Salt la continut

Fotografie

Copii hraniti in somn

• Please log in to reply
8 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 20 October 2006 - 06:36 PM

Am ramas socata. Multi de aici hranesc copii in somn, le dau lapte cu cereale inainte sa ii scoale sa mearga la gradinita si seara inainte de culcare.
Copii lor sunt obezi, au 23, 24 de kg la 5 ani, si parintii nu renunta la biberon. Au 5 ani si carii in gura.
Iar eu sunt stresata ca am un copil de 6 ani cu 18 kile. :(
Ce spuneti despre asta? E de preferat unui copil obez si bolnav?????

#2 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:

Postat 21 October 2006 - 09:36 AM

Ce idiotenie...cum sa ii dai sa maance dormind???!!!! ALexia are trei luni si eu o las sa se maraie noaptea pana deschide ochisorii...pai ce eu mananc in somn?
Sa nu-si inchipuie nimnei ca las copilul sa urle de foame..se maraie si daca ii dau lapticul ea il mananca, n-ar fi o problema...dar peste 2 ore vrea iar asa ca prefer sa o las sa se trezeasca si sa manance tot biberonul apoi sa doarma pana dimineata.
Daca eram in Spania probabil ca ma legau si ma duceau la nebuni :D

#3 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 22 October 2006 - 08:43 PM

Parinti obositi probabil si de asemenea necunoscatori. N-au citit, nu s-au informat. Asta este. Sa fii parinte inveti din mers. Nobody's perfect. Ai nevoie de ingrozitor de multe calitati si ai nevoie sa te informezi non stop despre ce e bine si despre ce e rau pentru copilul tau, nu? Doamne da-le minte si lor, si mie ca mai am si eu nevoie cat incape... :D

#4 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 23 October 2006 - 01:37 PM

Fetelor cresc asa de dezordonat copii incat nu imi vine sa cred ce aud din gura lor.Nu numai ca le dau sa manance in somn, cica au instinctul de supt, dar sug bieron pana la 6 ani, nu isi fac probleme ca fac copii carii in gura sau ca sunt obezi.
Incep diversificarea mult dupa 8 luni si nu le dau supa.Sau daca o fac suna cam asa > crema de dovlecel pasat cu ulei de masline si sare, diluat cu apa rece.
Felul 1 spaghete cu tomate si frisca, felul 2 pizza. Meniul unui copil de 2 ani. :oo:
Meniul unui copil de 10 ani consta in orez cu carne tocata , felul 1 si hamburgher cu cartofi prajiti felul 2.
Cand vin la mine copii sa manance si fac salate si ciorbite cu smantana si bors intrreaba ce este asta si fac YACHHHHHH.

#5 mofturici2005

mofturici2005

Amiba

• Membri
  • 26 Mesaje:

Postat 08 March 2007 - 11:58 AM

si a mea are 6 luni dar nu am hranit-o in somn niciodata, pana nu face ochii mari,mari nu papa nici ea...stie ea ce-i bine! plus ca sunt asa de informata in privinta papicii si-i fac numai mancare sanatoasa,cel putin incerc..fara borcanele si altele din comert ca nu sunt de acord dar unii parinti ma blameaza...cum nu-i dai miere de albine, bors,pufuleti,muraturi?si alte cate si mai cate de raman trasnita....

#6 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • 2356 Mesaje:

Postat 10 March 2007 - 06:52 PM

si a mea are 6 luni dar nu am hranit-o in somn niciodata, pana nu face ochii mari,mari nu papa nici ea...stie ea ce-i bine! plus ca sunt asa de informata in privinta papicii si-i fac numai mancare sanatoasa,cel putin incerc..fara borcanele si altele din comert ca nu sunt de acord dar unii parinti ma blameaza...cum nu-i dai miere de albine, bors,pufuleti,muraturi?si alte cate si mai cate de raman trasnita....

mofturici sa-ti traiasca fetita!

avem fete apropoate de varsta, a mea are 7 luni jumate. Eu nu pot sa spun decat felicitari pentru modul in care o hranesti si pt. ca te informezi.

sa va spun ce mi s-a intamplat de curand...eram la parintii mei si au venit finii nostri in vizita, Alexia statea langa fina in timp ce aceasta manca tort..dintr-o data o vad cu se duce cu lingurita plina de frisca spre gura Alexiei... :mad: . Fii-mea normal ca a deschis gura...ce sa stie ea, ii spun sa nu-i dea si ii distrag atentia Alexiei de la lingurita....dupa care a urmat o discutie de n-spe ceasuri ca eu las copilul dom'le sa pofteasca, imi venea sa o strang de gat...degeaba i-am explicat ca Alexia sta cu noi in bucatarie cand mancam si nici nu ne baga in seama, ea reactioneaza cand vede castronelele ei si biberoanele

Acest mesaj a fost editat de Deea: 10 March 2007 - 06:52 PM

#7 mofturici2005

mofturici2005

Amiba

• Membri
  • 26 Mesaje:

Postat 17 March 2007 - 05:47 PM

altceva ce m-a socat, nu are legatura cu subiectul..iesisem ieri in parc si pe o banca alaturata se aseaza o "doamna" cu o fetita de varsta apropiata fetitei mele,si respectiva papa seminte si din cand in and mai molfaia si-i dadea si fetitei ei in gurita cate un pic asa ca vezi doamne sa nu-i fie pofta
pofat,pofta dar nu stiu ce pofta ar avea draga de ea sa-i inghita saliva mamii... :huh: :o :bad: :cry:

#8 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 24 March 2007 - 07:32 PM

Nu am putut sa fac asta niciodata, nici sa mananc dupa copii mei, nici sa le dau din gura mea.
Dar imi aduc aminte cea mai scarboasa chestie care am vazut-o.
Am un finutz aici , si cand avea el 4 luni , mama lui, cu niste gheare oribile de lungi si negre i-a bagat o unghie intr-o cutie de pate si i-a dat sa guste. Am crezut ca vomit.

#9 frger

frger

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 02 August 2009 - 12:12 PM

altceva ce m-a socat, nu are legatura cu subiectul..iesisem ieri in parc si pe o banca alaturata se aseaza o "doamna" cu o fetita de varsta apropiata fetitei mele,si respectiva papa seminte si din cand in and mai molfaia si-i dadea si fetitei ei in gurita cate un pic asa ca vezi doamne sa nu-i fie pofta
pofat,pofta dar nu stiu ce pofta ar avea draga de ea sa-i inghita saliva mamii... :huh: :o :bad: :cry:

Eu n-am copii, dar am observat si eu multe mamici care procedeaza asa!!!
Bietii copilasi!

1 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (1)