Salt la continut

Fotografie

Jurnal

• Please log in to reply
182 raspuns(uri) in acest subiect

#181 Sita

Sita

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 186 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 20 March 2017 - 01:54 AM

Mi-am pierdut mirosul si gustul. Si am mancat putin ca nu mi-a ars de papa. Cred ca am dat jos fo 2 kile scurt asa. Dar nu pot sa confirm cu cantarul ca face figuri. Dupa cum imi vin hainele zic.

Ii dau inainte cu legumele si fructele cat mai multe.

#182 Sita

Sita

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 186 Mesaje:

Postat Ieri, 03:22 AM

Am facut azi un smoothie pentru masa de seara, dublu. Din: portocala organica, spanac crud, suc de morcovi organic, mango inghetat si apa minerala. A iesit super! L-am facut mai gros ca sa tina de foame si dublu ca sa fie mai mult. Traznet este! Beau acum din el.

#183 Sita

Sita

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 186 Mesaje:

Postat Astazi, 05:22 PM

De doua saptamani nu am mai mancat deloc carne, nici peste, icre sau alte chestii de genul. Ma simt foarte bine. Am taiat si lactatele, ouale si grasimile. Nu de tot, in sensul ca am mancat branza de doua ori doar si ulei cred ca o data. Oua nu. Nu-s obsedata dar vreau sa incerc sa mananc cat mai multe legume si fructe preponderent in dieta. M-am uitat din nou la documentarul "Forks over knives" si mi-a placut. L-am vazut de fapt de vreo 4 ori.

Am cumparat ieri nutritional yeast ca sa folosesc in loc de branza pe pizza de casa. Si am luat si vegetable broth pentru cand fac legume la cuptor sa pun peste ele in loc de ulei, un pic. Am gasit si un fel de sos de rosii organic, foarte bun, italienesc si nu scump. Super!

Mi-au revenit mirosul si gustul si-s mult mai bine cu raceala, nu mai tusesc in halul ala, e mai decent. Tot iau inca sirop de tuse si am un spray de nas cu care imi dau dar in general sunt mult mai bine. Am inceput sa fac un pic de sport, yoga si mers si cam atat. Greutatea e in scadere.

3 useri citesc subiectul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi