Salt la continut

Fotografie

Jurnal Bonsai

• Please log in to reply
1182 raspuns(uri) in acest subiect

#31 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:
  • Dispozitie:Impacata cu mine
  • Sex:Feminin
  • Greutate maxima:84
  • Greutate curenta:79
  • Greutate dorita:75

Postat 29 June 2011 - 04:18 PM

La 82 de kile esti ,,impanata'' si doar rotunjoara! Lucreaza la imaginea pe care o ai despre tine...Esti asa cum vrei sa te percepi!!! Precis esti doar numa' buna si sexy! :p

Multumesc frumos, Clemen! Am descarcat materialul si il voi ,,devora'' in noaptea asta. Traiasca plinutzele! :*

#32 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15307 Mesaje:
  • Din:Campina, prahova
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate maxima:110
  • Greutate dorita:65

Postat 29 June 2011 - 04:27 PM

pai imi amintesc cand aveam eu 82 de kg.ce vremuri mai erau.chiar ma simteam bine in pielea mea.ma incumetam sa port si fustite, imi veneau si mie pantalonii bine, aveam cat de cat talie... :grin:

#33 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 04:56 PM

Doamne, Clemen, mai ai putintica rabdare! Mai stai sa treci peste doua ture cu apa si esti gata! Si o sa trec pe la tine prin Campina si mergem amandoua la Sinaia, in niste blugi noi si stramti! :)

Amandoua in blugi!!!:p Asta daca madama de mine nu ,, pune botu' " in farfuria lui fii-meu... Ca na...mica si pofticioasa sunt si eu ! :D

Acest mesaj a fost editat de bonsai: 29 June 2011 - 04:57 PM

#34 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 06:02 PM

pai sincera sa fiu nu stiu cum de m-am mobilizat prima data.acum la tura a 2-a parca nu mai am ambitia de atunci...dar deh!imi dau singura :bataita: , daca e il pun si pe sot sa :cuplu: si imi revin eu.orice inceput e greu

#35 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4368 Mesaje:
  • Dispozitie:Vine ziua meeeaaaaa :D
  • Sex:Neutru

Postat 29 June 2011 - 06:54 PM

Fetelor, intreb si eu ceva, dar promiteti sa nu va suparati bine? Ca nu intreb cu rautate, doar de curiozitate.

Cum/de ce ati permis sa ajungeti la kilogramele astea?Adica , undeva, pe parcurs, nu va dadeati seama ca trebuie sa va cumparati haine din ce in ce mai mari, ca obositi si daca urcati 1 etaj, chestii din astea?

Va rog sa nu ma intelegeti gresit, repet, nu intreb cu rautate, repros :)

Clemen, vad ca esti din Campina = > Prahova adica. Tocmai mi-au trimis "confratii" tai de la rutiera o amenda :)) Prima mea amenda in aproape 5 ani de permis si ,evident, primul radar. Aveam 82 in loc de 70 :wacko: Cred ca o inramez :lol:

#36 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 07:12 PM

mihu_tza la mine totul a inceput de mica.de cand ma stiu am fost grasa.cand terminasem clasa a 12-a aveam cat am acum.pe urma am tinut cura de slabire fara sa vreau in anul 1 de facultate.eram la facultate, banii de care dispuneam putini, pentru ca stateam in chirie si se duceau pe chirie si toate alea, asa ca mancarea ramanea pe ultimul loc.apoi in vacanta cand am mers acasa mi-am scos o lista cu numarul de calorii a alimentelor dintr-o revista si mancam in limita a 1200 de kcal pe zi.cand m-am reintors la facultate iarasi nu am mai avut grija numararii caloriilor si asa iar am urcat, iar inainte de sarcina am tinut montignac si ma invarteam in jurul la 80 de kg.cu sarcina am luat-o razna si am ajuns la 105kg, dupa alaptat un an de zile ajunsesem la 110.si atunci am avut un soc.am reusit sa scad la 105, pe urma am mai facut ceva eforturi si am ajuns la 102.pe urma vara trecuta am avut niste necazuri si ajunsesem la 95 de kg pentru ca practic nu prea exista mancare in meniul meu.cand am inceput sa mananc am ajuns iar peste 100.cu eforturi ajungeam pe la 97.5, iar depaseam cu 3-4 kg suta.si pe la mijlocul lui ianuarie mi-am luat inima in dinti si am zis ca trebuie sa fac ceva.
nu stiu ce sa spun.nu pot gasi o justificare a faptului ca nu am luat masuri din timp.cert este ca incerc sa ma trezesc si sper sa reusesc.si mi-am luat cearta si pe la inceputul jurnalului meu de pe la voi fetele slabute (cu rezultate care s-au pastrat) si poate daca la inceput mi s-a parut ca ati fost cam dure ulterior am inteles ca alta era ideea.asa ca stai linistita nu interpretez intrebarile tale ca a fi rautacioase :give_rose:

despre cei de la rutiera din Campina ce sa spun?pe mine m-au lasat fara talon din cauza unei tobe de esapament

#37 veronik27

veronik27

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1289 Mesaje:
  • Dispozitie:mai fericita decat ieri

Postat 29 June 2011 - 08:06 PM

La 82 de kile esti ,,impanata'' si doar rotunjoara! Lucreaza la imaginea pe care o ai despre tine...Esti asa cum vrei sa te percepi!!! Precis esti doar numa' buna si sexy! :p

Multumesc frumos, Clemen! Am descarcat materialul si il voi ,,devora'' in noaptea asta. Traiasca plinutzele! :*

saru'mana pt vorbe bonsai, eram buna su sexy cand aveam 73-75 kg acum sunt mai putin buna si sexi dar lasa ca se rezolva si asta

mihu_tza eu am ajuns la kg astea poate din nesimtire, nepasare nu stiu sigur, eu zic ca am avut un imbold la ingrasare cand am luat niste pastile de slabit inainte de nunta (ca sa fiu slaba, proasta de mine) pastile pe care le-a luat si mutu. nu am slabit nici macar jum de kg. eu inainte de a ma casatori nici nu gateam mai mergeam pe la matusha mea care era aproape de mine si mai mancam sau imi faceam eu dar fiind o lenesa, mancam nimicuri, apoi casatorindu-ma si indragind bucataritul am inceput sa fac de toate si cum le faceam cum se duceau repejor repejor si cu timpul kg sau pus, dar drept vb principalul a fost complacerea, niciu sotul meu nu mi- zis niciodata nimic poate daca imi zicea ca m-am ingrasat sau stiu eu ce, poate luam masuri. asta e povestea ingrasarii mele.

#38 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • 4368 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 08:16 PM

Eu am noroc cu al meu, pt ca el sigur mi-ar zice. Si desi stiu ca nu mi-ar pica bine sa-l aud spunand ca m-am facut mai fluffy, i-as multumi (macar in gand). Eu stau si ma gandesc cum mi-am permis sa ajung la 64 de kg , mai ales ca acum la 55 mi se pare ca sunt ok. Si nu va ganditi ca modelul meu in viata este femeia snur de 1,80 si 35 de kg, no way, insa nici extrema cealalta.
Eu am 2 surori mai mari. Cea mare mare e slabuta de cand o stiu, pt ca a avut grija de ea. Eu eram normoponderala dar la limita de sus, cu forme ca sa zic frumos :D iar cea mijlocie, la 1,60 ai ei are vreo 68 de kg. Sincer? Incerc sa o conving sa isi schimbe alimentatia si sa mai slabeasca putin insa momentan nu am sorti de izbanda. E foarte pofticioasa, obosita de la munca si fara chef. Face 36 de ani in iarna asta si deja o sa-i fie din ce in ce mai greu sa dea jos

Acest mesaj a fost editat de mihu_tza: 29 June 2011 - 08:17 PM

#39 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 08:29 PM

mihu_tza sa stii ca pana nu gaseste singura motivatia sa slabeasca iti racesti gura de pomana.iti spun din proprie experienta.la un moment dat m-a luat si mama si m-a scuturat bine cand ajunsesem cat elefantul dupa alaptat, dar nu prea a avut sorti de izbanda.si acum in ianuarie mi s-a pus pata pe Rina ca sa spun asa si i-am trimis cartile si ei repede pe mail si am sunat-o:"Mama, ce parere ai?incercam?" . si am tinut impreuna.ea in piatra neamt, eu in campina.si de Paste am comparat rezultatele.eu cand eram acasa si tineam montignac, a tinut si mama cu mine.si atunci slabise si ea, dupa ce m-am casatorit s-a mai ingrasat.cred ca ajunsese la 82.acum are 73, dar are in jur de 1.65m

#40 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • 4368 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 08:34 PM

Da, ai dreptate dar ar cam fi cazul sa si-o gaseasca mai repede motivatia aia. Ea, de exemplu, isi ia pachet de acasa, cuntar de bucatarie i-am luat eu de ziua ei...nu trebuie decat sa puna mana si sa numere/cantareasca.
De alta diete cu siguranta nu s-ar tine pt ca al meu cumnat era probleme cu stomacul, nu poate manca orice iar ea mananca in principiu ce ii da si lui.. Dar, probabil, aiurea. Mult seara, deloc dimineata, cand apuca la pranz. Reteta "succesului"

#41 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 08:41 PM

eu alor mei le fac mancare in mod normal ca sa spun asa, adica nu fac ca pentru mine la rina sa nu amestec carne cu cartofi sau paste cu branza sa spunem, dar de cele mai multe ori lasa mancarea lor pentru a mea. :tease:
daca as vrea sa ii pun la regim nu as avea sorti de izbanda, dar asa...si am eliminat de pe lista de alimente cartofii prajiti dupa care al meu sot e mort.am calcat si eu stramb acum o saptamana in week-end cu cartofi prajiti si pe langa faptul ca mi-am stricat toate socotelile cu cantarul, m-am trezit a doua zi balonata si cu o stare naspa, ca mi-am jurat ca nu mai bag asa ceva in gura prea curand

se roaga al meu sot de mine sa facem cartofi prajiti pentru el, dar nu pupa :))

dar nu e problema.s-a reprofilat rapid pe cartofii crocanti la cuptor

#42 mihu_tza

mihu_tza

Hiena

• Membri
  • 4368 Mesaje:

Postat 29 June 2011 - 09:32 PM

Eu sunt lesinata dupa cartofii prajiti. As manca dimineata, pranz si seara :)) Dar numai din aia facuti de mine, nu de la KFC, Mc, etc.
Si acum de fiecare data cand vreau cartofi prajiti , ma urechez si ii bag la cuptor repejor pana nu ma razgandesc :))

#43 ninive

ninive

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 380 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Happy happy joy joy
  • Greutate maxima:62
  • Greutate curenta:54
  • Greutate dorita:52

Postat 29 June 2011 - 10:16 PM

Și dacă tot suntem la capitolul dezvăluiri, vă zic și eu povestea kg mele. Eu am fost mereu slăbănoagă și cu corp atletic(făceam sport de performanță - baschet). Pe la 17 ani au găsit un chist la ovar și am luat pilule...ehh și de la 51 de kg la 1.68m.. am ajuns în 3 luni la 68.Eram pufoșenia pufoșeniilor. Mâncând la fel, făcând sport în continuare. După ce s-a rezolvat cu chistul și am renunțat la pastile.. Am început să slăbesc, dar greu..

Am ajung la 57-58 abia în 2 ani de zile. 2 ani fetelor de dietă și sport. Nu știu cum am avut voința aia. Eh și apoi m-am menținut până acum, când m-am hotărât să arăt din nou sporty :) Nu zic femeia șnur, din fericire a dat Dzeu forme :lol2: Dar mai e un strat de grăsime care nu îmi place. Și am zis până în decembrie să îl dau gata. Înseamna 5-6 luni.. Am 5 kg de dat jos.

Nu știu motivele personale ale fiecăreia de a se lăsa pe tânjeala. Depinde de cum ești învățat, de modelele pe care le ai, de cei din jurul tău, de perfecționism.. Eu una așa cred că-mi stă cel mai bine. Și prietenul la fel, îmi zice dacă observă pufoșenii, așa cum și eu i-aș spune dacă dintr-o dată, în loc de abdomen tonifiat ar crește o burtică :))) Din fericire îmi face și complimente, mai ales de când m-am reapucat de sport, e încântat de cum mi s-a schimbat corpul. Și mai ales, că am lăsat și țigările (el nu fumează).

Deci fetelor, fiți obiective cu voi însevă și curaj, răbdare până la obținerea țelului. Nu de alta, dar se poate !

Îmi cer scuze că am dramatizat în jurnalul tău, Bonsai :) Ia uite, am scris o melodramă siropoasă de juma' de pagină Mi-am depănat învățămintele, de la cei 23 de anișori(neîmpliniți) ai mei :lol2: :lol: :lol2: :lol: :lol2:

#44 bonsai

bonsai

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1222 Mesaje:

Postat 30 June 2011 - 06:18 AM

Bine ati venit in casuta mea.
Cand vorbesti, spui o poveste, cand asculti, aduci mangaiere.

Fiecare are povestea lui. Unele dintre noi mananca din placere, altele din motive hormonale se ingrasa, altele compenseaza frustrarile cu ceva bun. Pur si simplu sunt nefericite si compenseaza cu ,,ceva bun".Unele au copii care sunt mofturosi sau soti carora nu le place nimic din ceea ce gatesc si ...tot asa.

Mai vb. Ma pregatesc de sala. Ieri am ajuns pe la 10 si era aglomerat si mi-am propus sa ajung azi mai devreme. :give_rose:

#45 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15307 Mesaje:

Postat 30 June 2011 - 07:27 AM

intr-adevar fiecare are povestea lui si cel mai important este ca vrem si incercam sa ne schimbam.si ca avem parte si de oarecare sustinere din partea celor de pe forum.pentru ca singura nu stiu daca as fi reusit sa scap de 5 kilograme fara ca ulterior sa ma intorc inapoi peste 100

4 useri citesc subiectul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi