Salt la continut

Fotografie

Joburi acasa

• Please log in to reply
11 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Roxxa

Roxxa

Amiba

• Membri
  • 21 Mesaje:

Postat 21 September 2006 - 12:20 PM

Hello! Cred ca nimeni nu poate spune ca ii sunt suficienti banii pe care ii castiga si nu mai are nevoie de altii. :tease: Unii, ca mine, au nevoie pe langa servici sa mai castige cate ceva, pentru ca salariul nu e suficient. Nu stiu ce as putea face in cazul in care lucrez full time. Voi aveti alte surse de venit?
Eu ma gandeam sa ma bag distribuitor pe la Amway, Oriflame etc. Iese ceva? :unsure:

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 21 September 2006 - 12:44 PM

Acum depinde de ce job ai, de ce studii ai, dar ma gandesc ca daca nu ai trecut de pomana prin scoala, ai putea da meditatii unor copilasi, ai putea traduce pentru diferite birouri de traducator...
Eu cand eram studenta, mai tehnoredactam lucrari de diploma, dar cred ca acum majoritatea si le fac singuri ca au calculator.

#3 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:

Postat 21 September 2006 - 01:24 PM

Cu Amway nu faci nimic bun. Mai mult cheltuiesti, pe inscrieri, pe intalniri, broduse care e musai sa le ai in colectie ca asa zice cultul :doh: . Cu Oriflame sau Avon mai merge pe la o colega, o vecina, chiar si la un barabat, dar nu sa faci averi, doar asa cat de o iesire undeva sau cat sa iti iei tie produse mai ieftine.

#4 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 21 September 2006 - 01:25 PM

La un moment dat am avut 2. Scriam articole, eram "ghost writer" si dadeam meditatii. Eram atat de obosita ca-mi venea s-o iau pe aratura. Acum am noroc cu un singur serviciu bine platit. E bine sa ajungi la faza asta pana la urma. Sau sa ai propria afacere. Asa cred. :)

Am scris prin vitaminele zilnice ca...la inceput ne pierdem sanatatea ca sa obtinem banii, dupa care ne pierdem banii pentru a ne recupera sanatatea. Nici fara bani nu e bine. La toti ni-i greu, nu? :)

Acest mesaj a fost editat de lliliana: 21 September 2006 - 01:30 PM

#5 zaha

zaha

Koala

• Membri
  • 2371 Mesaje:
  • Din:colo
  • Dispozitie:zen

Postat 21 September 2006 - 05:57 PM

Nu stiu ce as putea face in cazul in care lucrez full time. Voi aveti alte surse de venit?
Eu ma gandeam sa ma bag distribuitor pe la Amway, Oriflame etc. Iese ceva? :unsure:

Cum a spus si Nessie, conteaza foarte mult si ce pregatire ai. Pentru ca tot oferim exemplul personal, :p eu am, de exemplu, doua job-uri, oficial, cu contract de munca &stuff. Inainte de a ma muta in orasul in care locuiesc acum, aveam pe langa jobul permanent, si doua, la un moment dat trei colaborari..neoficiale, care imi rotunjeau substantial veniturile. la fel se intampla si in cazul sotului meu, dar la el e o cu totul alta poveste.

Despre oriflame &co nu stiu ce sa spun...La un moment dat, la rugamintile instructoarei de aerobic (tipa era inginera de soft in civilie :) ), care avea o retea oriflame si avea nevoie de adepti, am acceptat sa ma inscrie, insa doar pe hartie. Intr-o zi, la birou, pe cand rasfoiam ultimul catalog, colegele mele s-au aratat interesate de unele chestii, si asa am ajuns sa fac comenzi, insa..niciodata nu luam bani, ci imi alegeam produse pe care le foloseam sau, cel mai des, le imparteam in dreapta si-n stanga :blushing: mentionez ca faceam chestia asta in primele mele luni de proaspat absolvent si angajat.

Variantele sunt multiple si datele difera de la caz la caz; depinde ce esti dispusa sa faci si ce procent din timpul tau liber vrei sa aloci. Bafta!

#6 crystina

crystina

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 16 June 2008 - 04:33 PM

Hello! Cred ca nimeni nu poate spune ca ii sunt suficienti banii pe care ii castiga si nu mai are nevoie de altii. :tease: Unii, ca mine, au nevoie pe langa servici sa mai castige cate ceva, pentru ca salariul nu e suficient. Nu stiu ce as putea face in cazul in care lucrez full time. Voi aveti alte surse de venit?

buna-ma numesc cristina si sunt nou venita pe acest forum
am vazut articolul scris de tine si vreau sa zic ca se pot face bani suplimentari chiar daca ai un servici
eu fac asta dar intr-o firma noua si lucrez numai de acasa-este gen avon dar mult mai sigura in sensul ca nu ti se impune un anumit target sau cv de genul asta si au comisioane mult mai mari si produse incomparabil mai bune
eu sunt de vreo 2 luni la ei si sunt foarte multumita dau comenzile online nu ma deplasez nicaieri si ridic comanda de la posta iar inscrierea este gratuita
ai castig 30%din vanzarile tale +10%din inscrierea altor persoane
merita sa incerci daca vrei te pot ajuta eu sa te inscrii

#7 oana_gbrl

oana_gbrl

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 24 September 2008 - 03:07 PM

as dori si eu sa ma inscriu daca se poate.imi poti lasa o adresa de e-mail ?multumesc

#8 miss_sunshine

miss_sunshine

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 08 October 2008 - 08:01 PM

buna-ma numesc cristina si sunt nou venita pe acest forum
am vazut articolul scris de tine si vreau sa zic ca se pot face bani suplimentari chiar daca ai un servici
eu fac asta dar intr-o firma noua si lucrez numai de acasa-este gen avon dar mult mai sigura in sensul ca nu ti se impune un anumit target sau cv de genul asta si au comisioane mult mai mari si produse incomparabil mai bune
eu sunt de vreo 2 luni la ei si sunt foarte multumita dau comenzile online nu ma deplasez nicaieri si ridic comanda de la posta iar inscrierea este gratuita
ai castig 30%din vanzarile tale +10%din inscrierea altor persoane
merita sa incerci daca vrei te pot ajuta eu sa te inscrii

:yahoo: Crystina, ce spui tu suna prea bine sa fie adevarat! Ma tenteaza de cativa ani un astfel de job, dar nu vreau sa ader politicilor MLM Avon sau Oriflame... se castiga lamentabil daca nu te zbati sa gasesti cliente.

Ai putea sa imi dai mai multe informatii despre companie? :give_rose:

#9 didho

didho

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 21 January 2009 - 08:18 PM

buna.... ma numesc oana ....si sunt reprezentant la o firma METROPOLITAN gen avon, oriflame etc......totul se face de acasa ......comisionul este mare.....avantajus este ca nu ai vre-un program anume ....programul ti-l faci singur ....:D......se castiga bine ...v-am pupat .... :cheer: :* :* :* :* :* :* :* :*

#10 ArtBijoux

ArtBijoux

Amiba

• Membri
  • 12 Mesaje:

Postat 03 April 2009 - 04:39 PM

Sunt manager la Refan, dar anul asta cam din 2 in 2 m-am ocupat din cauza ca au bagat niste chestii in regulament de care nu-mi convin, oricum pe langa asta eu fac bijuterii, pictez, gravez, fotografiez si este un venit ... am comenzi. Dupa ce vin de la serviciu , ma apuc de lucru si oricum e relaxant pt mine sa fac asta ... nu implica nici un fel de stres.

#11 Cherry

Cherry

Koala

• Membri
  • 2071 Mesaje:
  • Dispozitie:fericita
  • Greutate maxima:77
  • Greutate curenta:76.4
  • Greutate dorita:70

Postat 09 February 2012 - 03:47 PM

nu prea s-a mai postat pe aici. cum au trecut anii din 2009, mai este cineva la ora actuala care are un job si lucreaza acasa? m-ar interesa si pe mine, deoarece din cauza facultatii (a doua) nu-mi permit un servici si as avea nevoie de bani. nu stiu unde sa caut, la cine sa ma interesez, lipsita de experienta. thank you!

#12 BLUELIFE

BLUELIFE

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5913 Mesaje:
  • Dispozitie:Do it today or regret it tomorrow !

Postat 19 April 2012 - 02:45 PM

nu prea s-a mai postat pe aici. cum au trecut anii din 2009, mai este cineva la ora actuala care are un job si lucreaza acasa? m-ar interesa si pe mine, deoarece din cauza facultatii (a doua) nu-mi permit un servici si as avea nevoie de bani. nu stiu unde sa caut, la cine sa ma interesez, lipsita de experienta. thank you!

Eu lucrez si cu Lady's si cu Avon si cu Oriflame.Cel mai avantajos este Lady's.Au produse bune la pret accesibil , unele cliente comanda creme de depigmentare sau antirid de 3 ani de zile fara a le schimba si sunt multumite;am si cliente care s-au indragostit de cate un parfum si comanda regulat.Mi-am facut o retea de 4 fete si am uneori comenzi din care nu mai trebuie sa achit nimic sau platesc doar jumate din ele , pentru ca iese din bonusul primit pentru retea. Plus ca bonusul ajunge si la 40 % mai usor ca la alte firme.Avonul are produse ok, dar sunt mai scumpe iar bonusul e foarte mic.Oriflame -ul are produse bune , scumpe in comparatie cu celelalte firme dar bonusul e de asemenea mai usor de obtinut ca la Avon.Daca vrei mai multe detalii trimite-mi un PM. Imagine postata

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi