Salt la continut

Fotografie

Ce reprezinta bucataria pentru voi

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 ortiga

ortiga

Amiba

• Membri
  • 11 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 27 November 2006 - 08:36 AM

De secole bucataria a fost un simplu loc in care gateai, acum e cea mai cautata zona din tot apartamentul, pentru intraga familie.Un loc in care sa poti petrece timp cu cei dragi, un loc in care sa te simti bine, iar pentru asta, ai nevoie de cele mai noi utilitati aparute pe piata.
Pentru crearea unui astfel de loc, au fost inventate computere cu tastaturi rezistente la apa, ca nu cumva copii dumneavoastra sa verse din greseala lichid pe ele, acesta este dotat cu televizor, dvd-player, radioFM, internet si cd-player; mai este un cuptor cu microunde care este conectat wireless la computer si cu care poti citi codul de bare al produsului si apoi gasesti informatii legate de produs pe internet,un cuptor care iti face toata treba.
Acesta e linkul pentru a intelege mai bine despre ce vorbesc:

http://www.azcentral...chkitchen5am.rm

Eu unul am ramas placut surprins,si sunt total deacord cu ce zic oameni astia legat de spatiul in care petreci in mare parte destul timp si sincer daca as avea bani, cu siguranta acele utilitati nu mi-ar lipsi din bucatarie, voi ce parere aveti?

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 27 November 2006 - 10:51 PM

Imi place ideea :). Dar nu cred ca m-as descurca sa fac paste pe-acolo, iar daca nu pot sa fac paste, eu mai stiu sa fac doar cafea instant si ceai. Pentru mine bucataria perfecta ar fi o bucatarie cu multe paste fainoase, mult sos de rosii, carne de pui, cascaval si ce mai e nevoie pentru paste - mi-ar fi de ajuns :).

Cat despre bucataria moderna, nu stiu, imi place tehnologia dar cu cat e bucataria mai "rustica" cu atat e mancarea mai buna :D. Poate si pentru ca te gandesti ca cine a gatit acolo chiar a depus un efort, motiv pentru a savura mancarea. Da, si mie imi place sa am un TV in bucatarie - cat timp mananc dimineata - si un radio cat timp gatesc dar cuptor cu microunde conectat wireless la calculator?? Cam prea mult pentru nevoile mele :)

Mai e si problema cu spatiul din bucatarie... adica daca bucataria e mica, tot n-o sa stai prea mult pe acolo :) Asa ca o bucatarie faina trebuie sa fie, neaparat, mare! Cu cat mai mare cu atat mai bine :D

Ma bucur ca, de curand, ai mei au renovat apartamentul si de fiecare data cand ma duc pe la ei imi place sa stau in bucatarie; dar nu pentru ca arata mai bine, ci mai ales pentru ca e un gigant fata de cum era inainte.

#3 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 28 November 2006 - 08:28 AM

mare dreptate ai tu cu chestia asta ca bucataria trebuie sa fie mare...in ce pruveste gatitul, ce farmec ar mai avea el daca nu mai arzi din cind in cind mincarea :lol: e....iar pastele sunt favoritele tale pentru ca nu ai cine sa-ti gateasca, ia sa vezi dupa aia cum iti cresc preteniile :naughty:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi