Salt la continut

Fotografie

Drumul Spre Mai Bine, Drumul Spre Mine...

• Please log in to reply
33 raspuns(uri) in acest subiect

#31 manniucu

manniucu

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2501 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Greutate maxima:75.2
  • Greutate curenta:59.4
  • Greutate dorita:55

Postat 21 June 2017 - 09:55 PM

Stai, ca azi e o noua zi! :p

Foarte bine, Irina! :clap:

Ia sa vad si meniul de astăzi! :)
:*

#32 IrinaDeLaMare

IrinaDeLaMare

Amiba

• Membri
  • 25 Mesaje:
  • Din:Constanta
  • Inaltime (cm):172
  • Greutate maxima:71,80
  • Greutate curenta:68
  • Greutate dorita:60

Postat 22 June 2017 - 10:52 AM

Ce am mancat ieri:

MD - salata de naut cu rosie cu o felie de focacia, la job o cafea si o prajiturica de post primita de la o colega

P - nu m-a dus capul sa iau pachet, astfel ca am mancat un covrig si o alta prajiturica primita de la colega mai sus mentionata

C - o portie de supa/ciorba de legume facuta luni cu ce mai aveam prin frigider - rosie, dovlecel, morcov, telina, zeama de lamaie, suc de rosii, cateva boabe de naut si cateva de mazare si juma din portia de o zi inainte de la cina - 2 snitele de soia si orez integral (tot ora 18)

DAR, dupa cina am mancat 2 piersici si o fasie dintr-un pateu cu foietaj si umplutura de ceapa verde si orez rosu facut de mine. Nu am putut rezista la asa ceva, dar bine ca n-am mancat toata tava.

#33 IrinaDeLaMare

IrinaDeLaMare

Amiba

• Membri
  • 25 Mesaje:
  • Din:Constanta
  • Inaltime (cm):172
  • Greutate maxima:71,80
  • Greutate dorita:60

Postat 03 July 2017 - 11:57 AM

N-am mai scris pe aici, am încercat o vreme să notez într-un carneţel, dar am renunţat şi la el.

Poate de la caldură, dar mănânc mai puţin şi cât mai simplu. Încerc să nu mai fac totul cu revoltă contra mea, ci cu oarece înţelegere.

Merg pe acelaşi buget foarte mic pentru alimente, sau pe ce primesc la muncă sau de la ai mei, folosesc şi ce am în casă, aseară am abordat un borcan de gem de gutui pe jumătate plin pe care nu mai ţin minte de când şi de unde îl am. Am început să prepar diverse cu gândul: câte porţii îmi ies? Încerc să nu mai gătesc foarte mult sau multe, pentru că nu e nici practic, nici sănătos şi nici gustos.

Mă bate un gând să nu mai mănânc carne, dar nu habotnic, în sensul că nu voi mai găti eu cu carne, ci voi mânca dacă voi fi în vizită ca să nu jignesc pe cei ce-mi oferă de mâncare.

Pentru azi, ca să golesc ce mai am prin congelator, am făcut o supă super simplă din 2 cepe, mulţi morcovi, puţină ţelină şi ceva tacâm de pasăre de ţară pe care îl aveam în congelator. A ieşit, culmea, foarte gustos, aş fi băut din zeama aia pe un suc.

Am reluat cursul de dans, sâmbătă şi duminică am mers foarte mult pe jos, mai mult de o oră şi am mai făcut şi pe bicicletă acasă câte 10-15 min.

#34 ActualaSlabutza

ActualaSlabutza

Yeti

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14065 Mesaje:
  • Inaltime (cm):165
  • Greutate maxima:81
  • Greutate dorita:64

Postat 03 July 2017 - 01:59 PM

Fac si eu asa, incerc sa termin ce aveam prin frigider/congelator inainte de a pleca in concediu. Asa stiu ca nu are cum sa ramana chestii in el de prea mult timp. Nu conteaza, ca sunt congelate, dar ce rost are sa dau banii pe mancare, cand am deja mancare acasa.

E super ca faci dans, cred ca te simti foarte bine dupa aia. :clap:

4 useri citesc subiectul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi