Salt la continut

Fotografie

Tomorrow Never Dies. Let's Make The Dreams Come True Once And For All.

dieta sport alimentatie sanatoasa prietenie motivatie

• Please log in to reply
404 raspuns(uri) in acest subiect

#16 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15306 Mesaje:
  • Din:Campina, prahova
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate maxima:110
  • Greutate dorita:65

Postat 14 January 2016 - 07:20 PM

Ce ma bucur ca ai revenit! :cheer:  Cum ti-ai propus sa faci cu dieta? Ce vrei sa tii?

Lori abia acum observ ca nu mai esti gargarita bulversata :))
vreau sa incerc sa fiu mai atenta la ce bag in gura si cand.adica sa nu mananc indiferent de mi-e foame sau nu. In prezent de multe ori ma simt mult prea plina, ceea ce nu ar trebui sa se intample.
O problema mare la mine sunt pastele si dulciurile. O sa incerc sa le limitez la maxim 2 ori pe saptamana.

#17 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4699 Mesaje:
  • Greutate maxima:73
  • Greutate curenta:69.2
  • Greutate dorita:64

Postat 14 January 2016 - 08:20 PM

Clem sa ai spor si rabdare, ca se vor duce si kg alea in plus!  :*

Acum nu ma stai cu soacra, deci ai mai multa liniste si poti sa iti vezi de treaba.

Mult succes! :floare:

#18 Floricica

Floricica

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6858 Mesaje:
  • Greutate maxima:115,5 (decembrie2011)

Postat 14 January 2016 - 08:32 PM

Clem, bafta in tot ce ti-ai propus! :*

#19 liliopi

liliopi

Jaguar

• Membri
  • 6409 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:All by myself!
  • Inaltime (cm):167
  • Greutate maxima:89 kg
  • Greutate curenta:88,5 kg
  • Greutate dorita:69 kg

Postat 14 January 2016 - 08:39 PM

Clem, nasol mă, nu mai stai cu soacra, nu mai ai pretext  :mocking:  Știi că-mi place să te tachinez :p Nu te supăra  :rofl:

#20 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8521 Mesaje:
  • Greutate dorita:55

Postat 14 January 2016 - 08:58 PM

Ce ma bucur ca te-ai intors si tu :clap:  Facem iar gasca mare :))  Mult succes cu dieta! :cheer: :cheer: :cheer:

#21 Floricica

Floricica

Jaguar

• Membri
  • 6858 Mesaje:
  • Greutate maxima:115,5 (decembrie2011)

Postat 14 January 2016 - 09:01 PM

Ce ma bucur ca te-ai intors si tu :clap:  Facem iar gasca mare :))  Mult succes cu dieta! :cheer: :cheer: :cheer:

diacriticele astea :lol: ma gandeam oare cum vrei sa o facem mare, indopand-o?  :rofl:  :rofl:  :rofl:

#22 Bianka

Bianka

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8521 Mesaje:
  • Greutate dorita:55

Postat 14 January 2016 - 09:07 PM

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:   Ce iti mai zburda minteaaaa!!!!

#23 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15306 Mesaje:

Postat 14 January 2016 - 10:11 PM

Clem sa ai spor si rabdare, ca se vor duce si kg alea in plus! :*
Acum nu ma stai cu soacra, deci ai mai multa liniste si poti sa iti vezi de treaba.

Asa e Anca, acum ar trebui sa mearga lucrurile mai bine.
Al meu sot a avut o perioada de prin noiembrie pana inainte de sarbatori in care parca nu mai aveam cu cine sa ma inteleg. La fiecare cateva zile ma gandeam practic la divort. Intr-una din certuri inclusiv am spus cu voce tare ca vreau divortul. Eu am considerat ca acela era un comportament indus de altii. In fine, acum deocamdata s-au linistit apele. Sa nu vorbesc cu pacat, sarbatorile si inceputul de an chiar mi-au tihnit.

Clem, bafta in tot ce ti-ai propus! :*

Multumesc Floricico.Pana la urma tu ce ai facut.Ai revenit la prima iubire in materie de dieta sau cochetezi tot cu madame Rina?

Clem, nasol mă, nu mai stai cu soacra, nu mai ai pretext :mocking: Știi că-mi place să te tachinez :p Nu te supăra :rofl:

Stii care e culmea? Ca si mie imi place sa ma tachinezi :lol:
Stii tu vorba aia.cei care se tachineaza se iubesc :)

Ce ma bucur ca te-ai intors si tu :clap: Facem iar gasca mare :)) Mult succes cu dieta! :cheer: :cheer: :cheer:

Da Bi, as fi preferat sa facem iar gasca mare la o sueta asa. Nu cu kilele in pod.
Merge Dukanul sau ai dat cu el de pamant?
Eu si asa chelesc in frunte fara dukan.daca mai tin si Dukan ma tund bec :lol:

Acest mesaj a fost editat de clemen25b: 14 January 2016 - 10:12 PM

#24 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15306 Mesaje:

Postat 15 January 2016 - 06:21 AM

Buna dimineata!
cantarul azi la mine arata o catastrofa. 109.6
Bine, nu e chiar greutatea reala pentru ca am mainile umflate de zici ca am mancat toata cutia de sare la o masa.insa si daca as scade retinerea de apa tot nu ar fi o greutate sa imi faca cinste.
Asadar, ascundeti parul dupa usa si cum ma vedeti ca o iau prea rau pe aratura treziti-ma la realitate.

#25 papillon

papillon

Hiena

• Membri
  • 4699 Mesaje:
  • Greutate maxima:73
  • Greutate curenta:69.2

Postat 15 January 2016 - 10:02 AM

Al meu sot a avut o perioada de prin noiembrie pana inainte de sarbatori in care parca nu mai aveam cu cine sa ma inteleg. La fiecare cateva zile ma gandeam practic la divort. Intr-una din certuri inclusiv am spus cu voce tare ca vreau divortul. Eu am considerat ca acela era un comportament indus de altii. In fine, acum deocamdata s-au linistit apele. Sa nu vorbesc cu pacat, sarbatorile si inceputul de an chiar mi-au tihnit.

Clem, atatia ani de stat impreuna se vad. Nu avea cum sa se schimbe de pe o zi pe alta. Influentele raman, si o sa isi mai faca simtita prezenta. 

Luati o sticla de vin si 2 pahare intr-o seara, discutati ce vreti fiecare, ce va doriti, ce va deranjeaza, dar cu calm; dati la targ si puneti apoi in aplicare. 

A fost mult stres, s-au adunat multe probleme/discutii/chestii nespuse/ lucru la apartament; toate astea isi pun amprenta pe voi. 

#26 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13935 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68

Postat 15 January 2016 - 10:18 AM

Succes Clem :* :*

#27 Lorelei

Lorelei

Hiena

• Membri
  • 4120 Mesaje:
  • Din:Campina
  • Greutate maxima:76
  • Greutate curenta:66.9

Postat 15 January 2016 - 10:40 AM

Ce papi azi?

#28 Yasmin

Yasmin

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1114 Mesaje:
  • Din:Happy land
  • Dispozitie:...in functie de kilogramele depuse

Postat 15 January 2016 - 10:42 AM

..sa rupi pisica in doua.... :grin: :grin: :grin:...este o expresie cu sensul de-a lua (brusc) o decizie.

Noh,.....doar nu crezi ca te puneam sa rupi pisica(Doamne iarta-ma!)...de amorul....dietei :giggle: :giggle: :giggle:

#29 Iassmina

Iassmina

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2128 Mesaje:
  • Din:Timisoara

Postat 15 January 2016 - 11:46 AM

Cum merge Clem,si eu am revenit la lupta cu kilogramele,momentan sunt cu Rina,daca nu am un meniu stabilit o iau pe aratura,deh eu am recunosc ca imi place sa mananc :))

#30 clemen25b

clemen25b

T-Rex

• Membri
  • 15306 Mesaje:

Postat 15 January 2016 - 12:03 PM

Clem, atatia ani de stat impreuna se vad. Nu avea cum sa se schimbe de pe o zi pe alta. Influentele raman, si o sa isi mai faca simtita prezenta. 

Luati o sticla de vin si 2 pahare intr-o seara, discutati ce vreti fiecare, ce va doriti, ce va deranjeaza, dar cu calm; dati la targ si puneti apoi in aplicare. 

A fost mult stres, s-au adunat multe probleme/discutii/chestii nespuse/ lucru la apartament; toate astea isi pun amprenta pe voi. 

da Anca, stiu ca ai dreptate, dar nu prea simteam multa dorinta inspre casa noastra ci tot inapoi catre acolo.

la un moment dat chiar i-am dat sms inainte cu cateva ore de a ajunge acasa in care sa solicit o discutie cu argumente fara a fi copilul prezent.

de obicei orice as fi vrut sa spun si sa ii si justific cele spuse se lasa cu incercarea de dominare prin ridicarea tonului.

in discutia respectiva i-am dat inclusiv un ultimatum de un an in care sa avem si casa pusa la punct si mai mult timp pentru relatia noastra si pentru copilul nostru. ca mereu mi se cerea sa am rabdare indiferent de context.

Succes Clem :* :*

multumesc Ancuta :hug:

Ce papi azi?

mai multe :)

pun meniul diseara.printre ele ciorba de fasole si macrou la cuptor

Yasmin stiu foarte bine ce inseamna expresia a rupe pisica in doua.numai ca ma faceam ca ploua pentru ca nu prea am aplicat-o pana acum se pare :sorry:

Iassmina si mie se pare ca imi place sa mananc. 

Imi zice sotul mai inainte...stii ce imi e pofta sa mananc? 

stau ma uit la el si ii zic : niste iaurt cu psyllium si seminte de canepa sau chia?

zice...nu...niste cartofi prajiti.

zic nu ai nevoie de asta.noi abia reusim sa ne mai imperechem de burti si tu vrei cartofi prajiti? :lol:

Acest mesaj a fost editat de clemen25b: 15 January 2016 - 12:04 PM

Alte subiecte ce contin una sau mai multe etichete similare: dieta, sport, alimentatie sanatoasa, prietenie, motivatie

5 useri citesc subiectul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi