Salt la continut

Fotografie

Idei pentru un extra-mega-super Revelion

• Please log in to reply
3 raspuns(uri) in acest subiect

#1 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 21 December 2006 - 04:37 PM

De fiecare data, de Revelion, ma astept la multa distractie, multi prieteni, mult ras si voie buna. Daca ar trebui sa definesc, insa, cea mai super petrecere de Revelion, cred ca ar trebui mentionez in mod special activitatile. Pentru ca hai sa fim seriosi... am ajuns o societate in care un Revelion fain inseamna multa muzica, mancare buna, bautura la fel, dans pana dimineata si eventual un iesit la mijlocul noptii in mijlocul orasului, cu toata lumea.

Hai sa incercam sa identificam, insa, niste activitati/idei care dau mai mult suflu petrecerii de an nou si, poate anul asta vei fi chiar tu sufletul petrecerii. Uite, incep eu:

- pocnitorile si artificiile sunt imperios necesare; fara ele, miezul noptii nu ar avea farmec;
- daca e un calculator in camera (foarte probabil) si ai si o camera digitala (la fel de probabil) incearca sa faci cat mai multe fotografii cu oameni in prim-plan sau grupuri mici, dupa care, folosind un editor de imagini(gen Photoshop) poti adauga texte care sa semnifice cam ce ar gandi cei din poze (de ex. un tip care rade cu gura larg deschisa ar putea avea textul "poti sa imi vezi omuletul?" etc.); doua ore mai tarziu poti opri petrecerea o secunda si arata pozele facute in aceeasi seara, prelucrate. Un videoproiector ar da si mai mult efect
- incearca sa faci rost de niste fundaluri muzicale pentru karaoke; aici sunt multe variatii - poti sa il pui pe cel care canta sa cante cu castile pe urechi si sa auda doar el muzica - va canta jalnic, oricat de buna ar avea vocea

Alte idei?

#2 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 23 December 2006 - 10:18 AM

dansul de tip exotic, gen trecut pe sub bara sau sfoara, din ce in ce mai jos ;)

#3 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 27 December 2006 - 05:40 PM

Eu cred ca mai intai ar trebui sa te asiguri ca din gasca invitatilor nu sunt persoane care ti-ar putea strica petrecerea: fie persoane care beau mult si fac urit la bautura, fie oameni care nu se inteleg intre ei si s-ar putea certa, fie persoane nesuferite. Din punctul meu de vedere, reusita unei petreceri depinde exclusiv de invitati. Eu m-am distrat super bine intr-o cabana jegoasa in varf de munte, fara muzica, fara mancare, dar fiind cu oamenii potriviti si m-am plictisit copios in cele mai de fite locuri.

#4 Chinezoaica

Chinezoaica

Amiba

• NoUpload
  • 14 Mesaje:
  • Sex:Neutru

Postat 28 December 2009 - 05:19 PM

petreceri in pijama, poezii erotice de luna plina...

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi