Salt la continut

Fotografie

Life Is Short, Eat Dessert First

• Please log in to reply
3878 raspuns(uri) in acest subiect

#3871 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14041 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:64

Postat 27 May 2017 - 08:32 AM

Aww :( Si eu ma gandesc ca trebuie luate masuri drastice. Cel care s-a sinucis acum a fost in Libia, a venit inapoi saptamana trecuta. Cand Trump a dat ban pentru cei care vin din Libia, indiferent de nationalitate a fost scandal cu drepturile omului. Mda, as fi curioasa daca ar mai fi la fel de vocali acum. Poate un ban nu e foarte eficient, dar o discutie inainte de a le da accesul in tara nu stiu daca era asa dramatic. Poate atacul din Manchester ar fi fost prevenit daca se facea asta, baiatul respectiv nu era tocmai intelingent. Mai multi au spus ca a fost pus de un alt extremist sa faca asta, ei fiind siguri ca el nu era capabil sa construiasca explozibilul si sa gandeasca atacul. El era urmarit sau a fost urmarit in trecut, dar niciun sistem nu e 100% sigur si eficient, o discutie poate tragea semnale de alarma.

In sfarsit, trecand peste subiectul asta. Zilele astea a fost foarte frumos afara, ne-am plimbat, am dat mancare la pasari, inclusiv doi pui de gasca salbatica. Am facut poze de ieri, o sa le pun azi pe blog. In weekend cred ca stam acasa mare parte din timp, azi de anunta ploaie. Iar saptamana viitoare o sa mergem la Silverstone, la un eveniment organizat de Williams Martini Racing, o echipa de F1 care aniverseaza 40 ani. De abia astept, o sa ne intalnim acolo cu o prietena care e fan F1, o sa fie super. Ne-am luat bilete pentru pit walk, o sa fie super.

O dilema pe care o am zilele astea e un tort special, pe care vreau sa-l decorez cu metode pe care nu le-am mai incercat pana acum. Am emotii. :)

#3872 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat 31 May 2017 - 06:37 PM

Noutati nu prea am. Azi am fost in centru sa vizitam un labirint interior, e temporar, luminat doar de soare. E ca un cort cu forme ciudate. Nu prea stiu cum sa explic, asa arata:

18813262_1441828119170897_16108502857386

A fost foarte interesant. In afara de asta, am terminat de citit 7 carti, o sa scriu de 2 din ele la topicul cu carti. Cam atat. Tortul inca nu l-am facut, am fost prinsi cu munca si nu am avut timp de facut prajituri.

#3873 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat 04 June 2017 - 07:48 AM

Cand am vazut stirile azi dimineata... un alt atac in Londra. :( Foarte trist. Doar la cateva zile de Germania, festivalul care a fost evacuat. Mi se pare si aiurea sa scriu pe blog ce am facut, sa prelucrez poze si sa scriu articole, sa pun poze pe facebook. Dar alta varianta ar fi sa nu mai facem nimic si atunci chiar ar castiga.

#3874 manniucu

manniucu

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2488 Mesaje:
  • Greutate maxima:75.2
  • Greutate curenta:59.4
  • Greutate dorita:55

Postat 04 June 2017 - 11:12 AM

Cand am vazut stirile azi dimineata... un alt atac in Londra. :( Foarte trist. Doar la cateva zile de Germania, festivalul care a fost evacuat. Mi se pare si aiurea sa scriu pe blog ce am facut, sa prelucrez poze si sa scriu articole, sa pun poze pe facebook. Dar alta varianta ar fi sa nu mai facem nimic si atunci chiar ar castiga.

Am intrat pe forum special sa vad daca ai scris ceva de atacul de azi noapte. :( Foarte trist si se tot repeta episoadele la c√Ęteva zile. :((
:hug:

#3875 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat 05 June 2017 - 05:03 PM

Ce draguta esti, mersi mult :* :hug:

#3876 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat 08 June 2017 - 12:48 PM

Am zis ca am merg la Silverstone si am fost, vinerea trecuta. A fost superb, chiar emotionant pentru mine, acolo a fost prima cursa integrala pe care am vazut-o, cu Schumacher pe podium. De atunci a inceput pasiunea mea pentru F1. :)

A fost foarte multa lume, sunt multe poze pe blog, linkul de mai sus.

02-40th-anniversary-of-Williams-at-Silve

In stanga e Claire Williams, directorul de la Williams. In stanga, in negru cu spatele la camera e Nico Rosberg, campionul din 2016 cu tatal lui, pilot de F1 in anii 80, tot campion si el.

05-40th-anniversary-of-Williams-at-Silve

14-40th-anniversary-of-Williams-at-Silve

Pe pit lane cu prietena mea. Sunt pe tocuri si in rochie, stiu ca nu e tocmai un outfit sportiv. :D

19-40th-anniversary-of-Williams-at-Silve

#3877 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat 11 June 2017 - 08:20 AM

Ieri vroiam sa mergem la un eveniment, dar a plouat si era aiurea sa facem cateva ore pe drum ca sa stam in ploaie 3-4 ore. Nici nu aveam haine potrivite pentru asa ceva. :( Asta e, vineri a fost asa de cald ca am putut sa usuc 5 spalari la masina, ieri in schimb, dupa plimbarea de dimineata a trebuit sa-l usuc cu feonul pe Festus la cat era de ud. Azi nu pare ca o sa ploua.

#3878 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat 13 June 2017 - 10:07 AM

Nimic nou zilele astea. Am facut niste planuri pentru saptamana viitoare si de joi ma apuc de sport pentru 5k de luna viitoare. Am facut paine cu sfecla, a iesit un roz foarte dragut.

01-Beetroot-bread.jpg

#3879 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14041 Mesaje:

Postat Astazi, 03:50 PM

Am fost in concediu, a fost super. Am vizitat locatii super, am fost in Stratford upon Avon si am vizitat casa in care s-a nascut Shakespeare si inca cateva locatii legate de Shakespeare si familia lui. O sa pun niste poze cand le prelucrez, peste cine stie cand.

3 useri citesc subiectul

1 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi