Salt la continut

Fotografie

Inotul

• Please log in to reply
6 raspuns(uri) in acest subiect

#1 reflection21

reflection21

Amiba

• Membri
  • 7 Mesaje:
  • Dispozitie:Implinita
  • Sex:Feminin

Postat 11 February 2007 - 04:59 AM

Ce spuneti de inot? Parerea mea e ca e cel mai sanatos sport. Daca il practici cum trebuie, iti antreneaza toti muschii, ii tonifiaza si te simti mult mai bine. Ce credeti? ;)

#2 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 11 February 2007 - 10:04 AM

inotul este pentru unii un lux, este un hobby destul de scump zic eu, mai ales pe timp de iarna, dar este foarte eficient si placut ;) ...eu recunosc ca nu prea stiu sa inot dar imi place, nu stiu de ce obosesc foarte repede si nu ma pot mentine, bine, mie imi este si frica sa imi bag capul sub apa ca de fiecare data raman cu un gust aiurea in gura...nu stiu, oare poti sa te mantii la suprafata ca sa zic asa fara sa inghiti nici o picatura de apa? :grin:

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 11 February 2007 - 10:48 AM

Apa inghitita/trasa pe nas face parte din farmecul inotului. :lol2: De inghitit mai rar mi se intampla pentru ca trag aer pe nas si il scot pe gura, dar nasul meu, saracul, mai ia cate una. :wacko:

Ca sport, inotul e excelent. Modeleaza cel mai bine corpul pentru ca pune in miscare toti muschii si in acelasi timp e si un exercitiu cardio pentru ca iti accelereaza bataile inimii.

In Bucuresti sunt cateva bazine acoperite, dar coste mult si din pacate sunt departe de centru si greu accesibile. :sorry:

#4 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 11 February 2007 - 10:55 AM

Chiar asa, imi amintesc ca acum cativa ani am vrut sa incep sa merg la un bazin pe-aici prin Bucuresti. Cred ca o sa ma mai gandesc la asta. Are cineva ceva pareri despre bazinele din Bucuresti? Experiente, recomandari, adrese?

#5 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 11 February 2007 - 08:39 PM

eu am fost acum cativa ani la floreasca :) dar programul este naspa rau de tot adica au 2 ore dimineatza de pe la 6 si 2,3 ore seara ca restul e pentru sportivi :( in plus e foarte departe de mine <_<
bazinul e neangrijit si e aglomeratioe mare seara . eu nu am avut nk dar un coleg a facut conjunctivita de la bazinul floreasca :(
am auzit de bazinul de la miramar ca e bun dar e destul de mic <_<

#6 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4770 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 12 March 2007 - 01:22 PM

Recunosc ca nu stiu sa innot, dar as vrea sa invat. Sau, preferabil, sa ma trezesc intr-o dimineatza cu lectia deja invatata ;) .
Cred insa ca pretentiile pentru bazinele din Bucuresti sunt mari <_<

#7 Bluebell

Bluebell

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 25 June 2008 - 03:39 PM

Incearca bazinul de inot de la stadionul Dinamo pe Stefan cel Mare :D
www.ghidul.ro/firma.php?id=15207
www.ghidul.ro/rezultat.php?n=CLUBUL+SPORTIV+DINAMO

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi