Salt la continut

Fotografie

Slãbirea, Boala Grea

• Please log in to reply
26 raspuns(uri) in acest subiect

#1 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:
  • Dispozitie:melancolica
  • Sex:Feminin

Postat 31 May 2017 - 08:01 PM

Fly, fight , fail, try again , pray , succed 👍🏼👍🏼
Comunitate oneden !! Ma reîntorc mereu la voi caci daca am reușit o data asta nu înseamnă ca nu pot reuși din nou ! Imi atinsese acum multi ani ( 6 sa tot fie de atunci ) targetul. De la o fata normala de 60 de kg ajunsesem la 53/54 si ma simteam minunat însă mutarea intr-o tara araba (Dubai) , job-ul (stewardesă) , multe nopți nedormite , stilul de viata pe repede înainte si tentații culinare la tot pasul m-au adus din nou la 60/61 plus si faptul ca nu mai am 23 de anișori ;)
Deși fac sport in limita timpului permis , încerc pe cat posibil sa nu mănânc nesănătos totuși nu reușesc acum sa mai slăbesc deloc . Astfel ca maine se face a doua zi din dieta mea Rina . Ziua amidon . Sunt familiarizata cu acesta dieta si având in vedere experiența de zbor cred ca voi putea sa o urmez având mereu ceva de ales din meniurile hotelurilor sau destinațiilor .
O sa postez zilnic meniurile si sper ca pe aceasta cale sa ma automotivez si disciplinez . Va astept sa comentați si sa discutam despre asolut orice ne poate motiva sa ne atingem target-urile si sa facem din lupta contra grasimei un stil de viata permanent ! Rețete, ideii, exerciții si prietenii fiți vine venite in jurnalul meu !

#2 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 31 May 2017 - 08:15 PM

Trebuie sa precizez sunt zile in care nu reușesc sa mănânc 3 mese câteva exemple : . Aterizările de la 4 dimineata , somn pana la 16, o masa gen breakfast si ulterior un fruct .
Zi liberă : breakfast : fructe sau pâine cu avocado si o cafea , omleta
Prânzul fiind o salata sau mâncare arabeasca ( hummus, tabouleh, cușcuș) sau sushi sau mâncare comandata din oras dupa care .... nu mi se mai face foame ! Si nu mai mănânc nimic pana a doua zi !! Si stiu in teorie ca nu e bine !!! Imi lipsește disciplina alimentara si nu stiu cum sa mai descurc cu planificarea . Sugestii ?!?

#3 greieras10

greieras10

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1838 Mesaje:

Postat 31 May 2017 - 10:56 PM

Remember me?ce ma bucur ca te citesc si esti bine. cu ambitie vei reusi.te pup

#4 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14065 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:64

Postat 01 June 2017 - 09:47 AM

Bine ai revenit! :give_rose:  Succes cu dieta. :*

#5 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 01 June 2017 - 11:46 AM

@greieras si @actualaslabuta bine ati venit pe pagina mea ! Va las un câte un pupic :* si o imbratisare . Momentan mor de calf cacti aunt doar 38 de grade si e Luna aia a lor ( Ramadan ) , Luna cand ei postesc si noi suferim caci nici apa nu putem bea in public . Revin cu meniul la sf zilele ! Si totuși 370 de KCal le-am ars pe banda in 35 de minute de alergare L care ar trebui sa adaug 3 serii de genuflexiuni , 3 seturi de lungges , 3 seturi de abdomene a câte 25 de ex fiecare ! Proud mama today

#6 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 01 June 2017 - 05:28 PM

So day 3 si inversarea carbohidrați la proteine :
• mdj: 2 mere
• pranz : 2 pulpite de Pui si o fasie de piept de pui
• gustare : siesta de 2 h
• cina : restul pieptului de pui cu castraveți murati

- am cumpărat un pui la rotisor ca sa rezolv treaba azi dar pielița i-am aruncat-o toată .
- apa peste 2 L

Satisfaction level 100%
Energie 100%
Motivatie 100%

Teroareaca atunci cand voi zbura voi da iama in porci 100%

#7 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 02 June 2017 - 08:22 PM

Day 4 : vitamine

Mdj : ananas proaspăt ( o căpățână caci ce mi-a rămas de la mic dejun l-am folosit la salata de fructe )
Pranz : salata de fructe ( 2kiwi, o banana , mar, grepfruit, Mango, portocala, mărișoare , semințe de dovleac, Chia, Scorțișoara )
Gustare : o mana de miez de nuca
Cina : restul de la pranz

Ma declar mulțumită de cele 2 zile Off si de comportamentul meu . Am mers din nou la sala unde am biciclit 9 km si imi arata ca am ars doar 150kcal ( atata sudoare si chin pentru atat de putine calorii arse ) si am facut si 3 serii de abdomene si 2 minute de stat in plank .
Apa am baut suficientă si in fiecare zi am încetat sa mai mănânc dupa ora 19.
Astanoapte am zbor , merg sa imi vad finutul la birmingham, un oras tare trist si populat de orice mai putin de englezi . Cred ca 80% sunt imigranți .
Verisoara mea mi-a pregătit salata de beouf( My favorite ) si promit sa gust doar putin. Eu mi-am gătit piep de curcan cu mirodenii de luat pe zbor si ma rog la îngerii si Sfinții dietelor sa imi pună plastic la gura la bucatele din avion. Sa nu ma ating de nimic nesănătos ai sa ma opresc din ciuguleala fără rost !!!
Revin maine seara cu postul !!

#8 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14065 Mesaje:

Postat 03 June 2017 - 01:38 PM

Azi esti in UK :) Distractie placuta. :give_rose:

Mie imi place Birmigham, centrul e frumos, biblioteca noua arata superb, Bull Ring e super pentru cumparaturi. Am fost la museum penitelor, e in centru, foarte interesant, la muzeul facut intr-un fost atelier de bijuterii din Jewellery Quarter. Mi-au placut amandoua foarte mult. Merg des la NEC, e centrul expozitional de langa Birmingham, poate sti de el.

In zonele de imigranti in schimb stiu cum e, am trecut cu masina si nu e tocmai placut. :( Am oprit la un supermarket si erau pungi de mancare aruncate pe jos, n feluri de preparate arabesti si poloneze. Diferenta de la cer la pamant, comparand cu un supermarket din acelasi lant, dar intr-o zona Britanica rurala.

#9 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 05 June 2017 - 05:57 PM

Deci dezastru dezastru dezastru ... nu am mai ținut nimic . La dus am reușit pana la destinație sa nu mănânc prostii . M-am ținut de salata si pieptul meu de Curcan însă la verisoara mea am mâncat 3 sarmale si o lingura de salata de beof ca seara sa faca grătar si sa ciugulesc câte un pic din toate .
La micul dejun am baut o cafea si iarăși am mâncat salata de beof ca pe zbor sa am parte de alta salata cu brânzica si mult ceai .
E ciudat cum câteodată diferențele de fus orar iti introduc mai multe mese:(
@actualaslabutza Verișorii mei stau putin inafara centrului si într-adevăr e urâtă rău periferia .
Astăzi am reluat dieta de unde am abandonat-o , deci ziua 7 cred carbohidrați :
Md ( la ora 16 cand m-am trezit ) : 300 g cireșe
pranz : paste cu ciuperci si sos de soya si putin cașcaval
Cina : 4 bucatele de ciocolata neagră

Ma simt obosita si m-am intors si cu o mica durere de spate însă m-am încărcat cu atata energie buna de la finutul meu si fratele sau mai mare . Continuam cu lupta mea cu kg si eat discipline

O seara buna tuturor celor de aici !

#10 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 06 June 2017 - 08:13 PM

Ziua 6 ( daca ne uitam mai sus am facut o harcea partea chiar si din numerotatul zilelor de dieta. Zi de vitamine azi
mdj : 250 g pepene galben
Pranz : o banana si 3 mandarine
Gustare 1 : un pumn de nuci
Gustare 2 : 250 g pepene roșu
Cina : 2 kiwi , o piersica , si o mana de afine

Alergat 4,5 km in 32 de minute
100 de genuflexiuni cu 10 kg
70 de abdomene
Si inca un aparat pentru picioare ;)

Disciplina e acasa in zilele libere .
Astept maine ziua de prottteeeiinnee si seara ieșire cu prietenele in oras . E asa ciudat ca trec si câte 2,3 luni pana cand apucam sa ne vedem . Viata de stewardesă nu este asa de ușoară precum pare . Vine la pachet cu tot felul de minusuri ascunse !

