice alta traducere mai potrivita a cuvantului "overeating".

Acest mesaj a fost editat de natalia: 12 October 2014 - 11:55 AM

#13 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • 3071 Mesaje:

Postat 25 October 2014 - 08:34 AM

o foarte mare parte din informatiile de pe topicul respectiv se refera la "overeating", in genere. "binge eating" e un fel de "caz particular de overeating". "mancatul in exces" il include pe cel "compulsiv". deci este mai relevant dpdv al continutului topicului, titlul propus de mine sau orice alta traducere mai potrivita a cuvantului "overeating".

completez, pana nu e prea tarziu: daca va fi modificat titlul "binge", destul de relevant e titlul: "Mancatul in exces. Foamea falsa."

Acest mesaj a fost editat de natalia: 25 October 2014 - 08:38 AM

#14 melilotus

melilotus

Taz

• Membri
  • 3605 Mesaje:

Postat 24 December 2014 - 06:03 AM

Propunere: Se poate face in asa fel ca la profil (sub poza de la avatar) sa apara si inaltimea in cm a persoanei respective? Mersi.

#15 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 28 December 2014 - 06:37 PM

Meli, am adaugat campul "Inaltime" ce poate fi completat din profilul personal. Multumim pentru propunere!

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi