Salt la continut

Fotografie

O experienta unica in Iran

• Please log in to reply
4 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 03 October 2006 - 03:47 PM

Am fost in Iran pt o buna periada de timp. A fost superb, e tara mea de suflet, nu Spania in care traiesc acum. Cu toate ca sunt islami, oameni de acolo sunt deosebiti , si tot ceea ce tine de traditie e unic. Am prins si ramadamul, luna dinaintea revelionului, care il sarbatoresc in 21 martie, am vazut pesterile din Teheran cand in oras erau peste 44 de grade si noi urcam cu telecabina in munti la pestera, am mancat toate deliciile lor, am baut lichioruri din care mai variate, am facut petreceri in chador si picioarele goale. Acolo as vrea sa mai merg cel putin odata.

#2 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 04 October 2006 - 10:11 AM

si eu am pe iubitul lui sormea care e mulsuman si e cu sormea de 6 ani si cam se aseamana,o zi frumoasa o petrece ea in jurul iubitului ei .o zi faina. :cheer:

#3 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 04 October 2006 - 01:25 PM

Imi aduc aminte ca Teheranul e impartit in 2 zone , a saracilor, care au anvelope pe case, asta in sud si cartiere bogate , pline de aur si magazine scumpe in nord, diferenta era asa de mare incat ramaneai socat.
Din cauza caldurii intalneai tot felul de vietati la toalete si in piete, cum ar fi iguane , gusteri , serpi, lacuste gigantice, soparle...deja ma obisnuisem cu ele.
Am purtat si eu chador-pardesiu lung din panza topita-si manusi inchise la culoare, capul il aveam imbrobodit intr-o bazma , cei de la ambasada rmana au spus ca trebuie sa ne supunem legilor tarii si nu putem umbla ca in Bucuresti acolo.Am cunoscut oameni si oameni, in casa umblau imbracati modern si purtau numai lucruri de firma, chiar aveau antene satelit-spun asta pt ca a trecut mult timp de cand am fost eu acolo.
Aici aveti niste fotografii uimitoare din Teheranhttp://www.fotopaises.com/fotos/Iran/IR_4.html

#4 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 04 October 2006 - 11:43 PM

Sexy.....m-ai lasat blocata cu ce ai scris !!!!! Ma bucur ca ca te-ai simtit bine acolo....Dupa ce scrie in presa si dupa ce am citit in cateva carti , as fii crezut ca acolo e iadul pe pamant pentru o femeie. Dar...probabil ...una e sa fii localnica si alta e sa fii turist. Cum te-ai simtit in chador ????
Ma bucur ca ne-ai impartasit din experienta ta .Din pacate nu am putut vedea pozele de pe site-ul pe care l-ai scris...

in italia te imbraci dupa moda lor,si sint strazi drepte fara gropi,benvenuti in noua pagina.o zi faina

Hmmmmmm...ce lagatura are Italia cu Iran-ul ??????

Acest mesaj a fost editat de danyhoney: 04 October 2006 - 11:44 PM

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 05 October 2006 - 09:28 AM

Hmmmmmm...ce lagatura are Italia cu Iran-ul ??????

Am mutat mesajele respective intr-un subiect nou: In vizita in Italia.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi