Salt la continut

Fotografie

panouri solare

• Please log in to reply
Nu exista raspunsuri

#1 ortiga

ortiga

Amiba

• Membri
  • 11 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 27 November 2006 - 08:43 AM

Ma gandesc de ceva vreme sa ma mut intr-o casa noua, dar m-am saturat de bloc, si imi doresc foarte mult o casa.Inafara de costurile de constructie a unei case, mai trebuie sa te gandesti apoi si la intretinerea ei, ceea ce, din cate am auzit foarte mult.Asa ca un prieten mi-a recomandat panourile solare, pentru a reduce costurile intretinerii.Am cautat pe internet si am aflat ca sunt o sursa de energie pentru viitor, adica se monteaza acest panou pe acoperisul casei si iti alimentezi casa cu enrgie, dar nu numai, daca iti montezi o centrala termica pe curent, economisesti pe an 750 metri cubi de gaz si poate incalzi intreg caminul, chiar si piscina si toate cele.Reduci foarte mult factura la utilitati.Cam asa arata un panou solar:
Imagine postata
Exiata doua tipuri de panouri solare, unele care functioneaza doar vara,care costa 290 de Euro si altele care functioneaza tot timpul anului si costa 590.
cam asa arata un panou solar montat pe o casa :
Imagine postata
Acum sunt constient ca daca fac o investitie sa o fac cum trebuie, dar voi ce ziceti, de care panou sa-mi cumpar, si care e parerea voastra legat de aceste panouri solare?

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi