Salt la continut

Fotografie

de ce le place pisicilor la inaltime

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 alecsbeciu

alecsbeciu

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 29 November 2006 - 06:45 PM

Am si eu o intrebare pentru voi toti. :sorry: De ce pisicii mele ii place sa stea in locurile inalte din casa. Pisica mea Birma, sta tot timpul pe sifonierul din sufragerie, si pe unde mai gaseste ea. Nu ar fi o problema daca ar sta acolo asa 20-60 min, dar ea sta acolo foarte mult. Cand vin acasa numai acolo o gasesc. Voi care credeti ca e motivul? Credeti ca are vreo problema? Astept raspunsurile voastre. :oo:

#2 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 Mesaje:
  • Din:Iasi
  • Dispozitie:Ole!
  • Sex:Feminin

Postat 04 December 2006 - 10:54 AM

Ca orice pisica, prefera locurile calde, iar la inaltime aerul e mai cald. Poate daca i-ai pune o paturica sau ceva pufos pe calorifer, se va culcusi acolo.
Al meu se baga sub patura de pe pat si mai doarme acolo cand e frig in casa, dar l-am gasit o data dormind pe centrala din bucatarie.

Cel mai comic loc unde l-am gasit dormind a fost pe mamaliga calda.. noroc ca era acoperita cu un prosop (asteptam pe cineva si o acoperisem sa nu se raceasca) :))

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 04 December 2006 - 11:11 AM

:)) tare rau asta cu mamaliga. A mea, cand cauta un loc mai cald, doarme pe monitorul de la calculator, ca e de tip vechi si are loc. ;)
Eu mai cred ca pe langa locurile calde, pisicile se urca la inaltime pentru a avea vedere de ansamblu. Nu se poate sa miste ceva in casa fara ca ele sa stie, asa ca se pozitioneaza strategic. :rolleyes:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi