Salt la continut

Fotografie

Don't worry, here no sugar :P

• Please log in to reply
457 raspuns(uri) in acest subiect

#1 MIRRRUNA

MIRRRUNA

Soparla

• Membri
  • PipPipPip
  • 231 Mesaje:
  • Din:Tara Miticilor
  • Sex:Feminin

Postat 24 October 2006 - 07:02 AM

“Ce caut eu in viataaaaa meaaaa?
De ce-am venit sa-mi tulbur linisteaaaa?” :band:

“Opriti pamantul, vreau sa cobor”

Ete, cam astea’s vorbele ce ma caracterizeara de vreo 5 luni in coace. :lol2:
Va imbratzoseaza cu drag de bun (re)gasit o "patetica" fiintza de 32 de ani care a facut maaaaari greseli in ultima vreme si care are teribila si urgenta nevoie de ordine in viatza si in cerebel!!!!
Nu s’au intamplat foarte multe de cand nu ne’am "vazut". Decat un singur lucru mai important. Nu vreau sa cred ca mi’a schimbat macazul (decat daca e in bine). Nu vreau sa cred ca o sa am in permanenta o jalete in gat (decat daca e de prea mult ras). Nu vreau sa cred ca am pierdut ceva ci ca am castigat… bla bla bla... va suna cunoscut cred.
Cica Dalai Lama o zis odata niste vorbe cum ca: “Amintesteti atunci cand pierzi sau cand nu obtii ceea ce vrei ca poate fi o minunata lovitura de noroc;) imi place cum suna treaba asta si’mi ofera o scuza pt a-mi ridica capul cu trufie.
Ultimii 3-4 ani din viata mea au parut si s’au simtit a fi extrem de fericiti/impliniti! Brusc, intr'un singur sfert de ora din asta vara, am aflat ca de fapt n’au fost! ( :oo: ) Au fost o iluzie si un teatru de papusi!
Tin minte si acum shocul pe care l’am avut in copilarie, la primul teatru de papusi vazut la Tandarica (virgula) cand, la final, am constatat ca de fapt papusile nu vorbeau, nu cantau, nu se miscau ci erau manuite de oameni care le imprumutasera gesturi, vorbe, glas, viata… iar la final, din dragele mele personaje nu ramasesera decat niste paiatze’ncremenite fara vlaga.

Nu cred c’ati inteles mare lucru. Nici nu prea aveti ce. Mai mult pt mine cred c’am scris ce’am scris… sa’mi mai dau inca o palma (precum cele din meniul fiecarei dimineati, in oglinda) si sa nu ma mai autoflagelez atata caci n’am omorat pe nimeni si nimeni n’a incercat sa ma omoare. E doar viata!!! Fiecare avem cate una de trait si de luptat cu cate'o "cruce". Eu am de luptat cu Munti de Mandrie, cu Desherturi de Orgolii si cu Mari de Obisnuintza… asta’i tot. Deci, f.u.c.k off mirrruno!!!! Da, ai 32 de ani si un anume capitol al vietii tale tre' rescris si refacut de la zero... insa tre sa existe ceva suprize placute in urmatorii ani. N'asha? Deci, sa vina!!!

Uoooochei, v-am cantat destul cu lama pe vene. :lol2:
Aici pun punct si giur ca nu mai pomenesc de acest sobect.
Punct.

Soooou, kilele mele sunt tot pe acolo pe unde le stiti, in jur la 70, si vreau sa arunc vreo 10 din ele. Sper sa reusesc de data asta. Nu am sa numar puncte pt ca am constatat ca orice chestie migaloaga ce TREBUIE sa o fac e un pas sigur catre renuntzare. Asa ca: voi manca multe legume, de preferat crude dar si fierte, peptzi de pui grillati, peste, supe de legume, fructe, lactate degresate, ultima masa la ora 18.00, ceai verde, ceai fitomagra, d'astea... stiti si voi refrenul. Poate pe parcurs ma voi dedica unei diete mai stricte, nu stiu, o sa vad. Oricum, din perioada WW mi'au ramas in mintea cantitatile pe care le macam.
La mine, ideea principala nu e sa ma ponderez sa mananc mai putin pt ca nu e cazul, chiar mananc destul de putin intr'o zi. DAR mananc PROST si avand si un metabolism de 3 lei (noi) si fiind mai sedentara de fel (gratie si masinii in ultimii 5 ani) orice zaharoasa/fainoasa ingurgitata se lipeste nene de zici ca am zidit'o pe fund/picioare cu superglue.
Deci, atenteti la zaharoase/fainoase si ARMATA la sala (aerobic)!!!
Deci da? Si asta, va rog sa notati si subliniati, incepand de vineri/22.oct, nu de maine. Da? Ati notat? Subliniat? :p Asa, acum aplauze furtunoase, rosii, oua, castraveti, muraturi, dupa caz si placere (orice e de dieta accept cu drag :)) ) si... plecaciuni umile din partea mea.
Bine v'am (re)gasit cucuietelor! :*

BOXELE LA MAXIM SIIIIII BUNA DIMINEATAAAA!
:band:

#2 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 24 October 2006 - 07:10 AM

:cheer: bine ai venit mirru :hug:
bine ca ti-ai facut si matalutza jiournal :*

da' am si eu o nelamurire ... vineri 22 oct??? vineri a fost 20 . duminica a fost 22 :huh:

#3 zaha

zaha

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2371 Mesaje:
  • Din:colo
  • Dispozitie:zen

Postat 24 October 2006 - 07:18 AM

Hoopai diridaaaaaiii, hopai diridaaaaaai, buna dimineata!
:* Nici nu stii cat ma bucur sa vad ca ai inceput de martea! :lol2: Si ca te vad aici, si ca simt hotarare in glas, si ca vom vibra impreuna intru ale dietei.
Palmele alea din meniul zilnic inlocuieste-le cu un pahar de apa (iereau pe stomacu' gol? ntz ntz ntz, nu e bine ). Si cum mi-o zis mie o frenda draga, data viitoare sa deschizi ochii cand te uiti in oglinda, ca esti o minune de fata, pe langa frumoasa si desteapta, si un prieten de nadejde, pe umarul caruia poti plange (in hohote)., cu conditia sa mai suflam mucii din cand in cand. :*
]La ultimu' pasaj nu stiu daca a inteles lumea ce am vrut sa zic. :oo:

Deci
ce ziceam? Aaaa..Deci ma bucur, deci sunt fericita, deci bine ai venit!

:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Acest mesaj a fost editat de luchi: 24 October 2006 - 07:19 AM

#4 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 24 October 2006 - 07:19 AM

bafta la slabit, noi te sustinem :cheer: :cheer: cu pizza :lol:

#5 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 24 October 2006 - 07:27 AM

Buna dimineataaaaaaa...... :floare:
Uai ce fain ca facushi si matalutza giurnal...acu' sa vezi clubul tzacanitelor :)) Sclabatura...sa nu te-auz...io am 12 kile-n plus...Hihi...rimeaza aproape :)) . Bine ai venitara dara printre jurnaliste...si JOS KILO!!! Uite ca ajunsai si sa urez cuiva sa piarza...kilograme evident :)) Doamne ajuta-ti!!!
Sunt si eu pe-acilea...ne-om sustzine reciproc...Legat de ailalta parte...viata pute...dai cu parfum si macar nu mai simti...ca orice-ai face tot pute :D Io mi-s sora ta in privinta metabolismului...e lenes, da' lenes, da' lenes din cale afara...si vorba ta, zidar de exceptie, se pricepe la tencuit solduri, burti, coapse...ceva de speriat. Desi, vorba lui Murphy, tot ce este bun in viata este ilegal, imoral sau ingrasa :naughty: ...tot vom slabi...de ciuda... :p Pup dulce...sa ai o zi de neuitat. :hug:

Acest mesaj a fost editat de lliliana: 24 October 2006 - 07:28 AM

#6 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 24 October 2006 - 07:48 AM

:partytime: Welcome iubire!
Mai dau si io un umar pe care se poate plange, daca esti cuminte si bocesti bine nici nu te pun sa suflii mucii :cheer: :cheer: :cheer:
Tare ma bucur sa te imbratosez :hug: la tine in casutza.
Kilele se vor duce, sufletul se va vindeca, timpul asta face multe.
Daca ai invatzat ceva din cele 15 minute e ok.
Acu gata cu lacrimile ca mi s-o inundat biroul, asa ca o sa mananc 2 patratzele de cioco sa imi creasca serotinina :p si sa cante muzica

#7 Karin

Karin

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 691 Mesaje:
  • Dispozitie:Ignorati-ma....

Postat 24 October 2006 - 07:50 AM

Iubireeeeeeee! :* Iti facusi jurnal, ai? :naughty:
Foarte bine, foarte bine! :))
Ma bucur sa te vad pe acilea! Asa o sa am si eu pe unde scriu ce pap, cat si la ce ora! O sa va innebunesc! Pe tine si pe Luchi, ca doar la ce sunt buni prietenii? :lol:
:* :* :*

#8 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 24 October 2006 - 08:09 AM

BOXELE LA MAXIM SIIIIII BUNA DIMINEATAAAA! [/size]
:band:

Faina melodie. Made my morning. Succes!

#9 bpaula

bpaula

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 840 Mesaje:

Postat 24 October 2006 - 08:29 AM

buna de dimineata draga mea draga

vaz ca te-ai pus pe treaba...si cred ca am giurat si eu ca de azi trebuie sa te sustin si sa ma sustin...asa ca pe cai ca se filmeaza

am simtit eu azi noapte ca azi se intampla ceva pe aici, si cum la casa noua nu am inca net am lasat si varuri si vopsele si toata harababura si am venit sa iti urez de bine...
si sa stii ca m-am chinuit ceva pana sa gasesc cu ce sa ma imbrac...am facut si mai mare tambalau prin camera...dar mai conteaza, principalul e ca am venit si la tine aici de casa noua

:floare: o floare pentru o fata bela si rapitoare
te pupez dulce dulce...."Don't worry, no sugar" :hug:

Acest mesaj a fost editat de bpaula: 24 October 2006 - 08:33 AM

#10 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 24 October 2006 - 08:31 AM

Io tocmai am mancat 3 patratzele de anidor, in cinstea ta :cheer: :cheer: :cheer:

#11 sim

sim

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 56 Mesaje:

Postat 24 October 2006 - 09:01 AM

Te-am gasiiiitttt!!! :) Ma bucur ca esti pe aici,chiar daca mai rarutz (si mai dragutz) . Acu' vreau sa citesc cele scrise de tine la inceputul jurnalului si revin da? Te pup... (n-am iconite ,nu stiu de ce nu merg,da' intelegi cum vine treaba,nu?) :)

#12 Karin

Karin

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 691 Mesaje:
  • Dispozitie:Ignorati-ma....

Postat 24 October 2006 - 09:12 AM

Te-am gasiiiitttt!!! :) Ma bucur ca esti pe aici,chiar daca mai rarutz (si mai dragutz) . Acu' vreau sa citesc cele scrise de tine la inceputul jurnalului si revin da? Te pup... (n-am iconite ,nu stiu de ce nu merg,da' intelegi cum vine treaba,nu?) :)

Neatza, Sim! :*
Te-au sabotat aia de la birou, nimic nu-ti mai mere! :lol: :*

#13 sim

sim

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 56 Mesaje:

Postat 24 October 2006 - 09:18 AM

Neatza, Sim! :*
Te-au sabotat aia de la birou, nimic nu-ti mai mere! :lol: :*

da..m-au sabotat rau.. SAC! :)

#14 anca veselie

anca veselie

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5382 Mesaje:
  • Dispozitie:PLINA DE VIATZA!

Postat 24 October 2006 - 09:33 AM

netazaaaaaaaaa mirunaaaaaaaa! bafta la slabiiit :cheer:
tocmai ce-am intrebat-o pe luchi de tine, ca te-am dat disparuta si te-am sunat aseara sa te intreb de sala de la budapesta, pt ca ma bate gandul sa schimb sala din motive... financiare. asa ca aseara, dupa ce am bagat cu nonsalanta o baghetuta de paine integrala, pe care NU trebuia s-o pap la ora 6.30 seara :blushing: am purces spre respectiva sala, am ajuns la concluzia ca-i mai aproape de casa decat credeam si am hotarat sa incep acolo cam in 2 sapt, pt ca momentan nu dispun de lichiditati :)) si acolo nu se plateste cu card. asa ca momentan voi reincepe sa merg la sala mea chiar de azi, am echipamentul la mine.
asa ca voiam sa te intreb cu ce profa faci tu acolo si cam care-i atmosfera :)
in rest, ca o persoana care mai stie una alta despre ce ai spus tu ca introducere: mai termina cu palmele, think positive si bucura-te ca ai trait niste anu frumosi si priveste cu deschidere catre viitor, nu-ti mai trage palme pt ca ai avut incredere in ceva frumos :*

#15 MIRRRUNA

MIRRRUNA

Soparla

• Membri
  • PipPipPip
  • 231 Mesaje:
  • Din:Tara Miticilor

Postat 24 October 2006 - 09:53 AM

:cheer: bine ai venit mirru :hug:
bine ca ti-ai facut si matalutza jiournal :*

da' am si eu o nelamurire ... vineri 22 oct??? vineri a fost 20 . duminica a fost 22 :huh:

am gresiiiiit :blushing: scuze scuze. am inceput de vineri/20.oct.2006 :rolleyes:

Hoopai diridaaaaaiii, hopai diridaaaaaai, buna dimineata!
:* Nici nu stii cat ma bucur sa vad ca ai inceput de martea! :lol2: Si ca te vad aici, si ca simt hotarare in glas, si ca vom vibra impreuna intru ale dietei.
Palmele alea din meniul zilnic inlocuieste-le cu un pahar de apa (iereau pe stomacu' gol? ntz ntz ntz, nu e bine ). Si cum mi-o zis mie o frenda draga, data viitoare sa deschizi ochii cand te uiti in oglinda, ca esti o minune de fata, pe langa frumoasa si desteapta, si un prieten de nadejde, pe umarul caruia poti plange (in hohote)., cu conditia sa mai suflam mucii din cand in cand. :*
]La ultimu' pasaj nu stiu daca a inteles lumea ce am vrut sa zic. :oo:

Deci
ce ziceam? Aaaa..Deci ma bucur, deci sunt fericita, deci bine ai venit!

:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Iote domne de vorbulitze frumoase primesc daca sunt cuminte :p
Lucule, presimt ca este inceputul unei frumoase prietenii :lol2:

Cu inceputul de MARTI... nush ce sa zic dar am observat o chestie :unsure: orice vreau sa fac sau sa schimb sau sa incep se nimereste intr'o marti. Chiar si pe lume tot martea am aparut :lol2:

bafta la slabit, noi te sustinem :cheer: :cheer: cu pizza :lol:

mi s'a dus buhu cu pizza, ha? :tease: :lol2: nu e bineeeeeee, tre sa va schimb impresia :*
multzam himere :give_rose:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi