Salt la continut

Fotografie

Parul

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 alice1234

alice1234

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 04 April 2011 - 09:40 AM

Buna!Sunt noua pe site,dar vroiam sa-mi spun si eu parerea despre ingrijirea parului,asa ca iata-ma deschizand un nou subiect :blushing:
Parul meu este foarte sensibil si nu pot folosi orice produse..Am fost si la medici sa ma ajute pentru nu mai suportam:ruperi,ingrasare rapida si restul.. Mi s-au recomandat produse de la Pierre Fabre Nu stiu ce sa fac...daca e un sampon de proasta calitate atunci o sa-mi agravez si mai tare situatia...Voi ce metode aveti,sau poate ati folosit acest produs? :salut:

#2 Carla

Carla

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 03 April 2012 - 12:16 PM

Eu va recomand samponul uscat Brunette Dry Shampoo de la label.m. Curata parul si indeparteaza produsele de styling, facandu-l sa para ca proaspat spalat.

#3 Rosie

Rosie

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4827 Mesaje:
  • Dispozitie:Activă
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):160
  • Greutate maxima:87
  • Greutate curenta:? mister
  • Greutate dorita:64

Postat 05 December 2016 - 02:02 PM

Bună! Cred că ar trebui să încerci să analizezi motivul pt care îți cade părul. Sincer, oricât de infect ar fi șamponul, n-ar trebui să-ți cadă părul de la el. Spre ex, și eu am înlocuit șamponul L'Oreal Elseve pt păr vopsit (deși n-am părul vopsit, șamponul ăsta îi dădea un super volum, îi dădea strălucire, n-am avut probleme nici cu mătreața cât l-am folosit, iar efectul dura mult, gen puteam să mă spăl pe cap o dată pe săptămână, că tot arăta bine), cu un șampon ordinar de 3 lei de urzică =)) Oricât de ordinar și ... de cacao e șamponul de urzică, nu mi-a căzut părul și nici n-am făcut mătreață. Singura problemă a fost că trebuia să-l spăl la vreo 2 zile, că altfel avea un aspect super jegos :D asta, plus că îi scădea dramatic din volum. Așa că am revenit la șamponul mirific (pt mine) pt păr vopsit :))

Revenind la problema ta, vezi dacă căderea părului nu e din cauza alimentației, stressului, anumitor medicamente... Poate să fie și simptom de la vreo boală, dar sper că nu e cazul...

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi