Salt la continut

Fotografie

vreau sa-mi traiesc viata

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 12 September 2006 - 03:01 PM

am sa va cer un sfat. datorita faptului ca nu reusesc sa-i implic si pe altii in activitati care nu au loc in apartament, am de gind sa incerc sa fac asta singura. mai precis a dori sa frecventez si alte locuri decit spatiul casei :)) , sa merg si eu in oras sa beau o cafea sau un coctail, ceva neinsemnat. e...cum sa fac sa am liniste, sa nu atrag atentia? ca vin tot felul de personaje dubioase care se tin scai de tine,se aseaza la masa si incepe "vrajeala". se poate ca o femeie sa stea linistita la masa fara sa fie deranjata sau imi fac eu iluzii?

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 12 September 2006 - 03:11 PM

am sa va cer un sfat. datorita faptului ca nu reusesc sa-i implic si pe altii in activitati care nu au loc in apartament, am de gind sa incerc sa fac asta singura. mai precis a dori sa frecventez si alte locuri decit spatiul casei :)) , sa merg si eu in oras sa beau o cafea sau un coctail, ceva neinsemnat. e...cum sa fac sa am liniste, sa nu atrag atentia? ca vin tot felul de personaje dubioase care se tin scai de tine,se aseaza la masa si incepe "vrajeala". se poate ca o femeie sa stea linistita la masa fara sa fie deranjata sau imi fac eu iluzii?

Eu cred ca se poate! Conteaza mult de atitudinea ta! Daca te uiti la ei impungand fug toti. :grin: Nu te aranja sa atragi privirirle, ci doar cat sa fie ok de iesit pe strada, ia-ti ceva de citit cat stai la masa si nu iti ocupa timpul cu uitatul la vecini, ca dac te uiti stanga-dreapta, sigur are unul impresia ca pe el in ochesti. :lol2:
Iar daca vrei sa treci chiar neobservata ia-ti copilul cu tine! Sigur fug toti de o femeie singura cu un copil mic. :p

#3 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 12 September 2006 - 03:20 PM

la asta m-am gindit si eu, dar bia se plictiseste si daca nu-mi beau repede ce am de baut, eventul in 5-10 minute, incepe sa scinceasca. sotul meu, a spus ca el sta acasa cu fetita si sa merg eu sa ma distrez. problema e ca am niste prietene destul de comode, genul casnic, care prefera sa se uite la televizor sau sa faca ceva bun de mincare. nu inteleg de ce toata lumea s-a schimbat asa, in facultate erau altfel, pe de o parte au si ei problemele lor, job-ul lor, dar la 25-30 de ani nu se termina viata. ce mi-e ciuda ca sotul are impresia ca fara el nu pot sa ma distrez...cam asta as vrea eu sa-i demonstrez, contrariul, nu-mi place sa creada cineva ca sunt dependenta de el/ea.

mai bine ma imbrac cu o haina de sconcs :lol:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi