Salt la continut

Fotografie

Life Is Short, Eat Dessert First

• Please log in to reply
3877 raspuns(uri) in acest subiect

#3811 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14037 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:64

Postat 16 March 2017 - 09:28 AM

Visez sa merg la Crufts si sa stau toate cele 4 zile, de dimineata pana seara. Sunt zeci de caini de intalnit la Discovery Centre, m-as uita la Best of Group la fiecare grup, la agility, flyball, heel music, demonstratii cu cainii de la politie. Daca as prinde bilet, as sta si la Best in Show, caini sunt anuntati cu trompete, e super. Anul asta au fost 20,000 caini. :wub:

Ne-am uitat la TV si comentam despre rase. Eu pot sa identific corect cred ca peste 60% din cele 216 rase prezente la show, dar sotul stie mult mai putine. Asa ca discutiile au fost f amuzante :D

#3812 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 20 March 2017 - 07:09 PM

N-am mai scris de ceva timp. Nu am avut cum sa fac antrenament zilele astea, tot ma simt rau din cauza racelei, am oprit pastilele f repede si mi-a revenit. Am mancat ok, ca de obicei, pe cantar arata ca m-am mentinut. Au revenit porumbeii si sunt atenta sa le pun mancare zilnic. Sper sa-si faca cuib in copacul vecinei si sa-si invete puii sa zboare la noi in curte ca acum 2 ani, erau asa draguti :wub:

In rest, munca, filme si citit, am inceput sa citesc o serie de romane, sunt la al 3-lea roman dintr-o serie de 6. Apoi o sa incep alta serie de 8, de acceasi autoare. Sunt romane inspirate din istorie. Imi plac foarte mult romanele istorice, iar pentru ca sunt bazate pe fapte istorice de care am mai auzit e si mai interesant. La sfarsitul fiecarui roman, autoarea, care e istoric, spune ce e fantezie in 2-3 pagini. Prima serie este din anii 1400 - 1500, iar a doua serie o sa fie in perioada 1500-1600.

Am cautat pe goole si vad ca sunt traduse si in romaneste. Autoarea e Philippa Gregory.

#3813 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 20 March 2017 - 07:26 PM

Tot zilele astea am scris despre cum fac poze pentru blog si despre ceaiul meu preferat Lapsang Souchong. Stiu ca nu prea zic nimic legat de dieta, din cauza asta scriu destul de rar. :D

#3814 manniucu

manniucu

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2488 Mesaje:
  • Greutate maxima:75.2
  • Greutate curenta:59.4
  • Greutate dorita:55

Postat 20 March 2017 - 09:38 PM

Tot zilele astea am scris despre cum fac poze pentru blog si despre ceaiul meu preferat Lapsang Souchong. Stiu ca nu prea zic nimic legat de dieta, din cauza asta scriu destul de rar. :D

Mie imi place si ma bucur de tot ce scrii, de dieta sau nu. :*

#3815 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 21 March 2017 - 11:08 AM

Aww, mersi, esti o dulce :* :*

#3816 AnaBadiu

AnaBadiu

Koala

• Membri
  • 2379 Mesaje:
  • Inaltime (cm):169
  • Greutate maxima:70
  • Greutate curenta:57,5

Postat 21 March 2017 - 04:38 PM

Mie imi place si ma bucur de tot ce scrii, de dieta sau nu. :*

da, da, si eu citesc cu mare interes. Imi place povestile tale, locurile pe care le vizitezi, pozele pe care le impartasesti cu noi :)

#3817 mia02

mia02

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1566 Mesaje:

Postat 22 March 2017 - 01:11 PM

N-am mai scris de ceva timp. Nu am avut cum sa fac antrenament zilele astea, tot ma simt rau din cauza racelei, am oprit pastilele f repede si mi-a revenit. Am mancat ok, ca de obicei, pe cantar arata ca m-am mentinut. Au revenit porumbeii si sunt atenta sa le pun mancare zilnic. Sper sa-si faca cuib in copacul vecinei si sa-si invete puii sa zboare la noi in curte ca acum 2 ani, erau asa draguti :wub:
In rest, munca, filme si citit, am inceput sa citesc o serie de romane, sunt la al 3-lea roman dintr-o serie de 6. Apoi o sa incep alta serie de 8, de acceasi autoare. Sunt romane inspirate din istorie. Imi plac foarte mult romanele istorice, iar pentru ca sunt bazate pe fapte istorice de care am mai auzit e si mai interesant. La sfarsitul fiecarui roman, autoarea, care e istoric, spune ce e fantezie in 2-3 pagini. Prima serie este din anii 1400 - 1500, iar a doua serie o sa fie in perioada 1500-1600.
Am cautat pe goole si vad ca sunt traduse si in romaneste. Autoarea e Philippa Gregory.

Hello, am revenit și eu pe forum, v-am dus lipsa pana acum, parca nimic nu se compara cu poveștile de aici :) . Cum se numesc cărțile? Îmi plac mult cărțile inspirate din istorie,acum citesc Ken Follet, îmi place mult cu scrie.

#3818 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 23 March 2017 - 01:13 PM

Mersi Ana  :*  :* 

Mia :hug:  

Prima serie de Philippa Gregory, cea pe care o citesc eu acum, se numeste The Cousins' War, cartile din serie sunt, in ordine:

The Lady of the Rivers - Doamna apelor

The White Queen - Regina Alba

The Red Queen - Regina Rosie

The Kingmaker's Daughter - Fiica eminentei cenusii (traducerea titlului mi se pare cel putin ciudata :D )

The White Princess - Printesa alba

The King's Curse - Blestemul regelui

Am gasit pe site-ul Polirom cartile. Cred ca o sa-ti placa. :*

#3819 mia02

mia02

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1566 Mesaje:

Postat 23 March 2017 - 02:16 PM

Merci 😚

#3820 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 23 March 2017 - 04:44 PM

Cu placere :*

Am vazut acum la stiri ca femeia care a sarit sau a cazut in Tamisa este o romanca care vizita Londra. :( Prietenul ei e ok, dar ea este inca in spital si a fost operata. Au murit trei oameni, un american, o britanica si unul din politistii care pazea una din intrarile de la Westminster. Sper sa-si revina, sper sa-si revina toti cei care sunt raniti in spital.

#3821 AnaBadiu

AnaBadiu

Koala

• Membri
  • 2379 Mesaje:
  • Inaltime (cm):169
  • Greutate maxima:70
  • Greutate curenta:57,5

Postat 24 March 2017 - 10:12 AM

Am vazut acum la stiri ca femeia care a sarit sau a cazut in Tamisa este o romanca care vizita Londra. :( Prietenul ei e ok, dar ea este inca in spital si a fost operata. Au murit trei oameni, un american, o britanica si unul din politistii care pazea una din intrarile de la Westminster. Sper sa-si revina, sper sa-si revina toti cei care sunt raniti in spital.

Inteleg ca a mai decedat inca o persoana din cele internate in spital, nu romanca,un domn :(

#3822 manniucu

manniucu

Koala

• Membri
  • 2488 Mesaje:

Postat 24 March 2017 - 12:20 PM

Ce tragedie! :(

#3823 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 24 March 2017 - 01:31 PM

Ana, da, a mai decedat un britanic de 75 ani. Din pacate mai sunt in stare critica cateva persoane.

Mani, asa e, o tragedie.

Citeam acum cateva zile despre cate atacuri au fost anihilate in ultimii ani, dar la un atac de genul asta, cu o masina si 2 cutite... ce informatii sa aiba autoritatile, cati oameni sa verifice non-stop. E trist, foarte trist. Am scris pe blog un articol pe care oricum vroiam sa-l scriu luna asta, Why I love London.

01-Why-I-love-London.jpg

Ieri am facut pauza la pranz si am facut, uitandu-ne pe youtube, iepuri si oite din fondant colorat. Acum e la uscat, ca sa se intareasca. O sa fac doua torturi. Fiind doar zahar cu apa si colorant, ar trebui sa tina destul de mult timp. :D Evident nu o sa incercam sa le mancam, sunt doar de decor.

#3824 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14037 Mesaje:

Postat 25 March 2017 - 09:15 AM

Ieri am fost in oras, era cald si frumos, grupuri de turisti in centru, parinti cu copii pe iarba, dar mai multa politie pe strazi. Chiar si in biblioteca centrala era politie. Azi planuim sa mergem iar la plimbare, s-a anuntat cald. Nu am mai fost de ceva timp sa vizitam, fiind inchise pe timpul iernii.

Tot azi planuiesc sa fac si unul din torturi pentru care am facut decoratiunile, oitele si iepurii. Sunt asa de haioase, s-au mai intarit si sunt mai usor de manevrat. De abia astept sa le fac poze. :D

#3825 manniucu

manniucu

Koala

• Membri
  • 2488 Mesaje:

Postat 25 March 2017 - 11:53 AM

La noi e chiar rece astăzi. Am văzut la meteo ca pana marti va fi asa. Vom sta mai mult in casa, dar sper ca apoi sa se încălzească bine.

Si eu trebuie sa fac doua torturi pentru săptămâna viitoare. Unul pentru joi si unul pentru weekendul viitor. Inca nu m- am decis ce fac, dar vreau sa fie de post. Abia aștept poze cu torturile tale.
Te pup!
O zi frumoasa! :*

Acest mesaj a fost editat de manniucu: 25 March 2017 - 11:55 AM

3 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (1)