Salt la continut

Fotografie

Dieta De 8 Saptamani Bazata Pe Proteina

• Please log in to reply
7 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Riulina

Riulina

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 07 February 2013 - 09:54 AM

Eu am slabit 15 kg cu aceasta dieta, prima data cand am tinut-o! A doua oara nu am mai slabit atat! Nu te infometezi, mananci cat vrei din alimentele admise! E greu sa mananci atata carne, prefer legumele, dar daca nu te abati de la ea, da intradevar rezultate!

DIETA BAZATA PE PROTEINA

etapa 1:
2 saptamani se mananca fara paine.
-alimente admise: carne in orice cantitate, fiarta sau la gratar, oua fierte.
-grasimi: costita, slanina, unt, margarina, maioneza.
-supa de carne din care se mananca doar supa si carnea fiarta, legumele nu se mananca.
-telemea si cascaval.
-mezeluri de orice fel.
-masline, castatraveti verzi si muraturi fara zahar.
-condimente: sare, piper, boia , mustar.
-apa la discretie , ceai si cafea fara zahar.
ATENTIE: Nu se consuma deloc apa minerala, alcool, sucuri, fructe si nici un fel de alt aliment care nu este pe lista.

etapa 2: 

- la alimentele de la etapa unu se adauga: salata verde, telina, dovleac si ardei gras.

etapa3:

- la primele doua etape se mai adauga ceapa si usturoi in mancare , fasole verde, rosii si ardei iute.
-fructe: visine, capsuni, zmeura, mure si suc de lamaie.

etapa4:

- la primele 3 etape se adauga toate zarzavaturile , smantana, ciuperci , sfecla rosie fara zahar.

ATENTIE: dupa 4 zile de la inceperea regimului slabirea este brusca. Prima data cand o sa tineti acest regim puteti slabii intre 12-17 kile la femei si 15-20 kile la barbati.

ATENTIE: o cafea cu zahar, o guma, o inghetata sau o gura de alcool , intrerupe intregul regim.

#2 Skinny

Skinny

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3680 Mesaje:
  • Dispozitie:Happy mommy
  • Sex:Feminin
  • Greutate maxima:78.5 kg
  • Greutate curenta:83.3 kg
  • Greutate dorita:60 kg

Postat 07 February 2013 - 10:43 AM

Riulina, dieta asta este Atkins sau Dukan sau orice dieta proteica. 

Slabesti cu ea, dar iti dezechilibreaza total organismul si poate duce la boli grave. Mai sunt cateva fete pe forum care nu au ascultat la timpul potrivit ce spuneau altii cum ca aceasta nu este o dieta sanatoasa si au avut probleme de ficat, rinichi, constipatie. La sfarsit poti sa slabesti si sa arati groaznic. Slabesti pe cantar, dar mai mult din masa musculara decat din grasime, iar in plus ai carente foarte mari de vitamine si minerale.

Uite aici cateva articole 

Riscurile Dietelor Hiperproteice

#3 Nemo

Nemo

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2162 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 07 February 2013 - 10:53 AM

Riulina, dieta asta este Atkins sau Dukan sau orice dieta proteica. 

Slabesti cu ea, dar iti dezechilibreaza total organismul si poate duce la boli grave. Mai sunt cateva fete pe forum care nu au ascultat la timpul potrivit ce spuneau altii cum ca aceasta nu este o dieta sanatoasa si au avut probleme de ficat, rinichi, constipatie. La sfarsit poti sa slabesti si sa arati groaznic. Slabesti pe cantar, dar mai mult din masa musculara decat din grasime, iar in plus ai carente foarte mari de vitamine si minerale.

Uite aici cateva articole 

Riscurile Dietelor Hiperproteice

Skinny, daca ar fi Atkins sau Dukan ar fi bine :)) , chestia de mai sus e, fara suparare, un mixaj din toate dietele hiperproteice la un loc. Din pacate, partea cea mai rea din ele.

Atkins si Dukan, chiar si keto sunt gandite pe termen lung, astfel incat sa ai timp sa schimbi obiceiurile alimentare care te-au dus la ingrasare (e nevoie si de vointa, bine-nteles  :grin:  ), ai metode prin care sa corectezi eventualele efecte negative si asa mai departe, dar o treaba de genul de mai inainte, 8 saptamani - 20 de kilograme, nu prea o recomand nici dusmanilor. :)

#4 gppit

gppit

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1531 Mesaje:
  • Dispozitie:I feel good nah nah nah
  • Greutate maxima:87
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:60

Postat 07 February 2013 - 06:01 PM

dupa genul asta de dieta mai trebuie sa apara si un link cu produsul minune care te ajuta in slabit :grin:

#5 Riulina

Riulina

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 08 February 2013 - 09:41 AM

Eu sunt la dieta de 2 ani! Am inceput cu herbal life...am slabit 10 kg..dupa o perioada nu s-a mai intamplat nimic chiar daca respectam regimul cu strictete, am inceput cu dieta asta, a dat rezultate, acum mananc salate, fructe, si nu tin un regim anume, doar imi limitez poftele si nu mananc seara. Plus fac bazin de 3 ori pe saptamana! Din 16 imi fac un abonament diferit si ma duc sa fac si aparate si bazin, mai vreau sa slabesc. In domeniul in care lucrez suntem obligati sa ne facem analizele la 3 luni! Analizele mele sunt bune, nu am valori scazute nici valori mari! Mie personal mi-a fost foarte greu sa nu mananc fructe si legume atata timp. Dupa ce am terminat dieta am mancat 3 zile numai fructe si nimic altceva! Nu stiu ce poate face pentru altii, pentru mine a dat rezultate si sunt bucuroasa !

#6 Skinny

Skinny

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3680 Mesaje:
  • Dispozitie:Happy mommy
  • Greutate maxima:78.5 kg
  • Greutate curenta:83.3 kg
  • Greutate dorita:60 kg

Postat 08 February 2013 - 11:13 AM

dupa genul asta de dieta mai trebuie sa apara si un link cu produsul minune care te ajuta in slabit :grin:

Ai grija ce-ti doresti... pentru ca ... apare :)) Nu e link, dar e numele.

#7 cristina76buc

cristina76buc

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 26 January 2014 - 12:00 AM

buna ,

am inceput si eu dieta . Asta seara cand scriu ,am terminat a 7-a zi a primei etape :) pana astazi am fost ok pentru ca eu de obicei mananc multa proteina dar asta seara am asa putina greata :). Initial reteta am gasit-o pe alt site i ulterior aici si nu stiu foarte bine cu supa..deci inteleg ca este permisa supa normal doar ca fara legume.mancam zeama si carnea,nu?

imi doresc sa reusesc sa ajung pana la capt..simt ca am slabit un picut in cele 7 zile dar nu vreau sa ma cantaresc decat dupa primele 2 saptamani .

NU ai tine nimeni diete? sunt singura ? :p

#8 anikas

anikas

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 03 February 2014 - 10:42 AM

Buna Cristina,

Si eu am inceput aceasta dieta de 7 zile nu am slabit spectaculos dar parca putin, putin se observa. Sper sa functioneze. Acum un an am avut probleme de sanatate si am tinut o perioada si dieta Dunkan. Dupa medicul m-a intrebat ce am facut pentru ca analizele mi-au iesit bune. Nu stiu ce sa mai cred si sa spun?! Fiecare organism este aparte si desi nu sunt prietena cu carnea este oarecum cea mai eficienta dieta care la mine a functionat. Sper sa functioneze si acum. Desi prefer lactatele, legumele si fructele.:) Nu mai cred nici in nutritionisti, pentru ca fiecare incearca sa se vanda mai bine pe ei si programele lor si uite asa nu ajungem niciodata la un numitor comun. Cel mai bine cred ca iti cunosi corpul tu personal si stii ce e mai bine si ce nu pentru el. Sa ai spor la slabit si sa ne "auzim" mai slabute putin macar! :) Pupici!

2 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Google (1)