Salt la continut

Fotografie

Motivatia la sport

• Please log in to reply
16 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 07 June 2006 - 03:33 PM

Toata lumea stie ca sportul dezvolta frumos organismul si ca ii mentine vitalitatea, dar de unde motivatie?? :) Am sali in jurul meu si mereu imi propun ca de luni imi fac abonament! (right! :ph34r: )
Am avut perioade in care mergeam la fitness si ma simteam excelent si plina de energie, chiar daca faceam efort. Acum ma simt o leguma si de ce ma simt mai nasol de aia nu am chef sa fac ceva! :(

Voi faceti sport in mod constatnt? Ce? Unde? Cat costa? Ce program aveti de lucru? Vreau sa stiu tot ca poate ma motivez si eu! :unsure:

#2 diana.triscau

diana.triscau

Amiba

• Membri
  • 34 Mesaje:

Postat 26 June 2006 - 04:23 PM

Cred ca cea mai buna motivare e sa te uiti in oglinda :D sau la poze vechi in care aratai mai bine!! Bafta!

#3 judecatorul

judecatorul

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 28 June 2006 - 08:22 PM

Ideea mea era ca ... ar trebui sa aveti mai multa incredere in voi ,.. de aici pleaca uratenia unui om ...
degeaba arati bine .. n-o sa fii decat buna de ****... mai departe ,.. daca esti leguma ,.., nu prea sunt diete pentru asta ??? sau sunt ?
E vorba de sclipirea din ochi ... acel lucru foarte important ... ( oare ma aude God-ul acestui site ?) faceti si o rubrica cu DEZVOLTARE PERSONALA. :cheer:
Ora de sport trebuie sa fie pur si simplu ca o educatie .. sa stiti ca nici eu in acest moment spre rusinea mea nu fac sport .. dar din seara aceasta .. va dau cuvantul ca o sa petrec cel putin jumatate de ora alergand. Obisnuiam s-o fac constant .. dar am dat vina pe probleme si timp astfel incat sa n-o mai fac .. oricum .. sportul e ceva nu tocmai placut .. necesita .. oleaca"" de vointa :) iar femeile eeeeee ... sunt obisnuite sa aiba ... si-atat...
Problema e ca nu mi-am pierdut increderea in mine .. FETELOR :)) :salut:
adevarul poate ca am 1.90 si 100 de kile :) da .. nu prea poti sa-tipierzi firea cand ai dimensiunile astea :))
si oricum daca va puneti intrebarea cat de putin "-Oare sunt grasa ? " POARE CA ESTI :) sa nu mai vorbim de uratenie .. ca aici .. nush daca scapa cineva ... ( asa ca dati-i drumu la alergat .. ca muriti se stop kardiak in pat la 40 de ani ) HAI CA REINCEP SI EU DE AZI [ ne vedem in paaaaaaaaaaaarc !!! ] :yahoo:

#4 cerasela

cerasela

Amiba

• Membri
  • 22 Mesaje:

Postat 30 June 2006 - 09:43 AM

Ai spune-ne cum stai cu alergatul? :devil:
Pentru mine drumul catre si de la serviciu e o adevarata sauna asa ca nu mai am putere si de sport :blush:

#5 judecatorul

judecatorul

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:

Postat 04 July 2006 - 09:45 PM

nu m-am tinut de cuvant :( si chiar imi pare rau .. incerc sa fac ceva macar acum m-am obisnuit cu ideea ca tebuie .. ( :angry:

poate daca am reusi macar in casa sa facem ceva .. si sa recunoastem cerasela :) acum e mai racoare fata de saptamana trecuta cand nu se misca o frunza ..
Revenind la subiectul dinainte am reusit o data la 3 zile sa alerg .. mereu s-a ivit ceva .. ideea e sa nu va lasati si sa mergeti inainte pentru ca... sa recunaostem si o data la 3 zile e super .. depinde cat si unde :) in rest e floare la ureche inima sa ne mai tina .. ca singurul muschi activ al nostru incepe sa devina cel care trage in sus .. degetul aratator de la mana dreapta ... :w00t: :rolleyes:

Acest mesaj a fost editat de judecatorul: 04 July 2006 - 09:47 PM

#6 cerasela

cerasela

Amiba

• Membri
  • 22 Mesaje:

Postat 05 July 2006 - 09:39 AM

Deci si tu esti tot in fotoliu cu telecomanda in mana. :?

Stii ce am observat la mine?? Am chef de sport doar cand sunt super fericita! :doh: Daca am cea mai mica nemultumire sau sunt suparata pe cineva/ceva nu sunt in stare sa misc un deget. Imi vine sa bolesc in pat si sa imi plang de mila de cat de suparata si de pufoasa sunt! :bang:

Si uite asa, pe sistem nervos am ajuns o :cow: ( :blush: )Nororc ca de 1-2 ani am invatat cum sa ma mentin macar, daca de imbunatatit nu sunt in stare! :cuplu:

#7 judecatorul

judecatorul

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:

Postat 05 July 2006 - 03:52 PM

telecomanda o manuiesc cu degetul mare ;) mouse-ul era in discutie :( ideea e ca nu m-am mai uitat la televizor de foarte mult timp si nici nu-i duc lipsa .. poate doar cand mai merg in vizita pe la niste prieteni de-ai mei mai facem cate-o pizza si ne uitam la un film .. dar in rest abia am timp sa dorm ... se spune ca stresul salbaeste si fizic .. ei bine .. nu e asa .. :) cel [putin nu la mine ] oricum mie imi plac mai mult sa stii fetele pufoase Cerasela :D si stiu ca si fetele preferea baietii putin mai pufosi :) [ nu e cool ? hai sa fim o lume de pufi :cheer: ] problema e sa nu ajungi hidoasa de grasa .atentie la fund ... cateva killograme nu conteaza .. eu ar trebui sa dau jos vreo 10 kile :) nu e chiar aiurea la mine ca am si 1.90 dar ma simt greoi :) si vreau sa fiu mai in forma.
IDEEA E CA DACA POFTA VINE MANCAND, VA SPUN DIN PROPIE EXPERIENTA CA SI POFTA DE SPORT VINE FACAND SPORT. ( aveam momente tin si acum minte in liceu cand .. alergam o ora pe zi si ma simteam extraordinar !! ) scurta perioada .. poate o luna sau doua dar a fost super .. si era din ce in ce mai usor ... oragnismul se obisnuieste cu efortul si o sa va surprindeti pe voi insiva( insele ) cum faceti fata la un traseu din ce in ce mai mare .. :) e foarte interesant .. E bine sa incepeti cu 10 minute ..cateva zile ... apoi .. 15 apoi .. 20 .. si tot asa .. marind pana puteti ... :) eu vreau sa ma mai linistesc acum cu unele probleme si o sa incep negresit sa acord mai multa atentie :) succes !

Acest mesaj a fost editat de judecatorul: 05 July 2006 - 03:57 PM

#8 cerasela

cerasela

Amiba

• Membri
  • 22 Mesaje:

Postat 05 July 2006 - 04:07 PM

[ nu e cool ? hai sa fim o lume de pufi :cheer: ]

Ce hot si la moda as fi intr-o lume de pufi! :giggle: dar astea sunt vise, taica! Pana una alta trebuie sa pun mana sa dau fundu' jos ( :lol: ) ca am probleme cu mersul la cumparaturi (de haine) :cry:

IDEEA E CA DACA POFTA VINE MANCAND, VA SPUN DIN PROPIE EXPERIENTA CA SI POFTA DE SPORT VINE FACAND SPORT.

Stiu si eu ca asa e! E grele pana ma mobilizez, apoi e o placere sa fac sport si dupa ma simt mult mai fresh decat inainte de munca. ;)

#9 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 13 August 2006 - 10:37 AM

Da, da, sa stiti "ca pofta vine mancand" e valabil si la sport. Parerea mea (dupa 14 luni de experienta la sala) e ca nu slabesti facand sport si atat. Slabesti doar facand sport si tinand o dieta. Dar sportul are mult mai multe avantaje decat acela de a ne ajuta sa dam fundul jos. Pe mine cel putin, ma echilibreaza psihic mai mult decat o sedinta de shopping (si sunt addicted, credeti-ma!)
Eu lucrez, in general, de la 8 dimineata la 6 seara si merg la aerobic si tae bo de 3 - 6 ori pe saptamana de la 7 la 8 sau de la 8 la 9.
E greu pana te urnesti si dupa aia e greu primele 3 - 4 saptamani pana iti intra in reflex. Dupa aia cauti cu disperare sa ajungi la sala pentru ca simti nevoia. Pentru mine sala e psihologul meu. Cu cat ajung acolo mai isterica / epuizata/ carpa de sters pe jos, cu atat ma intorc mai optimista si normala la cap. In toiul antrenamentului n-ai timp sa te mai gandesti si la seful/ problemele de la munca/ pretul barilului de petrol. Asa ca le uiti, deci nu te mai incrunti si zambesti. :)
Dupa asta ar mai fi avantajul pozitiei corpului. Facand sport o vreme vei constata ca nu mai stai cocosat/a, ca pozitia corpului tau e una corecta si din cauza asta vei parea mai suplu/a si mai inalt/a, ca iti sta mai bine pe tocuri iar prietenii iti vor spune ca parca ti-ai facut un lifting, ceva.... :grin:

#10 Tomy

Tomy

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 76 Mesaje:

Postat 13 August 2006 - 02:05 PM

...promit sa merg si eu la sala mai ales acum cand m-am intors din CO mai bogata cu 3 kg :nervous: Prin provincie chiar se merita si financiar vorbind, adica la aerobic, cu 3 sedinte pe sap. te costa 20 lei abonamentul. ...de maine ma apuc, sper sa nu fie un maine interminabil :))

#11 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 13 August 2006 - 11:05 PM

Suntem cu ochii pe tine! :grin: SPOR!!!

#12 judecatorul

judecatorul

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:

Postat 20 August 2006 - 02:13 AM

Ma amuza super tare,..am intrat intre voi fetelor si voi vorbiti de ce va doare :huh: ( fundu jos ) :))
Vroiam sa va anunt ca am reusit sa intru in program asa cum am promis ..deja sunt la a doua saptamana.. de cand nu mai fac compromisuri :) n-am probleme cu greutatea,, ( am 1.92 si 100 kg..dar ma cam lasa rezistenta.si inima ma cam lasa ..asa ca ( se poate )
Inca ceva .. e fun si foarte benefica o plibare cu bicicleta, e super linistitor.. atata timp cat nu dai peste caini sau femei la volan :))

Acest mesaj a fost editat de judecatorul: 20 August 2006 - 02:15 AM

#13 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 20 August 2006 - 07:04 AM

judecatorule, nu ai probleme cu greutatea, dar cred ca putina burtica tot ai :p sunt putine fete care au aici probleme adevarate, majoritatea avem citeva kilograme peste greutatea ideala, si totusi vrem sa ajungem sa aratam perfect. :wacko: adica, prin sport, se aranjeaza frumos kilogramele si carnea e tare :lol:

#14 Tomy

Tomy

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 76 Mesaje:

Postat 29 August 2006 - 07:16 PM

...intru si eu sa ma aflu in vorba :p As vrea prin forumul asta sa putem juca in direct (daca se poate...), pt ca tot suntem la sport, biliard, cu posibilitatea de a vobi in direct cu partenerul de joc. ...mmm, cred ca ma besteleste cineva!?! :tata: Adica daca vreau sa si vorbesc sa ma si recreez, ce ziceti? :grin: ...nu stiu nici eu ce vreau dar sper ca cine trebuie sa inteleaga sa ma inteleaga ce vreau... :p :idee:

#15 albastrupur

albastrupur

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 17 April 2012 - 04:18 PM

pentru inceput ganditi'va la timpul pierdut... 2-3 ani sau mai mult de cand va doriti sa scapati de burta, dar nu ati reactionat in niciun fel... sau pur si simplu alegeti un sport fain care sa va atraga.. in cazul meu aikido (cu toate ca nu e catalogat drept sport)

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi