Salt la continut

Fotografie

Corby cauta casuta!

• Please log in to reply
8 raspuns(uri) in acest subiect

#1 naicu_cristina

naicu_cristina

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:

Postat 24 January 2007 - 03:46 PM

Ma numesc Corby si sunt un catelus foarte istet. Am auzit de la cateii norocosi care se plimbau pe strada cu stapanii lor ca ei sunt bine hraniti, vaccinati, deparazitati si, pentru ca de mine nu avea grija nimeni, m-am saturat de zacut in praful strazilor mort de foame si m-am dus singur la cabinetul veterinar pentru ingrijiri! Acum sunt gazduit acolo de niste oameni milosi, dar ei nu ma mai pot tine mult pentru ca vor sa renoveze si sa inchida pentru o vreme pensiunea. As vrea si eu sa stiu cum este sa ai mancare calda in fiecare zi, un patut moale, o mana calda si protectoare pe capsor, si asta fara teama zilei de maine. Ce ziceti, ma primiti sa va fiu cel mai bun prieten pentru toata viata?
Am aproape doua luni, sunt foarte nazdravan si haios (te pufneste rasul numai cand te uiti la mine) si ma gasiti la cabinetul Animax (fost YOYO) din Sos. Iancului nr 11. Tel.: 0744.599.853, Irina si email o_fata_irina@yahoo.com

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 24 January 2007 - 04:56 PM

Super simpatic catelul! Sper sa isi gaseasca un stapan...

#3 2peu

2peu

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 59 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 03 February 2007 - 06:12 PM

Cristina, te admir pentru ceea ce faci! :give_rose: Iubesc si eu animalele si incerc sa am grija cat de mult pot de ele, dar la locul unde le gasesc. Adica ma cunosc toti cateii din cartier, ca mereu le duc de mancare, dar nu pot sa le caut casa tuturor.

Corby al tau e scump foc! Ai reusit sa-i gasesti stapan? Sper ca sunteti ok amandoi!

#4 naicu_cristina

naicu_cristina

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:

Postat 03 February 2007 - 09:12 PM

Corby inca nu si-a gasit familie, iar situatia de la cabinet devine din ce in ce mai tensionata ... Sper sa il doreasca totusi cineva, pana la urma ... :(

Acest mesaj a fost editat de naicu_cristina: 03 February 2007 - 09:13 PM

#5 Eu.

Eu.

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 994 Mesaje:
  • Dispozitie:Motivated

Postat 25 February 2007 - 02:50 PM

Cristina, ati gasit stapan pentru Corby? :unsure:

si noi am cules de pe strada acum 3 saptamani o catelusa, metis ciobanesc german, pe care am botezat-o Lea.
avea o luna si jumatate, era aproape moarta de foame (veterinarul nu credea ca supravietuieste), tremura din toate incheieturile si fusese batuta. acum e o nazdravana, vesela si plina de viata.
Noi nu o putem tine in apartament, fiind un caine de talie mare; am chinui-o si ne-am chinui si noi (mai avem o catelusa, tot abandonata).
am dat sfoara in tara, anunturi pe net...nimic. intr-un final am gasit o ruda indepartata taman in Ardeal (noi stam in bucuresti), la tara, care si-o doreste foarte mult. peste 2 saptamani facem un drum cu masina in w-end sa o ducem la noua ei casuta :yahoo:

nu pierde speranta daca inca nu ai gasit un stapan. mai sunt suflete bune care au si posibilitati sa tina un catel. sunt convinsa ca multu si-ar dori sa il ia, dar nu dispun de spatiu sau de timp pentru el :(

Lea

Imagine postata

#6 naicu_cristina

naicu_cristina

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:

Postat 04 March 2007 - 11:35 PM

De data asta nu am rezolvat nimic pe net, dar au venit la cabinetul veterinar niste oameni care au o catelusa foarte batrana, s-au indragostit de el si l-au luat si pe el acasa! :yahoo:

#7 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 05 March 2007 - 10:28 AM

De data asta nu am rezolvat nimic pe net, dar au venit la cabinetul veterinar niste oameni care au o catelusa foarte batrana, s-au indragostit de el si l-au luat si pe el acasa! :yahoo:

Super, Cristina! Ma bucur ca s-a rezolvat.

#8 Eu.

Eu.

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 994 Mesaje:
  • Dispozitie:Motivated

Postat 05 March 2007 - 04:46 PM

Bravo, Cristina! :yahoo: ma bucur nespus sa "aud" ca ai reusit sa ii gasesti un camin lui Corby.
Si noi am dat-o pe Lea...e cam pustie casa fara ea, dar am pastrat telefonic legatura cu noii ei stapani si e fericita, are o curte doar pentru ea, zburda, latra,mananca zdravan....ce mai, o bucurie :))

#9 sadaf

sadaf

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 26 March 2007 - 08:58 PM

era frumos catelu dar am aflat doar acum ,cand deja miam luat in feb 4 un pikinez acum are 3 luni si a facut al treilea vaccin :cheer: :hug: il iubesc enorm :yahoo:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi