Salt la continut

Fotografie

Tae bo - Billy Blanks

• Please log in to reply
65 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7951 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 10 November 2006 - 02:25 PM

Tae bo este un exercitiu aerobic, adus pe piata de Billy Blanks, ce combina miscarile de arte matiale, de autoaparare, kick boxing si fitness. Exercitiul este foarte intens si se foloseste propria greutate a corpului.

De 3 saptamani am inceput sa merg la tae bo, de 2-3 ori pe saptamana si deja se vad primele rezultate. Exercitiile pe care nu le puteam executa integral la inceput acum le pot realiza cu putin efort, simt ca muschii au inceput sa se contureze, mi-a scazut burta si circumferinta soldului. :grin:

Va recomand tuturor celor care vreti sa faceti miscare, dar v-ati plictisit sa "trageti de fiare". La tae bo nici nu stiu cand a trecut 1 ora 1/2 cat dureaza o sedinta si se ard pana la 700-800 calorii/ora.

Pun mai jos cateva filmulete cu miscari de tae bo.

Taebo Basic
name="wmode" value="transparent"> type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Advanced tae bo
name="wmode" value="transparent"> type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 10 November 2006 - 02:31 PM

Billy's Bootcamp Elite

Taebo - BillyBlanks

#3 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22243 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 10 November 2006 - 03:22 PM

multumim nessie :*
as pune si eu cu pilates dar nu stiu cum :)

#4 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 10 November 2006 - 06:18 PM

multumim mult nessie, de acuma sa te tii :cheer: ma apuc si eu de miine, sper

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 10 November 2006 - 06:21 PM

Ma bucur ca ati gasit informatiile de folos. Un sfat sa va dau daca intentionati sa va apucati de exercitii!
Aveti grija mare la executia lor, sa incordati muschii mai ales la miscarile cu rasuciri si sa nu aruncati membrele doar ca sa scapati de exercitiu. Daca nu executati corect, nu numai ca nu au efect, dar va puteti rani coloana daca aveti o zvagnitura mai puternica.

multumim nessie :*
as pune si eu cu pilates dar nu stiu cum :)

Bubbles, o sa incerc sa pun eu filmulete si cu pilates, iar cand o sa am putin timp o sa explic cum sa puneti si voi filmulete.

#6 crissy

crissy

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3045 Mesaje:

Postat 11 November 2006 - 11:46 AM

Nessie, esti o comoara la casa omului. Eu am auzit ca nu este un sport recomandat decat sub stricta supraveghere a antrenorului. Ce miscari (mai putin riscante) ne recomanzi?
Si eu am un CD cu Pilates dar mie mi-ar trebui si un program de taiat filme pt ca fisierele sunt mari si nu cred ca merg incarcate. Oare avem voie sa publicam? Stiu eu, drepturile de autor :huh: ...

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 11 November 2006 - 12:44 PM

Nu sunt exercitii riscante pentru ca nu lucrezi decat cu propriul tau corp. Am vazut la sala fete care fac de mult timp asta si mai lucreaza cu gantere mici, dar atat.

Despre legalitatea filmelor iti pot spune ca responsabilitatea revine userului care a postat filmul pe You Tube, siteul de unde eu l-am inserat in mesajele anterioare.
Daca tu ai face public un filmulet din colectia ta, responsabilitatea drepturilor de autor ti-ar reveni, asa ca, parerea mea, cel mai bine ramanem tot la filmele furnizate de You Tube. :grin:

#8 lali

lali

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 73 Mesaje:
  • Dispozitie:hapy

Postat 24 May 2007 - 09:39 PM

si eu fac tae-bo cam de 3 ori pe sapt. si ma simt super si sunt si rezultate, doar ca trebuie facute corect ca altfel................
e ca si la pilates
degeaba le mai faci

#9 madacreatzza

madacreatzza

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 15 April 2010 - 07:56 PM

buna! am inceput si eu acest sport miraculos ... am doar cateva zile..as vrea sa imi spuna cineva daca a slabit cu el si in cat timp si cate kg si daca se duc colaceii..celulita si grasimea de pe coapse si alte zone ale corpului ?

#10 Frezia

Frezia

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 348 Mesaje:
  • Dispozitie:energica

Postat 15 April 2010 - 09:36 PM

Dragelor am facut taebo 2 ani plini. Sub alt nume insa thai boxing. Este super efficient. Aveam incalzire inainte de toate alternand urmatoarele exercitii 3 seturi:
coarda cam 2.5 min+ fandari 15 buc + genoflexiuni 15 buc+ flotari 15 buc foarte util pt ce urmeaza- high impact.
Efectele sunt surprinzatoare cum spune nessie.

#11 Mariana

Mariana

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10783 Mesaje:
  • Din:O comuna la malul Dunarii...
  • Dispozitie:Nu exista nu pot, exista nu vreau.
  • Greutate maxima:64
  • Greutate curenta:56
  • Greutate dorita:50

Postat 15 May 2010 - 07:20 PM

Si mie imi place sa fac Tae bo cu billy

#12 Plum

Plum

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2014 Mesaje:
  • Sex:Neutru

Postat 02 June 2010 - 04:37 PM

Tae bo este un sport mai mult pentru slăbit sau mai degrabă de întreținere? Dacă arde 700-800 de calorii asta ar însemna pentru mine să mănânc mai mult decât obișnuit pentru a nu pierde greutate :(
Eu vreau să-mi formez cât de cât musculatura, mai ales la picioare, dar și corpul să devină mai elastic :blushing: Mi le asigură astea tae bo?

#13 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7951 Mesaje:

Postat 07 June 2010 - 07:17 AM

Luxie, pentru tine nu e chiar indicat acum. Pentru masa musculara tu ai nevoie de mancare cu proteine, curata si sa tragi de fiare, nu cardio.

#14 Guest_white_*

Guest_white_*
  • Guests

Postat 07 June 2010 - 07:05 PM

si eu am inceput tae bo de saptamana trecuta, dar la sala unde merg eu se fac sedintze de cate o ora si sunt programe diferite...si cand merg stau 2 ore..de exemplu tae bo si pilates, sau step aerobic si latino step...e vreo problema ca le combin?

#15 adelinaj

adelinaj

Amiba

• Membri
  • 14 Mesaje:

Postat 08 July 2010 - 11:03 PM

am inceput si eu acum cateva zile tae bo cu billy....eu vreau sa dau jos cateva kg si sa conturez putin musculatura. se poate cu tae bo?

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi