Salt la continut

Fotografie

E simplu: trei cafele pe zi si esti steril!

• Please log in to reply
7 raspuns(uri) in acest subiect

#1 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 31 October 2006 - 08:39 PM

Te-ai gandit in ultima vreme la noi metode de a deveni steril? Uite aici o metoda: se pare ca barbatii care consuma in mod regulat trei sau mai multe cafele pe zi sunt predispusi la sterilitate prematura. Nu conteaza varsta. Asa ca nu mai sta pe ganduri! Cumpara-ti acum ultimele doua cutii de cafea ramase pe rafturile din Carrefour.

Eu beau doua cafele pe zi. Cred ca sunt ok, nu? Voi?

#2 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4008 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 31 October 2006 - 09:27 PM

Ce bine ca-s femeie....pot sa beau linistita 3 cafele :p :p

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 31 October 2006 - 10:28 PM

:o Whaaaat?? Eu beau prima cafea de nevoie, adica sa ma trezesc, urmatoarele 2 de placere iar ultima sa nu adorm prea repede daca am planuri in seara respectiva. :doh:

#4 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:
  • Din:The Land of Laughs
  • Dispozitie:Never Felt Better !

Postat 31 October 2006 - 10:56 PM

no s.h.i.t ,man :))

judecand dupa statistici, sterilitatea sau impotenta pot fi grabite (ca sa ma exprim asa) mai degraba prin consumul de tigari si alcool...

cafeaua iti da macar energie..dar de la tigari si tutun cu ce te alegi ? :huh:

ps: nu-mi place cafeaua,though...si nici alcoolul (bleah) .. la tigari ma abtin

#5 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 31 October 2006 - 11:07 PM

Mai nou am redus consumul la 1 - 2 portii pe zi.
Anul trecut pe vremea asta beam si 4 cani mari pe zi sau ness peste care turnam cafea in loc de apa. Acu' ma mir ca mai am ficat.
Dar ma gandesc cu groaza ca atunci cand voi fi insarcinata va trebui, probabil, sa nu mai beau deloc cafea. Iar eu sunt dependenta, daca nu beau cafea ma doare capul, sunt terminata toata ziua.

#6 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 01 November 2006 - 10:51 AM

Te-ai gandit in ultima vreme la noi metode de a deveni steril? Uite aici o metoda: se pare ca barbatii care consuma in mod regulat trei sau mai multe cafele pe zi sunt predispusi la sterilitate prematura. Nu conteaza varsta. Asa ca nu mai sta pe ganduri! Cumpara-ti acum ultimele doua cutii de cafea ramase pe rafturile din Carrefour.

La femei nu tzine :p ...ca beau o litra jumate la zi...shi de-aia am ramas insarcinata...multzam de pont...era super :D Fata are paishpe ani...multzam Celui de Sus. :hug: Era bine sa nu mai am nevoie de sterilet, prezervative...alea, alea...ca un Durex e douaj'de mii...cam scumputza o partidutza :p

#7 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4008 Mesaje:

Postat 01 November 2006 - 01:34 PM

La femei nu tzine :p ...ca beau o litra jumate la zi...shi de-aia am ramas insarcinata...multzam de pont...era super :D Fata are paishpe ani...multzam Celui de Sus. :hug: Era bine sa nu mai am nevoie de sterilet, prezervative...alea, alea...ca un Durex e douaj'de mii...cam scumputza o partidutza :p

:lol: :lol: :lol:

#8 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 12 March 2007 - 12:06 PM

Io de vineri nu mai beau cafea.
Am mai incercat sa ma las, dar tare imi mai place.
Cand tzineam Monti trecusem pe decofee, dar dupa ce am citit cum se face am renuntzat.( Pacat ca prietenii mei nu stiu caci am si acu un pachet de Lavazza in casa :p )
Sunt o adormita, dar stiu ca o sa treaca starea asta, asta-i sevrajul.
Beau ceai energizant :)) , dar cred ca nu-i destul inca.
Ceaiuri
Sunt fan la linia asta de ceaiuri .

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi