Salt la continut

Fotografie

Jurnal Papillon

• Please log in to reply
3996 raspuns(uri) in acest subiect

#1 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4699 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Greutate maxima:73
  • Greutate curenta:69.2
  • Greutate dorita:64

Postat 24 July 2013 - 02:57 PM

Buna!

Imi deschid si eu un jurnal. Poate daca ma apuc sa scriu ceea ce mananc pot sa ma evaluez mai bine si reusesc sa schimb una alta, pt a avea o alimentatie sanatoasa. Nu vreau marea cu sarea... vreau sa mananc cat mai sanatos si sa fac sport. Nu vreau neaparat un anumit nr de kg, atat tim cat sunt multumita de felul in care arat imbaraca si dezbracata :blush:

Sa ma prezint:

Am 23 ani, 1,65 si 65 kg. Maximul de kg avute vreodata a fost 68 kg acum vreo 2 ani. Am dat jos 4 din ele, fiind atenta la ceea ce mancam. Anul trecut am slabit pana la 61 cu si mai multa atentie, 3-4 mese pe zi, si controversatele shake-uri Herbalife.

Inca mananc cate un shake pe zi. Il mananc pt ca imi place la gust, si pt ca mi-e perfect pt micul dejun. Il amestec si cu musli cu fructe uscate.

Cand am ajuns la 61 kg m-am apucat pt prima data in viata mea de sport. Am facut Bosu si Step aerobic. M-au ajutat mult, in sensul ca am mai multa rezistenta si nu mai gafai pana urc la etajul 5/6. Ceea ce am obs e ca de cand m-am apucat de sport, fara sa schimb nimic in alimentatie am urcat 1,5 kg... Am dedus ca e masa musculara (sper sa fie asa).

De vreo 3 sapt am renuntat complet la sport (am racit rau la spate din cauza aerului conditionat si ramaneam blocata intr-o pozitie :( ). De cand m-am lasat cantarul incepe sa urce. Dimineata imi arata intre 63,5-64,5 kg....

Na... acum sunt curajoasa si as vrea sa reiau. 

Vreau sa ma apuc de altceva, pt ca vreau sa tonific. Vreau sa se duca jos sunculitele pe care le am. Nu arat rau la corp, dar se poate si mai bine  :)) .

De sapt viitoare probabil ca voi merge din nou la sala (aparate), dar pana atunci nu as vrea sa stau degeaba. Drept urmare mi-am facut curaj sa scriu pe forum, am primit sfaturi, am gasit programe faine de sport si ma apuc. Am incercat deja sa fac programul 30Day Butt Lift....si.... cred ca am facut ceva gresit pt ca ma doare un muschi la piciorul stang rau de tot. Nu am reusit sa duc programul pana la capat. Cred ca nu m-am incalzit destul.

Any ideeas? :sorry:

Pupici

#2 Vrabiutza

Vrabiutza

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6785 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:3x femeie- Mamica,Femeie,Sotie
  • Greutate maxima:96
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:65

Postat 24 July 2013 - 05:08 PM

:hug: :* :hug: welllllcome to the land of choice :devil: :devil: :devil:

#3 Rita

Rita

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5946 Mesaje:
  • Din:Lumea mare
  • Dispozitie:sa mai schimb ceva
  • Greutate maxima:35 ani
  • Greutate curenta:25 ani
  • Greutate dorita:20 ani

Postat 24 July 2013 - 05:31 PM

Bine ai venit :give_rose:  si mult succes  :cheer:

#4 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 24 July 2013 - 08:02 PM

Multumesc de primire! :give_rose:

#5 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 24 July 2013 - 08:31 PM

Sa scriu si ce am mancat azi. Poate va puteti da cu parerea :)

MD: un shake de ciocolata cu un pumn de musli si unul de afine

G: pepene

G: 1 porumb fiert

Pranz: tocana de legume (un fet de ratatouille cu vinete, dovlecei, ciuperci, ardei, ceapa si usturoi) si 2 feliute sunca de porc

G: bere cu lamaie 

Cina: 3 feliute toast de secara de la Lidl una cu foarte putin unt si doua cu feliute de telemea

Berea a fost o mare exceptie. A venit o amica in vizita cu ea si na..... 

Apa am baut foarte putina :(

Cam atat a fost pe ziua de azi. Astept parerei si sugestii :)

#6 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 25 July 2013 - 08:50 AM

Neata jurnal! Neata fete! :give_rose:

Azi dimineata cantarul mi-a zambit. 63,1 :) Vreau sa cred ca cele 65 de ieri dimineata erau retinere de apa  :))  (ieri si mancasem inainte sa ma cantaresc).

#7 ailed

ailed

Lama

• Membri
  • 5676 Mesaje:
  • Greutate maxima:92
  • Greutate curenta:57
  • Greutate dorita:sunt ok asa

Postat 25 July 2013 - 09:01 AM

Spor la treaba! :floare:

Incearca sa-ti stabilesti o zi pe saptamana pentru cantarit, dimineata la prima ora, chiar si mai rar daca reusesti.

#8 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 25 July 2013 - 09:04 AM

Spor la treaba! :floare:

Incearca sa-ti stabilesti o zi pe saptamana pentru cantarit, dimineata la prima ora, chiar si mai rar daca reusesti.

Multu!  :*

Nu am o anumita zi in care ma cantaresc. Inainte eram obsedata, ma cantarea de nspe mii de ori pe zi, dimineata, seara, inainte de masa, dupa masa, inainte de mers la baie, dupa... :blush:

Acum m-am mai domilit. Pot trece si 2-3 saptamani fara sa ma cantaresc.

Dar cantarul de ieri nu mi-a fost pe plac de asta m-am cantarit si azi, am zis ca poate ne imprietenim mai tare azi  :)) Si asa a fost :naughty:

#9 Madalinaflo

Madalinaflo

Lama

• Membri
  • 5399 Mesaje:
  • Dispozitie:PRINTESA BISCUITILOR!!!!
  • Greutate maxima:87
  • Greutate curenta:50
  • Greutate dorita:50

Postat 25 July 2013 - 09:47 AM

felicitari pt cantar.

#10 Issabbella

Issabbella

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18378 Mesaje:
  • Dispozitie:Extremely happy !!
  • Greutate maxima:79
  • Greutate curenta:63
  • Greutate dorita:55

Postat 25 July 2013 - 09:58 AM

Buna si bine ai venit printre noi...si eu beau shake de la Herbalife in fecare dimineata dar eu as vrea sa il mut seara si nu reusesc....Iti doresc mult succes si bine ai venit printre noi  :floare:

Acest mesaj a fost editat de Issabbella: 25 July 2013 - 09:58 AM

#11 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 25 July 2013 - 10:50 AM

felicitari pt cantar.

Multumesc! Sper sa il mentin tot asa si saptamana viitoare. Duminica merg a nunta, deci am ceva emotii  :))

Buna si bine ai venit printre noi...si eu beau shake de la Herbalife in fecare dimineata dar eu as vrea sa il mut seara si nu reusesc....Iti doresc mult succes si bine ai venit printre noi  :floare:

Eu anul trecut il beam si dimineata si seara, si imi era foarte usor. Dar acum il beau doar dimineata pt ca mi-e mai la-ndemana. Seara pap telemea, rosii, omleta etc etc...

Multumesc de primire!

Acest mesaj a fost editat de papillon: 25 July 2013 - 10:50 AM

#12 Issabbella

Issabbella

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18378 Mesaje:
  • Dispozitie:Extremely happy !!
  • Greutate maxima:79
  • Greutate curenta:63
  • Greutate dorita:55

Postat 25 July 2013 - 10:58 AM

Eu as vrea sa-l mut seara ca na, as vrea sa am stomacul mai gol seara dar deocamdata ma bucur ca il beau si dimineata :)

#13 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 25 July 2013 - 11:07 AM

Eu as vrea sa-l mut seara ca na, as vrea sa am stomacul mai gol seara dar deocamdata ma bucur ca il beau si dimineata :)

E buna ideea. Mie mi-a usor dimineata pt ca mananc singura sau cu iubi (si el mananca shake). Dar seara, cand e si el acasa, are pofta tot de altceva, si cum eu sunt pofticioasa.... pap ce vrea si el. :blush:  Doar el e motivul pt care ma ingras din cand in cand.

Acum stie ca tre sa slabeasca si el pana la anul, cand avem nunta, deci se invata sa manance mancare mai "de dieta" :naughty:

Cum pot sa imi pun si eu o poza la avatar?

Acest mesaj a fost editat de papillon: 25 July 2013 - 11:07 AM

#14 soralia

soralia

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3525 Mesaje:

Postat 25 July 2013 - 12:03 PM

(am racit rau la spate din cauza aerului conditionat si ramaneam blocata intr-o pozitie :( )

poate ar trebui sa mergi la un medic si nu doar sa prespui, cine stie... si eu am ramas blocata intr o pozitie si nu am dat importanta, peste cativa ani m am operat de hernie de disc.

bine ai venit si succes. :floare:

#15 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 25 July 2013 - 12:12 PM

(am racit rau la spate din cauza aerului conditionat si ramaneam blocata intr-o pozitie :( )

poate ar trebui sa mergi la un medic si nu doar sa prespui, cine stie... si eu am ramas blocata intr o pozitie si nu am dat importanta, peste cativa ani m am operat de hernie de disc.

bine ai venit si succes. :floare:

Multumesc de primire!

Ma sperii la faza cu doctorul... :( Eu urasc sa merg la doctori pt ca nu prea am incredere in ei. Am stat cumintica acasa, m-am ferit de aerul conditionat, de curent, de ridicat greutati, mi-a facut sora mea masaje si acum sunt bine. O sa am grija mare de acum incolo si sper sa nu mai am probleme.

Daca Doamne fereste se intampla din nou, atunci o sa caut un doctor in alt oras si o sa merg acolo.

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi