Salt la continut

Fotografie

Jurnal Bianka (part. 2 - 2015)

• Please log in to reply
862 raspuns(uri) in acest subiect

#31 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8531 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Sex:Feminin

Postat 09 July 2015 - 08:02 PM

Meniu 7.07.2015:

M1: o cana de lapte, 2 felii de paine cu unt si dulceata de afine

M2: 1 litru cola-zero

M3: supa de pui cu galuste

M4: pepene galben

Meniu 8.07.2015:

M1: branza, rosii, paine

M2: bureti (nebuni :)) ) cu usturoi

M3: pepene galben

Meniu 9.07.2015:

M1: 3 oua de gaina prajite, o rosie, paine

M2: pepene galben

M3:paine cu untura si o juma' de rosie

Azi la cantar am aflat ca m-am ingrasat :clap:  Pe mine pepenele asta ma omoara. Cum mananc pepene in fiecare zi, cum urc in pom. Ca eu si mananc ca moldoveanca, adica cam 1 kg de pe zi, ca deh, ce sa fac eu ditai vaca cu o feliuta? :giggle:  De maine incerc sa nu mai cumpar pepene :girl_cray:

#32 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4699 Mesaje:
  • Greutate maxima:73
  • Greutate curenta:69.2
  • Greutate dorita:64

Postat 09 July 2015 - 08:47 PM

Si eu mananc mult pepene. Dar are doar 30 calorii la suta de grame... Nu e dr.acu asa negru :D

#33 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • 8531 Mesaje:

Postat 09 July 2015 - 08:50 PM

Stiu, dar la mine are. Are dintotdeauna!!! Am mai tinut intr-o vara dieta, si desi mancam in limita caloriilor, daca mancam pepene ma ingrasam. Nu stiu de ce...mai ales ca eu mananc toate porcariile si slabesc. Eh, cu pepenele in cantitati mari...urc. E tastat de cand lumea. Nu e prima oara cand mi se intampla. Da eu si mananc, un pepene il mananc singura la o masa.

#34 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 09 July 2015 - 09:00 PM

Trist atunci. Si eu pap mult pepene. Asta fac si in momentul asta :D
Vara asta am tot cumoarat cu fina noastra. Luam unul de 10 kg si aproape ca il terminam noi 2 :)

#35 mia02

mia02

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1566 Mesaje:

Postat 10 July 2015 - 02:34 PM

Si pe mine ma ingrasa pepenele :(
Sunt pe baricade, azi cum stai cu haleala?

#36 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • 8531 Mesaje:

Postat 15 July 2015 - 09:21 PM

Eu sunt tot pe langa, da bine ca imi plang de mila non-stop. Frate, nu stiu cand a devenit mancarea asta mai puternica decat mine, pentru ca efectiv nu ma suport, nu ma plac in oglinda, ma misc greu ca un elefant, imi amintesc mereu de ce bine ma simteam cand eram slaba, trebuie sa slabesc si pentru sanatatea mea personala...si sunt n motive. Si cu toate astea, mor mereu de foame!!! Nu stiu ce saracia am...ca am 1000 de motive sa slabesc, unele chiar foooarte intemeiate cum ar fi sanatatea...si...vantul bate, ursul merge si Bianca mananca. :pope: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang:

Acest mesaj a fost editat de Bianka: 15 July 2015 - 09:22 PM

#37 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • 8531 Mesaje:

Postat 15 July 2015 - 09:42 PM

Daca tot sunt aci, sa scriu si eu meniul meu de vita de azi:

M1: un shandwishel cu 69 gr paine, 42gr sunca de praga, 21 gr cascaval

M2: 240 porumb fiert

M3: 450 gr galuste cu prune

Si dupa toate astea eu muream de foame, si am bagat o farfurie de penne siciliene. Sunt buna de impuscat dirty-language-smiley-emoticon.gif

Acest mesaj a fost editat de Bianka: 15 July 2015 - 09:43 PM

#38 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:

Postat 16 July 2015 - 09:23 AM

Dar ce yummy suna meniul tau  :))

#39 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15307 Mesaje:
  • Din:Campina, prahova
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate maxima:110
  • Greutate dorita:65

Postat 16 July 2015 - 09:52 AM

Eu sunt tot pe langa, da bine ca imi plang de mila non-stop. Frate, nu stiu cand a devenit mancarea asta mai puternica decat mine, pentru ca efectiv nu ma suport, nu ma plac in oglinda, ma misc greu ca un elefant, imi amintesc mereu de ce bine ma simteam cand eram slaba, trebuie sa slabesc si pentru sanatatea mea personala...si sunt n motive. Si cu toate astea, mor mereu de foame!!! Nu stiu ce saracia am...ca am 1000 de motive sa slabesc, unele chiar foooarte intemeiate cum ar fi sanatatea...si...vantul bate, ursul merge si Bianca mananca. :pope: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang:

Bia ma regasesc perfect in ce zici tu aici

#40 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14037 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68

Postat 16 July 2015 - 11:33 AM

De ce mananci? Daca gasesti raspunsul la intrebarea asta, poti lucra la cauza.

#41 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • 8531 Mesaje:

Postat 18 July 2015 - 11:46 AM

Asta mă întreb zi de zi și încă nu știu de ce mănânc :(

#42 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14037 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68

Postat 18 July 2015 - 12:01 PM

Ar fi bine sa gasesti o persoana cu care sa poti vorbi. Sa mergi la un psiholog sau sa vorbesti cu preot, o persoana care te-ar putea asculta si caruia sa-i poti zice cele mai ascunse ganduri fara a sta cu teama ca o sa spuna altcuiva sau sa-ti fie teama ca ce va spune de tine. Sper sa gasesti o cale sa descoperi de ce simti nevoia de a manca.

#43 natalia

natalia

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3071 Mesaje:

Postat 18 July 2015 - 03:52 PM

buna, bianka. sper sa nu te deranjeze ca intervin in jurnalul tau. am trecut si eu prin perioade de genul celor de care vorbesti si te inteleg mai mult decat perfect. cauze pot fi mai multe, dar "pe podium" in cazul meu a fost (este) rezistenta la insulina si intoleranta la gluten, de care am aflat abia relativ recent.

iti las link-uri catre niste articole care m-au ajutat pe mine si acum functionez perfect normal, daca o sa vrei sa le citesti sa vezi daca ti se potrivesc simptomele. 

mai multe postari despre foamea legata de rezistenta la insulina: http://forum.oneden....yself/?p=599380

simptome intoleranta la gluten: http://forum.oneden....ge-ul/?p=725343

cum sa scazi impactul glicemic al unei mese: http://forum.oneden....yself/?p=685267

multa sanatate si sper sa gasesti cauza cat mai curand. :floare:

Acest mesaj a fost editat de natalia: 18 July 2015 - 03:54 PM

#44 Desdemona

Desdemona

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 924 Mesaje:
  • Greutate maxima:69.1
  • Greutate curenta:59.7
  • Greutate dorita:55

Postat 24 July 2015 - 02:02 PM

Da...naspa rau. Eu una m-am si resemnat ca nu voi mai fi niciodata slaba, dar totusi nici cat un munte. Si daca nu sunt atenta la cum mananc, ma ingras de cred ca o sa si explodez. Pot sa acumulez 7 kg in 7 zile lejer. (am patit :))  ) Dar si asa, stau ca vita in drum si ma lupt cu morile de vant...ca oricum nu ajung niciunde. Slabesc...si cum las garda jos, cum ma umflu. Deh...tineretea asta a mea :)) [/font]

Buna Bi, si sa ti traiasca animalutu, ti-am vazut bestia pe fb :))

Uite, ai scris aici ceva despre niste chestii de care mai am si eu hBar. Mama s-a operat de tiroida in 89, o operatie prost facuta care a dus prin 2008 la inlaturarea glandei tiroude si apoi a fierii, s a ingrasat foarte mult dupa ultimele 2 operatii din cauza medicamentstiei , dar asta cu slabitul nu e chiar asa , oameniibolnavi de tiroida pot sa slabeasca , o vad la mama si o vad si la tine. Tu chiar nu ai lrobleme in a da kg jos, te urmaresc de cand ai inceput jurnalul, si stii si tu ikn sinea ta,ca ss poate, nici cu mentinerea nu e greu...dar mentinerea nu inseamn pizzz, inghetata, cola, etcdupa ce ai slăbit 7 kg, dacă mănânci în exces, și prostii, normal ca se pun la loc.
E trist ca la varsta ta , vorbesti de resemnare , chiar nu e ok, resemnarea e o scuză a noastră ,ca să nu facdm nimic,

Iarta-ma te rog dacă te-am supărat, nu am avut intenția asta, te pup, numai bine :)

#45 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • 8531 Mesaje:

Postat 29 July 2015 - 03:19 PM

Ar fi bine sa gasesti o persoana cu care sa poti vorbi. Sa mergi la un psiholog sau sa vorbesti cu preot, o persoana care te-ar putea asculta si caruia sa-i poti zice cele mai ascunse ganduri fara a sta cu teama ca o sa spuna altcuiva sau sa-ti fie teama ca ce va spune de tine. Sper sa gasesti o cale sa descoperi de ce simti nevoia de a manca.

Pai daca e asa treaba, si e vorba de cele mai ascunse ganduri, cred ca stiu exact de unde mi se trage. Exista un lucru...dar momentan neg faptul ca de acolo mi se poate trage. Am negat mereu asta, desi am periode (scurte de altfel) in care recunosc ca nu vreau sa fiu slaba din cauza asta, si ca imi este bine asa. Se intampla sa spun asta, chiar daca o fac doar o data pe an...dar o fac. Bine, oricum nu inteleg eu prea multe...cred ca doar un psiholog ar putea sa-mi spuna daca este asa sau nu. E o idee...

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi