Salt la continut

Fotografie

Jurnal Liliopi

• Please log in to reply
7273 raspuns(uri) in acest subiect

#31 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15303 Mesaje:
  • Din:Campina, prahova
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate maxima:110
  • Greutate dorita:65

Postat 08 May 2011 - 08:44 PM

:w00t:
dar ai avut ambitie si rezultate pe masura. felicitari!
acum a mai ramas putin, dar stii ca de obicei ultimele kilograme parca sunt cele mai incapatanate.eu iti urez mult spor la scapat de ele :give_rose:

#32 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6356 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:All by myself!
  • Greutate maxima:89 kg
  • Greutate curenta:89kg
  • Greutate dorita:69 kg

Postat 08 May 2011 - 08:51 PM

:w00t:
dar ai avut ambitie si rezultate pe masura. felicitari!
acum a mai ramas putin, dar stii ca de obicei ultimele kilograme parca sunt cele mai incapatanate.eu iti urez mult spor la scapat de ele :give_rose:

iti multumesc frumos! :hug: da :( pare tot mai greu :( parca imi controlez foamea tot mai greu...si inca nu stiu sa ma comport la mentinere...adica teoretic stiu..adaug cate 50 de calorii saptamanal pana ajung la 1800 calorii/zi...insa in practica ma relaxez multumita de rezultate si sar de la 1300 direct la 1700, bineinteles ca in 2-3 zile se vede la cantar :(...dar exersez eu si mentinerea :) TREBUIE sa reusesc :)

#33 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15303 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 08:59 PM

asta este cel mai greu.sa te mentii si sa nu dai iama iar in orice si oricum.pana acum mi-a lipsit intelepciunea de a realiza acest lucru si sper ca de acum sa o gasesc si sa reusesc.eu am tinut rina.am ajuns si eu de la 103.8 la 92.de pe 23 aprilie tin mentinerea rina, dar de Paste am avut muuulte abateri si vreo 2.5 kg aproape 3 le-am pus pe mine.acum am scapat de o parte din surplusul realizat in urma ratacirii si sper ca in curand sa reusesc sa scap si de ce a mai ramas pana la 92.din 21 iulie o sa reiau rina pentru ca m-am simtit bine cu ea si am cunoscut pe forumul dedicat multa lume pe care o simt aproape.eu am gasit o noua metoda de stimulare a poftei de slabit si apoi de mentinere.am gasit pe youtube un filmulet cu o femeie pe la 200 de kg in costum de baie dansand.si cand o vad cum i se revarsa suncile si cum se zbat cand danseaza imi imaginez ca asa sunt sau o sa fiu si eu daca nu am ambitie sa slabesc si minte ca sa ma mentin pe urma

#34 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6356 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:04 PM

asta este cel mai greu.sa te mentii si sa nu dai iama iar in orice si oricum.pana acum mi-a lipsit intelepciunea de a realiza acest lucru si sper ca de acum sa o gasesc si sa reusesc.eu am tinut rina.am ajuns si eu de la 103.8 la 92.de pe 23 aprilie tin mentinerea rina, dar de Paste am avut muuulte abateri si vreo 2.5 kg aproape 3 le-am pus pe mine.acum am scapat de o parte din surplusul realizat in urma ratacirii si sper ca in curand sa reusesc sa scap si de ce a mai ramas pana la 92.din 21 iulie o sa reiau rina pentru ca m-am simtit bine cu ea si am cunoscut pe forumul dedicat multa lume pe care o simt aproape.eu am gasit o noua metoda de stimulare a poftei de slabit si apoi de mentinere.am gasit pe youtube un filmulet cu o femeie pe la 200 de kg in costum de baie dansand.si cand o vad cum i se revarsa suncile si cum se zbat cand danseaza imi imaginez ca asa sunt sau o sa fiu si eu daca nu am ambitie sa slabesc si minte ca sa ma mentin pe urma

Iti urez succes! O sa reusesti cu siguranta! Eu prefer mancarea gatita si libertatea de a decide in functie de ceea ce am in mod curent prin casa..de-aia am ales M. Bilic..in cate luni ai slabit, ca nu ma pricep la Rina, stiu decat ca mananci fructe dimineata...Eu ma motivez acum uitandu-ma in oglinda..deschizand sifonierul si bagand ambele picioare pe un singur crac de pantalon :)..sau vazand lumea socata...cea care nu m-a vazut de juma de an :) eu in cca 9 luni am slabit.

Acest mesaj a fost editat de liliopi: 08 May 2011 - 09:05 PM

#35 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13870 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:64

Postat 08 May 2011 - 09:05 PM

eu am crescut brusc si m-am mentinut f bine

#36 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15303 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:07 PM

rina dureaza 90 de zile.sunt unii care o tin si mai mult de atat, dar mi se pare ca la un moment dat clachezi.numai poti manca acelasi lucru si la pranz si la cina.deci am scapat de kilogramele acelea in 3luni.acum tin mentinerea 3 luni, dupa care mai fac un ciclu de 3 luni de slabire.

si mie imi place mancarea gatita, si rina nu ma impiedica sa gatesc.

#37 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6356 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:12 PM

Slabuta, poate ca tu esti mai tanara..sau nu stiu...fiecare organism are ritmul lui...oricum invat eu si mentinerea ca e musai
Clemen, eu am slabit cu M. Bilic cca 4,5 kg pe luna in primele 4-5 luni. Ma bucur ca te impaci cu Rina..

rina dureaza 90 de zile.sunt unii care o tin si mai mult de atat, dar mi se pare ca la un moment dat clachezi.numai poti manca acelasi lucru si la pranz si la cina.deci am scapat de kilogramele acelea in 3luni.acum tin mentinerea 3 luni, dupa care mai fac un ciclu de 3 luni de slabire.

si mie imi place mancarea gatita, si rina nu ma impiedica sa gatesc.

Pai si la mentinere nu ai ceva instructiuni? ca altfel trebuie sa fie tare greu..

Acest mesaj a fost editat de liliopi: 08 May 2011 - 09:11 PM

#38 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 13870 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:17 PM

suntem diferite, varsta, activitatea fizica au un impact asupra necesarului caloric, dar principiile sunt aceleasi: daca mananci 1000 calorii si slabesti 0,5 kg pe saptamana, caloriile de mentinere sunt 1500. daca vei manca 1300 calorii vei slabi, intr-un ritm mai lent, dar vei slabi. ca eu am nevoie de mai multe calorii, asta e alta discutie

#39 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6356 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:19 PM

suntem diferite, varsta, activitatea fizica au un impact asupra necesarului caloric, dar principiile sunt aceleasi: daca mananci 1000 calorii si slabesti 0,5 kg pe saptamana, caloriile de mentinere sunt 1500. daca vei manca 1300 calorii vei slabi, intr-un ritm mai lent, dar vei slabi. ca eu am nevoie de mai multe calorii, asta e alta discutie

Dap...asa e....dar la mine asa e...cum cresc cu 400 de calorii sa zicem...e de rau...cate kg ai tu acum?

#40 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15303 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:20 PM

principiile de combinare a alimentelor la mine la mentinere se mentin cele de la dieta de slabire.numai ca nu mai trebuie sa mananc in zile diferite proteine, amidon, carbo.pot sa mananc la mentinere o masa proteine si una amidon sau una proteine si una carbo.numai ca de Paste fiind acasa si intalnindu-ma cu toate rudele am cam sarit calul si nu prea am mai respectat principiile.

#41 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6356 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:24 PM

principiile de combinare a alimentelor la mine la mentinere se mentin cele de la dieta de slabire.numai ca nu mai trebuie sa mananc in zile diferite proteine, amidon, carbo.pot sa mananc la mentinere o masa proteine si una amidon sau una proteine si una carbo.numai ca de Paste fiind acasa si intalnindu-ma cu toate rudele am cam sarit calul si nu prea am mai respectat principiile.

Pai trebuie sa-ti intri in ritm...banuiesc ca dupa ce stii regulile nu mai este asa de greu sa le respecti, intri intr-o rutina...Eu de Craciun si anul Nou m-am tinut bine, fara abateri....dar de Pasti...nu prea...bine ca nu am mancat in cantitati mari, dar tot asa combinatii nepermise...
Fetele eu ma retrag, va urez Noapte buna si o saptamana usoara, usoara!

#42 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15303 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:25 PM

noapte buna! :salut:

#43 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 13870 Mesaje:

Postat 08 May 2011 - 09:27 PM

Dap...asa e....dar la mine asa e...cum cresc cu 400 de calorii sa zicem...e de rau...cate kg ai tu acum?

59. sa detaliez putin - aveam 81, am vrut sa slabesc pana la 60. dar pe la 63 - 64 m-am apucat de sport. cand am ajuns la 60 am crezut ca ma pot mentine cu 2000 calorii, dar am slabit in continuare pana la 59, pana am ajuns la caloriile de mentinere - 2200. inainte de paste am renuntat la numarat calorii si nu m-am ingrasat, am in continuare 59. dar nu am fost atenta la ce mananc, chiar daca am mai mancat si cartofi prajiti, am mai facut si o prajitura, ieri ciocolata.

#44 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6356 Mesaje:

Postat 09 May 2011 - 06:34 PM

Buna seara!
Sper sa apuc sa dau raportul la meniu!
Am mai incercat o data, dar asa prost merge digimobilul asta de net sau cum l-o chemaaaa...
Raport meniu:
md - 05.00 - 350gr iaurt2%+1lingura fulgi hrisca+1/2 lingura gem afine
g - 09.50 - 9 curmale + 1 cafea aparat
g - 11.10 - 1 mar
p - 14.10 - 2 oua fierte +1 aripa pui
g - 15.45 - 3/4 covrig + 1 nes frappe la plic (bleah)
c - 18.40 - 2 felii muschi file +1cutie branzica Tnuva (175gr.)
Total calorii habar nu am..estimez pe la 1200 /1300 calorii...dar nu sunt sigura..nu stiu sa folosesc calculatorul de calorii, dar voi invata

Nota! Eu lipsesc 2 saptamani de acasa...sunt intr-o delegatie...asa ca meniurile mele vor fi adaptate...stiu sa ma hranesc...dar nu am tot ce-mi trebuie la indemana! Si nici nu prea am net ok...in fine...sper sa intru zilnic!

#45 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6356 Mesaje:

Postat 11 May 2011 - 08:53 PM

:salut: Buna fete cucuiete! :salut:
Cata veselie, cata forfota pe site, numai eu lipsesc :rolleyes: Eh, vin si io acas in curand...si mi-oi face eu si prietene pe aici:)
Succes la diete all!

9 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (8)