Seara faina lume buna !!!

#11 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14065 Mesaje:

Postat 07 June 2017 - 10:12 AM

Cred ca e un job foarte interesant, dar si foarte obositor. Ai timp sa vizitezi orasele intre doua zboruri?

#12 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 07 June 2017 - 11:22 PM

Ziua 7 ( proteine ) :
Mdj : pepene roșu
Pranz : 1 ou si jumătate de avocado , 100 g brânzica halomi
Cina : 200 g piep de pui si 4 mici de oaie . O lingura de muthabal si cahh călcat pe bec iar ( 4 gogoșele cu cocos arăbești )

Cu tot cu scăparea mea ma declar mulțumită caci am mers la sala si astăzi . Am alergat 5 km (300 kcal arse ) si am biciclit de 7 km ( doar 100 kcal arse ) . Mi-am facut seria de abdomene si am lucrat si putin brațele deci mi se iartă gogoșele pe care nu le-as fi mâncat daca nu ieșeam la iftar .
Toată luna in UAE se sărbătorește Ramadanul si deși am vrut sa comand mâncare a la carte , nu se poate caci lumea care iese in oras sa mănânce vrea sa mănânce mult , ei fiind înfometați de peste zi .../ si acestui desert nu ii pot rezista însă m-am abținut la început pana cand una din fete a. Adus un platou la masa .
Si asa am dat de pământ cu ea ambiție 😂😂😂
Nu dezarmam este si maine alta zi de dieta 💪🏼💪🏼

@actualasalbutza da am timp de vizitat ! In Europa stau 24 de ore , in USA sau Australia de la 46 la 72 , in China sau Japonia 36 la 46 depinde de zona unde zbor ;)
Asa am acumulat si kg , prea noua in locurile acelea imi doream sa gust din fiecare preparat local si in decurs de 4 ani si tot degustând .... se subaintelege si surplusul de kg! Ca sa nu iti mai spun de apa reținută in organism sau de carentele de somn ;)) sunt prietena la catarama acum cu melatonina lichida ;))

#13 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • 14065 Mesaje:

Postat 08 June 2017 - 12:37 PM

Aww, e super! :cheer:  Te inteleg de ce te-ai ingrasat, cred ca la fel as fi facut si eu. Atatea lucruri de vazut si de mancat. :))

#14 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 10 June 2017 - 06:14 PM

Draga jurnal , ieri am avut zi de carbohidrați si înainte de asta zi de amidon ! Nu am mai apucat sa scriu caci viata se întâmpla pe repede înainte însă vin acum sa dau cu subsemnatul
Ziua 10 : vitaminizarea

Mdj : un smothie din lapte de soia, 4 căpșuni si o mana sănătoasa de afine
• 2 piersici
• o portocala si o para
• o felie mare pe pepene
• o abatere si mai mare : 2 felii de pâine cu zascusca ca ma rodea rău stomacul Si foamea

De cântărit , nu m-am cântărit caci daca vad ca nu se mișcă deloc acul cântarului imi e ca intru in depresie asa ca mai tin cu dinții de dieta pana ma încumet sa ma urc pe domul cântar.
Maine ( azi caci ma trezesc la 4 dimineata ) plec in Elveția ! Am zi de proteine însă fetelor dați-va un pic cu părerea caci ziua mea are mai mult de 12 ore având in vedere ca micul dejun il iau la ora 4 dimineata , apoi mai mănânc ceva pe avion ( am peste si chifteljte de broccoli gata pregătite ) . Ajung acolo si in mod normal Ar trebui sa mai fie loc doar pentru cina însă din cauza diferenței de fus orar mai aterizez doar la ora prânzului !
Si uite asa intr-o zi normala de dieta mie imi dau 4 mese principale . Ca sa nu mai zic de golul din stomac ce mi se face pe avion si as mânca si as mânca .....

Offff ...... dar si cand m-oi subția eu !!! 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼

#15 MDY

MDY

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1054 Mesaje:

Postat 10 June 2017 - 07:06 PM

@actualaslabutza tu prin puterile tale magice nu imi poti da linkul de la vechiul meu jurnal , daca mai exista ! Sunt tare curioasa de ce scriam acum 6,7 ani in el 😜😜 pupici tie si lui festus 😉😘

5 useri citesc subiectul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi