Salt la continut

Fotografie

Vreau Patratele

• Please log in to reply
1241 raspuns(uri) in acest subiect

#1 OldAccount

OldAccount

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2211 Mesaje:
  • Sex:Masculin
  • Inaltime (cm):180
  • Greutate maxima:100
  • Greutate curenta:76
  • Greutate dorita:78

Postat 09 November 2014 - 03:38 PM

23uesmr.jpg

Gata m-am hotarat sa incep un jurnal

Obiectiv: in doi ani patratele ca domnul de la avatar :)

Mai mult dacat scaderea in greutate momentan ma intereseaza scaderea in talie, acum am 100 cm talie, 86 kg, 1,80 cm. Am slabit de la 100 kg la 86 intr-un an si ceva cu dieta hipocalorica, am aflat ca se numeste asa dupa muuult timp ca eu urmaream fara sa cantaresc ci doar urmaream ce calorii contin anumite alimente si le evitam ca oricum alimentele hipercalorice in general nu sunt sanatoase. Mentinere cam de 6 luni, nici nu prea am mai tinut cont ce mananc dar oricum sunt multumit ca nu am cunoscut efectul yoyo, se pare ca slabirea lenta si cu rabdare isi arata roadele.

Poza e facuta acum la repezeala ca sa pot face diferenta, sper ca se observa fibra de pe brate, piept, picioare deci mai am de lucrat la abdomen :lol:

sfdstl.jpg

de la pag 82

Acest mesaj a fost editat de ActualaSlabutza: 05 December 2016 - 01:20 PM
adaugat poza

#2 pemi

pemi

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3864 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 09 November 2014 - 03:54 PM

Iti  doresc mult succes! 

Din ce stiu eu, ca sa se vada dreptii abdominali, trebuie sa scazi procentul de grasime al organismlui.  Nu este posibila slabirea localizata . 

Si eu am ca obiectiv tot patratelele, :) 

Ce plan de bataie ai?

#3 OldAccount

OldAccount

Koala

• Membri
  • 2211 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 04:01 PM

Iti  doresc mult succes! 

Din ce stiu eu, ca sa se vada dreptii abdominali, trebuie sa scazi procentul de grasime al organismlui.  Nu este posibila slabirea localizata . 

Si eu am ca obiectiv tot patratelele, :)

Ce plan de bataie ai?

Oricum tu esti supertare din ce am vazut :)

Stiu ca nu e posibil localizat deci cu atat mai bine ca slabesc prin toate zonele, vreau sa mananc diversificat ceva de genul hipocaloric plus clar sport, pentru inceput, daca nu merge mai schimb probabil cate ceva, oricum e timp in 2 ani :)

Bafta si tie la patratele desi ma mir ca inca nu ti-au aparut la cat sport faci :)

#4 pemi

pemi

Taz

• Membri
  • 3864 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 04:11 PM

N-au aparut, cred ca organismul meu pastreaza ce e mai bun petru la final :)) hihi...oricum, pe undeva...este normal sa se duca ultima grasimea de pe burta...pe langa asta, gandeste-te ca am 1,68 m si 68 kg...nu stiu daca exista persoane, chiar si cu masa musculara mai multa decat a mea (fete, ma refer) care sa aiba patratele la datele astea... Nu imi fac probleme insa, stiu ca voi ajunge acolo daca voi persevera suficient .

Eu una incerc varianta cu mult cardio...mi se si potriveste ca structura mai bine, plus ca stau bine cu masa musculara pentru o fata, ma ajuta si constitutia ce e drept... De asta te-am intrebat ce plan ai, ma gandeam ca ai o anumita strategie specifica si eram curioasa . Am sa te urmaresc, sa stii, si sunt sigura ca daca vei fi persista in ceea ce faci, vei ajunge acolo unde vrei .

#5 OldAccount

OldAccount

Koala

• Membri
  • 2211 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 04:32 PM

Pai strategia specifica ar fi alimentatia + sport, nu cred ca ar putea fi altceva, oricum sunt convins ca in general cei ce au patratele le-au obtinut prin multa munca sau asa sunt ei construiti genetic si le-a fost usor sa le obtina. De fapt patratelele sunt acolo doar ca sunt acoperite de grasime :)

#6 Lores

Lores

Elefant

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9536 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 04:39 PM

daniel .. ce sa zic .. bafta :) si rabdare multa .. 

#7 OldAccount

OldAccount

Koala

• Membri
  • 2211 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 04:42 PM

ms. asa-i ca din poza reiese ca trebuie rabdare multa? :lol:

#8 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4699 Mesaje:
  • Greutate maxima:73
  • Greutate curenta:69.2
  • Greutate dorita:64

Postat 09 November 2014 - 04:44 PM

Mult succes!!!

#9 Lores

Lores

Elefant

• Membri
  • 9536 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 04:57 PM

dpmdv ...trebuie mai mult decar rabdare ... trebuie MULTA MUNCA dint toate punctele de vedere ...dar daca vrei cu ADEVARAT poti .. 

sincer .. (eu oricum ti-o zic ca asa mie genu sa zic lucrurilor pe nume ) .. ai de tras nene la toate capitolele .. de la mancare , la atitudine , la antrenamente la .. la ... la .. 

planul ar fi .. nu in 2 ani ..planul ar fi change your life for the rest of your life :) (oare engleza mea a spus-o bine ?  :rofl:  :rofl:  :rofl: ) daca tu crezi ca a manca sarmale dimineata la micul dejun si Mc la pranz (parca asa citisem intr-unul din mesajele tale :D ) ... te va duce la acei muschiuletzi .... dreams baby dreams :) 

ca sa ajungi acolo .. nu spun ca nu se poate , sau ca va fi greu sau usor ...spun doar ca doar cu multa ..nu multa ...cu foarte multa munca si dedicatie vei ajunge ..  Si inafara ca vrei sa ajungi acolo .. dupa aia va trebui sa si mentii ceea ce ai obtinut .. 

anyway asta`s eu asa mai din topor :) spunand lucrurile asa cum le vad eu :) 

ps .. give me five  he he he 

#10 arielle

arielle

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1743 Mesaje:
  • Dispozitie:Hard work, commitment and patience

Postat 09 November 2014 - 04:58 PM

Bafta, Daniel, vei reusi orice iti propui, atata vreme cat esti consecvent si adopti masurile care ti se potrivesc. Din pura curiozitate intreb, urmaresti activitatea/te orientezi dupa ceea ce fac alti barbati cu scopuri similare?

#11 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • 3071 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 05:29 PM

daniel, ca sa mai echilibrez balanta, iti las niste randuri de la mircea badea "citare". :))

"Eu nu traiesc sanatos, nu mananc sanatos si nu "trag de fiare" in sensul culturistic al expresiei. Beau zilnic muulti litri din cel mai nesanatos ciuco, de fapt apa nu prea beau. Mananc porc la greu, tone de zahar, beau alcool, foarte des chiar tarie si nu dorm ca mimozele opt ore. Uneori beau alcool in timp ce fac sport in regim de nesomn, deci moartea!!! Ca atare doresc sa fiu scutit de cliseele si ineptiile "presei"."

aia cu "alcool in timp ce beau sport" parca n-as crede-o.. dar in rest.. confirma si nevasta'sa. :)
n-arata el ca avataru' tau.. da' nici ca "moartea". :))

succes! :cheer:

#12 OldAccount

OldAccount

Koala

• Membri
  • 2211 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 06:05 PM

dpmdv ...trebuie mai mult decar rabdare ... trebuie MULTA MUNCA dint toate punctele de vedere ...dar daca vrei cu ADEVARAT poti .. 

sincer .. (eu oricum ti-o zic ca asa mie genu sa zic lucrurilor pe nume ) .. ai de tras nene la toate capitolele .. de la mancare , la atitudine , la antrenamente la .. la ... la .. 

planul ar fi .. nu in 2 ani ..planul ar fi change your life for the rest of your life :) (oare engleza mea a spus-o bine ?  :rofl:  :rofl:  :rofl: ) daca tu crezi ca a manca sarmale dimineata la micul dejun si Mc la pranz (parca asa citisem intr-unul din mesajele tale :D ) ... te va duce la acei muschiuletzi .... dreams baby dreams :)

ca sa ajungi acolo .. nu spun ca nu se poate , sau ca va fi greu sau usor ...spun doar ca doar cu multa ..nu multa ...cu foarte multa munca si dedicatie vei ajunge ..  Si inafara ca vrei sa ajungi acolo .. dupa aia va trebui sa si mentii ceea ce ai obtinut .. 

anyway asta`s eu asa mai din topor :) spunand lucrurile asa cum le vad eu :)

ps .. give me five  he he he 

Foarte bine zici, ma gandesc ca daca in doi ani schimb ceva posibil asa sa ramana pe viata, crezi tu ca nu sunt bune sarmalele dimineata? Cand eram mai tanar obisnuiam ciorba de burta :lol: 

Oricum nu e obisnuinta, a fost o intamplare :)

Bafta, Daniel, vei reusi orice iti propui, atata vreme cat esti consecvent si adopti masurile care ti se potrivesc. Din pura curiozitate intreb, urmaresti activitatea/te orientezi dupa ceea ce fac alti barbati cu scopuri similare?

Aici sunt multe de spus, nu stiu daca mi se potriveste un anumit stil, iau de colo de colo, spre exemplu ma uitam pe youtube la Marian Stoian si mi se pare ca se antreneaza foarte putin la felul cum arata si la ce titluri a castigat, sau sunt altii care se antreneaza prea mult si cu greutati prea mari, nici nu vrea sa-mi accidentez ceva deci imi adopt stilul meu. Am uitat sa spun ca vorbesc de culturisti pentru ca e sportul meu preferat, momentan nu pot sa-l mai practic ca am avut clavicula fisurata dar prin ianuarie pot sa ma reiau.

daniel, ca sa mai echilibrez balanta, iti las niste randuri de la mircea badea "citare". :))

"Eu nu traiesc sanatos, nu mananc sanatos si nu "trag de fiare" in sensul culturistic al expresiei. Beau zilnic muulti litri din cel mai nesanatos ciuco, de fapt apa nu prea beau. Mananc porc la greu, tone de zahar, beau alcool, foarte des chiar tarie si nu dorm ca mimozele opt ore. Uneori beau alcool in timp ce fac sport in regim de nesomn, deci moartea!!! Ca atare doresc sa fiu scutit de cliseele si ineptiile "presei"."

aia cu "alcool in timp ce beau sport" parca n-as crede-o.. dar in rest.. confirma si nevasta'sa. :)
n-arata el ca avataru' tau.. da' nici ca "moartea". :))

succes! :cheer:

Asta face si misto, el nu bea alcool in general, tind sa nu-l cred, arata bine omul nu zic nu si daca e asa cum zice cu ce mananca inseamna ca il ajuta geneticul ca altfel nu-mi explic :)

Mircea Badea este controversat, admirat, contestat, dar forma lui fizică impecabilă este clar incontestabilă. Vedeta postului Antena 1 munceşte mult pentru asta şi postează şi pe blogul său filmuleţe în care îşi lucrează muschii la sală. În stilul său caracteristic, Badea îi "trage de urechi" pe cei care se vaită că nu au timp de exerciţii fizice:
"M-au amuzat mereu argumentele încărcate de superioritate emanate fără provocare ale celor care susţin că n-au timp să-şi întrebuinţeze hoitul întrucât, probabil, salvarea planetei şi susţinerea grijilor Universului este un job 24 din 24. La fel de amuzanţi întru imbecilitate sunt şi cei care uzează de propoziţia:”Ăla/aia doarme în sala.” de fiecare dată când vine vorba despre creaturi fără trei rânduri de şunci şi cu fundul situat înca în zona mediană" a scris Mircea Badea pe blogul său

http://www.eva.ro/di...icol-38168.html

#13 Lores

Lores

Elefant

• Membri
  • 9536 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 06:23 PM

Foarte bine zici, ma gandesc ca daca in doi ani schimb ceva posibil asa sa ramana pe viata, crezi tu ca nu sunt bune sarmalele dimineata? Cand eram mai tanar obisnuiam ciorba de burta :lol:

Oricum nu e obisnuinta, a fost o intamplare :)

Mai ...eu n-am zis ca nu-s bune sarmalele dimineata ...sau ca-s bune .. eu ziceam ca daca vrei sa ajungi la patratelele alea si apoi sa le mentii .... clar trebuie sa ai alta atitudine ... in fine :) (dupa cum spunei si tu ...una zici ..si alta faci gen ...una scrii / sfatuiesti ..si alta faci ) 

sunt convinsa ca in momentul in care o sa ajungi "sa cunosti cat de cat cum si cu ce se mananca" patratelele alea ...ai sa fii mai "serios" 

#14 OldAccount

OldAccount

Koala

• Membri
  • 2211 Mesaje:

Postat 09 November 2014 - 08:55 PM

Gata cu gluma Lores sa afisam meniul ca sper sa nu-mi mai bag nasul in frigider...

Conopida gratinata - 300 grame, 276.3 calorii, 17.4 proteine, 17.1 lipide, 13.5 carbohidrati, 4.5 fibre
Musli cu 30% fructe Master Crumble - 150 grame, 501 calorii, 15 proteine, 9.6 lipide, 88.8 carbohidrati, 13.8 fibre
Sana 3,5% Napolact prilej de ragaz - 200 grame, 124 calorii, 7 proteine, 7 lipide, 8 carbohidrati, 0 fibre
Mar Ionatan - 300 grame, 156 calorii, 1.2 proteine, 0.6 lipide, 41.4 carbohidrati, 7.2 fibre
Mandarine - 300 grame, 159 calorii, 2.4 proteine, 0.9 lipide, 39.9 carbohidrati, 5.4 fibre
Pastrama de oaie la gratar - 100 grame, 360 calorii, 20 proteine, 30.2 lipide, 2 carbohidrati, 0 fibre
Mamaliga - 100 grame, 70 calorii, 2 proteine, 0 lipide, 15 carbohidrati, 1 fibre
Migdale - 20 grame, 115.6 calorii, 4.3 proteine, 10.1 lipide, 3.9 carbohidrati, 2.4 fibre
Carne de gasca grasa - 50 grame, 196 calorii, 8 proteine, 17.5 lipide, 0.1 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1520 grame, 1957.9 calorii, 77.3 proteine, 93 lipide, 212.6 carbohidrati, 34.3 fibre

La apa nu e problema consum lejer 2-3 litrii chiar daca e sezon racoros
Cu sportul o sa fie ceva problema pana prin ianuarie asa ca ma multumesc cu 70 geno si 40 min bicicleta intens. anul trecut pe vreme asta asa frumos trageam de fiare, acum e naspa pentru sporturi in aer liber si nici la sala nu m-as duce sa fac banda sau spining cu fetele.
Da stiu ca daca intra Pemi pe la mine in jurnal o sa mor de rusine, la ce sport face ea ce fac eu e joc de glezne...
Ultima masa la 19.30 dar am mai bagat 3 mandarine si un mar pe la 20.00.

#15 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13920 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:64

Postat 09 November 2014 - 10:12 PM