Salt la continut

Fotografie

Jurnal Bonsai

• Please log in to reply
1183 raspuns(uri) in acest subiect

#1 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:
  • Dispozitie:Impacata cu mine
  • Sex:Feminin
  • Greutate maxima:84
  • Greutate curenta:79
  • Greutate dorita:75

Postat 25 June 2011 - 08:25 PM

Buna ziua, doamnele mele dragi!

Demult va tot citesc postarile si imi dau seama ca noi, femeile, suntem intr-o continua lupta cu tentatiile culinare.

Sunt o tanti cam implinita la varsta mea... Am 1.67 si 84 kg. Varsta e rotunda, dupa cum rotunda sunt si eu...:) am 50 de ani. De ieri m-am hotarat: gata- vreau sa slabesc!!!

Primul pas- mi-am facut abonament la sala...Am fost si ieri si astazi , am lucrat picioare si abdomen, am mers ,,repejor" pe banda.. si acum abia ma invart din cauza febrei musculare.

Am tot studiat dietele si nu sunt in stare sa ma decid asupra uneia.Mi-am propus sa mananc multe fructe si legume, o feliuta de carne , lapte degresat, apa plata, oua fierte tari. Daca mi-e foame, ma gandeam ca merge o salata de varza si tot asa ...si iar o salata de varza...Ce ziceti?

Va rog mult, daca aveti timp, sa imi dati o mana de ajutor, o vorba, un sfat... Mi-e teama sa nu ma lase elanul ...

Multumesc si va doresc sa fiti toate ca niste silfide sanatoase si vesele!

Bonsai :-) Mi-as dori eu...sa fiu delicata ca un bonsai :))

#2 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15307 Mesaje:
  • Din:Campina, prahova
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate maxima:110
  • Greutate dorita:65

Postat 25 June 2011 - 08:51 PM

bine ai venit!si mult spor in gasirea dietei care sa se preteze preferintelor tale.sunt sigura ca fetele or sa te ajute cu sfaturi si or sa te sustina.oricum, e de laudat ca la 50 de ani mergi la sala.
mult succes in scapat de kilograme! :give_rose:

#3 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 25 June 2011 - 10:52 PM

bine ai venit!si mult spor in gasirea dietei care sa se preteze preferintelor tale.sunt sigura ca fetele or sa te ajute cu sfaturi si or sa te sustina.oricum, e de laudat ca la 50 de ani mergi la sala.

Multumesc, Amiba! Cum se posteaza graficul acela pentru slabire?

Sincer, eu as incepe cu supa de varza pentru ca am mai tinut-o. Am mai tinut una cu branza si pepene galben... de nu mai pot suporta nici mirosul de pepene.

#4 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 26 June 2011 - 06:47 AM

graficul pentru slabire poti sa inveti cum sa-l pui citind acest post al lui Nessie. poti da click pe linkul pe care il pun si te duce direct la postul respectiv cum sa pui ticker

#5 bluesky

bluesky

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 Mesaje:
  • Din:Craiova
  • Dispozitie:good mood
  • Greutate maxima:95
  • Greutate curenta:95
  • Greutate dorita:80

Postat 26 June 2011 - 08:28 AM

Bun venit, pe acest forum! Este de apreciat feptul ca te-ai hotarat sa slabesti acum! Mersul la sala este de nota zece, insa nu face efort mare de la inceput pentru ca o sa-ti treaca cheful la fel de repede. Supa de varza pe langa faptul ca e groaznica nu te ajuta cu nimic pe termen lung. Iti spun din proprie experienta! :floare: Asa cum a spus si clemen fetele te vor ajuta sa slabesti. Succes!

#6 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14068 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:64

Postat 26 June 2011 - 08:40 AM

bine ai venit! :give_rose:

#7 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 26 June 2011 - 01:10 PM

Bine v-am gasit!

Cred ca pentru Rina as opta... Mi se pare mai simpla. Pana ma lamuresc, astazi am mancat un mar, ciorba de legume . Am fost la sala...
Clemen, sa ma ierti ca ti-am spus Amiba. Dupa ce am citit mi-am dat seama ca AMIBA SUNT EU si reprezinta nivelul la care sunt incepatorii.:)))

Clemen, am vizitat jurnalul tau. Esti o adevarata eroina!!! Oare eu as rezista la atatea privatiuni? Felicitari! Ai o vointa extraordinara!

La varsta mea, m-as multumi sa slabesc vreo 10 kg. Eu tot ma las de fumat si mai pun 10 kg pe mine... Asa ca ...m-am apucat de fumat si trebuie sa scap de kilograme. :))

#8 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 26 June 2011 - 01:34 PM

Bine v-am gasit!

Cred ca pentru Rina as opta... Mi se pare mai simpla. Pana ma lamuresc, astazi am mancat un mar, ciorba de legume . Am fost la sala...
Clemen, sa ma ierti ca ti-am spus Amiba. Dupa ce am citit mi-am dat seama ca AMIBA SUNT EU si reprezinta nivelul la care sunt incepatorii.:)))

Clemen, am vizitat jurnalul tau. Esti o adevarata eroina!!! Oare eu as rezista la atatea privatiuni? Felicitari! Ai o vointa extraordinara!

La varsta mea, m-as multumi sa slabesc vreo 10 kg. Eu tot ma las de fumat si mai pun 10 kg pe mine... Asa ca ...m-am apucat de fumat si trebuie sa scap de kilograme. :))

A incercat cineva capsulele cu varza? Am vazut reclama pe net. Credeti ca sunt bune? Combinate cu mancare mai putina, sala...ar merge?

#9 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 26 June 2011 - 02:24 PM

draga mea (sper ca imi permiti sa ma adresez asa), eu desi am probleme cu greutatea de multa vreme, nu am crezut niciodata in pastile minune si nu cred ca voi crede vreodata.stiu ca surplusul s-a datorat mereu problemelor legate de alimentatie si de activitatea fizica redusa.asa ca eu spun ca cel mai sigur pas spre succes este adoptarea unei alimentatii potrivite.
daca vrei sa incepi Rina, sa stii ca suntem destul de multisori pe acolo si o sa se gaseasca si cine sa te felicite cand te tii de treaba si cine sa-ti dea bataita cand e cazul.eu sunt la a doua tura de rina.poti intra pe topic pentru eventuale nelamuriri si iti vom raspunde cum ne pricepem mai bine :floare:

cat despre fumat, parerea mea este ca e la fel de nociv ca si kilogramele in plus, ba chiar mai rau.

eu l-am avut in familie pe unchiul mamei fumator convins care a murit de cancer de plamani.asa ca prefer sa ma tin departe de tigari.sunt si asa prea multe chestii care ne fac rau si nu stim.de ce sa mai si dau banii pentru asta?

#10 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 26 June 2011 - 11:00 PM

:floare: Multumesc, Clemen!

Dupa multe incercari, am reusit sa imi pun si eu ,,semnatura", tinand seama de informatiile fetelor de pe forum .

Toate bune pana aici...dar mi-e FOAMEEE! :( Am mancat un mar... La gustarea de dupa cina... Maine dimineata merg la sala. Ma duc pe la 8.30 pentru ca altfel e aglomeratie si pustimea se uita la mine ca la un OZN.

#11 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 27 June 2011 - 07:21 AM

:floare: Multumesc, Clemen!

Dupa multe incercari, am reusit sa imi pun si eu ,,semnatura", tinand seama de informatiile fetelor de pe forum .

Toate bune pana aici...dar mi-e FOAMEEE! :( Am mancat un mar... La gustarea de dupa cina... Maine dimineata merg la sala. Ma duc pe la 8.30 pentru ca altfel e aglomeratie si pustimea se uita la mine ca la un OZN.

pai se uita asa ca esti o raritate.unii dintre noi cei mai pustani de abia ne miscam fundurile sa facem miscare(vorbesc de mine, ca acasa desi am acces la atatea filmulete cu workouts nu se lipesc de mine).mi-ar trebui o :bataita: buna.
cat despre mar, mie mai mereu imi fac merele foame, dar de cand cu rina m-am mai obisnuit cu fructele, inclusiv merele(acum daca nu mananc fructe zilnic zici ca sunt debusolata)

#12 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 27 June 2011 - 07:45 AM

Buna dimineata!
Dieta Rina este cea de pe subforumul respectiv? Cate zile trebuie sa aiba? Se repeta? Esti buna, Clemen, sa o postezi pe undeva? O printez si o voi pune pe usa frigiderului cu inca o poza cu o obeza, ca sa-mi treaca pofta vazand-o!:))

Pana la urma important este sa-mi reglez dorinta de rontaiala permanenta. Eu slabesc repede ....dar apoi o dau pe dulciuri si yo-yo e gata! :))Greu este sa ma mobilizez. Dar cand ma gandesc la cate haine mi-ar trebui...parca merita!

Am baut o cafea cu un strop de zahar si un ceai verde... si 2 tigari :p

Gata, am plecat la sala!

#13 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 27 June 2011 - 10:27 AM

la sectiunea diete pe acest site gasesti forumul dedicat.uite aici link dieta de 90 de zile.
pe prima pagina gasesti o prezentare facuta de Monic, dar daca vrei si cartile da-mi un mesaj privat cu o adresa de mail la care sa ti le trimit

#14 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 27 June 2011 - 06:20 PM

Multumesc pentru link! Am printat dieta si pe frigider mi-am lipit ,,a fat lady" care mananca tort , ca sa imi treaca dorul de dulciuri si rontaiala.
Azi am mancat un kiwi, o felie de branza si salata de rosii, ardei si varza. Nu mi-e bine...Dar totul are un inceput. Ma voi adapta- sper.

Ce se intampla cu surplusul de piele? Va dati cu ceva creme?

In sfarsit, a trecut o zi...Mai am 89!!! :))[img]http://http://fatwomensuck.com/wp-content/uploads/2009/12/very-fat-woman-eating1.jpg[/img]

#15 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 27 June 2011 - 07:07 PM

eu una nu am folosit creme.si sincer surplus de piele nu se vede inca.

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi