Salt la continut

Fotografie

Cand te dezamagesc prietenii

• Please log in to reply
22 raspuns(uri) in acest subiect

#1 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction
  • Sex:Feminin

Postat 15 February 2007 - 12:21 PM

:(
Sunt trista, ma doare sufletul.
Daca as fi furioasa are trece mai usor, as boci, as injura si ar trece.
Prietenii tzii alegi, ii iubesti.
Ce faci cand te dezamagesc?
Io de mica am avut amri probleme cu asta.
M-au dezamgit toate prietenele mele. Ca sa nu sufar nu mi-am mai facut, le-am considerat doar "cunostiinte" mai apropiate sau mai indepartate.
A functionat, am o groaza de prieteni barbatzi. :grin:
Sunt dezamagita de un om drag, in care am investit multe sentimente, de fapt cred ca sunt dezamgita de mine.
Voi cum va descurcati?
Io incerc sa ma adun de ieri si nu prea reusesc.

#2 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 15 February 2007 - 12:59 PM

Ce ai patit draga Amalia?Ma pui pe ginduri.Nu ma lasa sa gindesc la ceia ce mi-a venit in cap acum?Imi pare rau ca te simti rau :hug:

#3 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 15 February 2007 - 01:19 PM

amalia, suntem alaturi de tine :hug: ....eu pur si simplu ma feresc sa-mi mai pun asa mari sperante...cateodata nu-mi iese, ca asta-i firea mea mai iubareata :grin: ....ce pot sa spun ca timpul le vindeca pe toate si ca data viitoare nu vei mai suferi la fel de mult...si inca ceva...am invatat ca cel mai bine ma bazez pe mine :grin:

Acest mesaj a fost editat de himere2005: 15 February 2007 - 01:19 PM

#4 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • 6314 Mesaje:

Postat 15 February 2007 - 01:36 PM

Vad ca si voi va descurcati tot ca mine :))

#5 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 15 February 2007 - 02:05 PM

te asteptai sa gasesti o solutie ? :grin: ...in relatiile interumane apare de cele mai multe ori neprevazutul asa ca e cam greu de tratat :) si ala mai sufletist de obicei ia plasa :wacko:

#6 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • 6314 Mesaje:

Postat 16 February 2007 - 12:15 PM

te asteptai sa gasesti o solutie ? :grin: ...in relatiile interumane apare de cele mai multe ori neprevazutul asa ca e cam greu de tratat :) si ala mai sufletist de obicei ia plasa :wacko:

Adevarul este ca doar m-am racorit :))
Una din solutzii e sa devin insensibila si nu vreau.

#7 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 16 February 2007 - 01:10 PM

colega, sa stii ca si eu am cantarit chestia asta cu sensibilitatea si insensibilitatea si iesim mai castigate cu sensibilitatea, caci stim sa ne bucuram fara rezerve, chiar daca uneori mai si plangem...tu descarca-te aici cat apuci, ca poate o sa mai vina si randul altora :)) :tease: :*

Acest mesaj a fost editat de himere2005: 16 February 2007 - 01:10 PM

#8 cecilia

cecilia

Amiba

• Membri
  • 47 Mesaje:
  • Din:medias.jud.sibiu
  • Dispozitie:SUPER

Postat 16 February 2007 - 07:43 PM

Amalia este o vorba din batrani care cred ca este cat se poate de adevarata :

'' FERESTE-MA DOAMNE DE PRIETENI CA DE DUSMANI MA FERESC SINGURA !'' :naughty: :sorry:

#9 zaha

zaha

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2371 Mesaje:
  • Din:colo
  • Dispozitie:zen

Postat 20 February 2007 - 08:47 AM

Sunt dezamagita de un om drag, in care am investit multe sentimente, de fapt cred ca sunt dezamgita de mine.
Voi cum va descurcati?
Io incerc sa ma adun de ieri si nu prea reusesc.

Prietenii ti-i alegi, rudele nu - de la frati pana la veri si cumnati, cumnate. Ce se intampla cand te dezamagesc, si inca rau? Nu exista reteta universal valabila.
Pot doar sa spun ca doare a' [*****]. Ca iti vine sa te urci pe pereti, sa te dai cu capul de ei, sa musti din ei.
Mereu am zis ca ma deranjeaza si cand cineva imi zice "Da-te mai incolo". Pe forumuri am evitat discutiile in contradictoriu si am suferit cand am fost neinteleasa, sau intepata, sau..in fine. Acum poate sa ma trimita si la..origini, ca putin imi pasa. Nimic nu doare mai tare decat tradarea si minciunile celor apropiati.
Asa ca..plangem si speram ca va trece. Va trece greu, dar..traim cu speranta ca va trece. Ce te faci insa cand stii ca nimic nu va mai fi ca inainte? E, asta e o problema...

#10 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 20 February 2007 - 09:48 AM

atunci strangi din dinti si o iei de la capat mai puternica, ca nu ai incotro, viata merge mai departe :floare:

#11 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 27 February 2007 - 07:50 PM

Eu sunt fericita posesoare a 3 prietene din clasa 1-a. Sunt genul de prietene care lasa copii inchisi in casa ca sa te ajute, sa te asculte, sa te faca sa te simti bine, te incurajeaza, sunt langa tine mereu.Se bucura cand realizezi ceva, nu sunt invidioase, nu uita zilele de nastere ale copiilor nostrii , ale sotzilor, ale noastre.
Eu ma gandesc mereu la ele si vb zi de zi pe messenger, timpul trece greu, nu e acelasi lucru ca atunci cand poti sa le strangi in brate.
Am trecut prin clipe grele impreuna, depresii, gagici, amanti, nasteri, copii mici, mari...am mers mai departe impreuna, ce mult imi doresc sa le zic zi de zi ca le iubesc.
Asta vara ne-au prins zorile in pijamale barfind, fumand si band bere,vin, coca.....dormind una pe la alta, exact ca in scoala generala.

Am un singur regret care ma apasa...una din ele a divortat dupa 11 ani de zile, nu poate face copii pt ca are toxoplasmoza si alte chestii si refuza sa isi traiuasca viata, zi de zi simt ca e mai inchisa si traieste intr-un orizont numai al ei.
E singura care nu ma lasa sa dorm.Celelalte 2 au una 1 copil si cealalta un prieten mai mic ca ea cu 10 ani.E inca student, dar e frumos de pica, iar noi l-am si botezat intr-un fel :naughty:

E un gigolo innascut. :lol:

Sper sa aveti si voi macar o buc. prieten,a asa cum am eu.E viata mai frumoasa.

#12 cecilia

cecilia

Amiba

• Membri
  • 47 Mesaje:
  • Din:medias.jud.sibiu
  • Dispozitie:SUPER

Postat 27 February 2007 - 08:00 PM

Buna seara Sexy. Astazi am sosit si eu acasa fiindca am fost internata in spital si operata de apendicita.
Primul lucru care l-am facut a fost sa citesc ce-ati mai facut voi. :naughty:
Ma bucur nespus de mult pentru tine ca ai inceput scoala si ai iesit din monotonia zilnica de acasa.
Va pup pe toate dulce. Sa stiti ca mi-a fost intradevar dor de voi,de discutiile voastre. :*
Intradevar am vazut poze cu tine si sotul tau si pot spune ca madridul este un oras super ,dar mai ca lumea este perechea frumoasa care se incadra perfect in ele.
Iti doresc o noapte buna. :* :wave:

#13 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 27 February 2007 - 11:09 PM

Pup Cecilia, sa te recuperezi repede .Multumesc pt.cuvintele frumoase.
Sanatate multa :*

#14 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 29 May 2007 - 01:24 PM

Eu niciodata nu am avut norocul sa am prietena,mereu m-au tradat.Sunt foarte naiva si-mi deschid sufletul la toti. :devil:

#15 ghighiutza

ghighiutza

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:
  • Dispozitie:optimista

Postat 21 August 2007 - 04:25 PM

Eu sunt fericita posesoare a 3 prietene din clasa 1-a. Sunt genul de prietene care lasa copii inchisi in casa ca sa te ajute, sa te asculte, sa te faca sa te simti bine, te incurajeaza, sunt langa tine mereu.Se bucura cand realizezi ceva, nu sunt invidioase, nu uita zilele de nastere ale copiilor nostrii , ale sotzilor, ale noastre.
Eu ma gandesc mereu la ele si vb zi de zi pe messenger, timpul trece greu, nu e acelasi lucru ca atunci cand poti sa le strangi in brate.
Am trecut prin clipe grele impreuna, depresii, gagici, amanti, nasteri, copii mici, mari...am mers mai departe impreuna, ce mult imi doresc sa le zic zi de zi ca le iubesc.
Asta vara ne-au prins zorile in pijamale barfind, fumand si band bere,vin, coca.....dormind una pe la alta, exact ca in scoala generala.

Am un singur regret care ma apasa...una din ele a divortat dupa 11 ani de zile, nu poate face copii pt ca are toxoplasmoza si alte chestii si refuza sa isi traiuasca viata, zi de zi simt ca e mai inchisa si traieste intr-un orizont numai al ei.
E singura care nu ma lasa sa dorm.Celelalte 2 au una 1 copil si cealalta un prieten mai mic ca ea cu 10 ani.E inca student, dar e frumos de pica, iar noi l-am si botezat intr-un fel :naughty:

E un gigolo innascut. :lol:

Sper sa aveti si voi macar o buc. prieten,a asa cum am eu.E viata mai frumoasa.

Te invidiez, eu am ghinionul sa fiu cea lovita, desi ma dedic exact asa cum ai spus tu, chiar zilele astea am fost lovita pe la spate, ma simt folosita si aruncata la gunoi :(

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi