Salt la continut

Fotografie

Cancer Mamar La Pisici

• Please log in to reply
18 raspuns(uri) in acest subiect

#16 lourdess

lourdess

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6550 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 08 February 2013 - 02:03 PM

Ma bucur! :give_rose:

Sanatate!

#17 MAARA

MAARA

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 19 October 2015 - 02:51 PM

Multumesc de intrebare! :*

E foarte bine. Nu mai merge la doctor decat daca apare ceva, dar sper sa nu fie cazul. Si-a reluat obiceiul sa o linga pe maica-mea toata noaptea  :giggle: , mananca, se joaca, se catara peste tot. Daca nu i-as vedea burta cheala, nici nu as zice ca a fost operata.

Buna, este distanta mare de la mesajele dv. Am o problema asemanatoare cu pisica mea in varsta de 14 ani si nu ma hotarasc daca sa o operez sau nu. Ati putea sa-mi spuneti , acum ca ati trecut prin aceasta situatie ce parere aveti? Imi este teama sa va intreb ce face pisicuta!! :floare:

#18 MAARA

MAARA

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 19 October 2015 - 03:26 PM

Pana la urma am operat-o miercuri pe pisi. A trecut cu bine de operatie, acum se reface. Urmeaza cateva zile de antibiotice si vizite la dr.

E destul de mare taietura pe burtica pentru ca si nodulul a fost de 11 cm, dar avea niste "radacini" (niste fire lungi si subtiri) de la gat pana la piciorul din spate.  :sorry: E destul de vioaie. Din prima zi s-a urcat singura in pat, chiar daca dr. a zis ca o sa dureze cateva zile pana poate sa se miste. Aseara a tors si a "framantat o painica"  :)) semn ca e OK, fara dureri prea mari. 

Tumora era maligna, dar fara metastaze.

Buna, am aceiasi situatie nu stiu ce sa fac pentru a nu chinui pisica inutil. Rog un sfat!

#19 Skinny

Skinny

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3785 Mesaje:
  • Dispozitie:Happy mommy
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):160
  • Greutate maxima:85 kg
  • Greutate curenta:79.4 kg
  • Greutate dorita:60 kg

Postat 26 October 2015 - 12:19 PM

Imi pare rau, Mara. :( Din pacate, pisicuta mea a mai trait pana in noiembrie. Recidivase problema si nu am vrut sa o mai operez inca o data. Devenise foarte slabita in ultima saptamana, dormea mereu. Cand a inceput sa nu mai manance mi-am dat seama ca nu mai am ce sa fac. Am ales  varianta eutanasiei pentru ca mi s-a parut inuman sa o las sa se chinuie poate 1-2 saptamani. Era clar in dureri.

2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi